Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bokserzy Gwardii Wrocław zagrali w serialu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Bokserzy Gwardii Wrocław zagrali w serialu


Zbrodnie na ringu

Rosyjska mafia nie przekupiła Mateusza Monstera Malujdy. W hali Orbita pokonał Rieznikowa. Jak wrocławscy bokserzy grali w sensacyjnym serialu.

W jednej ze scen pocałowała mnie aktorka. Ale to było markowane, co podkreślam głównie z uwagi na moją dziewczynę Kasię - mówi Mateusz Malujda(na fot.), bokser Gwardii Wrocław, który zagrał w jednym z odcinków polsatowskiej "Fali Zbrodni"...

Polska podziemnych, brudnych interesów, brutalnych, nielegalnych walk bokserskich i zakładów pieniężnych, hazardu . Miesza się w to rosyjska mafia. Różnymi sposobami próbuje skłonić polskiego pięściarza Monstera, by ten się podłożył ich Rieznikowowi. Nic z tego. Polak się nie daje i wygrywa. Wszystko kończy się szczęśliwie. To fikcja -zdradzamy z grubsza treść 33. odcinka polsatowskiego serialu "Fala Zbrodni". Do listopada we Wrocławiu ma zostać nakręconych 28 kolejnych odsłon, których emisja rozpocznie się już we wrześniu. Monstera zagrał Mateusz Malujda, Rieznikowa jego klubowy kolega z Gwardii Michał Kwietniewski, a polskiego trenera Ryszard Furdyna, szkoleniowiec wrocławskiej drużyny.

- Cała trójka spisała się wspaniale. Z pasją i sercem udzielili nam prawdziwej pomocy. Dziś to się rzadko zdarza. Przy tym trener Furdyna nakazał naszej ekipie filmowej założyć sportowe buty, by podczas kręcenia zdjęć nie zniszczyć parkietu w bokserskiej salce Gwardii. Gdy pracuje się na planie z amatorami, to zawsze jest niepokój, jak wypadną. A tu okazało się, że obaj wrocławcy pięściarze i ich trener naprawdę uszyli, jak my to mówimy, spore aktorskie role i niezłe sceny w tym odcinku - chwali Barbara Widajewicz, II reżyser "Fali Zbrodni".

- Ale co to za "Fala" bez policjantki Czarnej? - pytamy panią reżyser.

- Odtwarzająca tę postać Agnieszka Dygant dostała główną rolę w serialu TVN "Pomoc domowa", u nas zagra więc jeszcze tylko w trzech pierwszych odcinkach nowej serii, a potem jej Czarną wyślemy na szkolenie do USA. I zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Scenriusze nie są jeszcze zamknięte.

- Uff, ale to była ciężka robota od godz. 13 do 2 w nocy! Podziwiam aktorów i całą filmową ekipę. Podczas scen w hali Orbita, głównie w szatni powtarzaliśmy po kilka razy to samo ujęcie, gdy rozgrzewający się przed walką Malujda bił w trzymaną przeze mnie tarczę. Byłem obwieszony mikrofonami, odgłos uderzeń nie mógł zagłuszać komend, które podawałem bokserowi. Trzeba było to zgrać i dobrze się ustawić do kamery. W zapale Mateusz dwa razy trafił w tę kamerę - opowiada Ryszard Furdyna.

Wraz z Malujdą mieli na ekranie kilka kwestii do wypowiedzenia. Jak profesjonalni aktorzy. Efekty ocenimy we wrześniu, podczas emisji nowych odcinków.

-Filmowcy ciężko pracują. Pot się z nas lał. Na początku miałem tremę, potem już nie. Fajnie było. Gdyby mi zaproponowano, to jeszcze chętnie wystąpiłbym w jakimś filmie - zapewnia ekranowy Monster Malujda. Jego kolega Misiek Kwietniewski w serialu nie mówił nic, za to jako Rieznikow stoczył w Orbicie pasjonujący pojedynek z Monsterem w obecności widowni, zebranej ze statystów.

- Dużo nie musiałem robić. Ot, pokazać dobry boks. Ale trwało to kilka godzin. To dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie. Przy scenach, w których brałem udział nie bylo serialowych aktorów, lecz wiem, że są sympatyczni - mówi Kwiteniewski.

W przestępcze środowisko nielegalnych walk bokserskich ma się wkręcić podkomisarz Rafalski, grany przez popularnego aktora Mariusza Jakusa, znanego m.in. z roli Tygrysa w "Samowolce".

- Dotąd w "Fali zbrodni" operowałem głównie zza biurka. teraz producenci postanowili, bym ruszył do akcji w miasto. Pod postacią boksera staram się od środka rozpracować nielegalne pojedynki i hazard. W odcinku "Brudna walka\" kreowany przeze mnie Rafalski stoczy taką przed kamerą, więc, żeby się dobrze przygotować do kręcenia tych scen, trenuję pod okiem pana Furdyny. Ćwiczę w sali po raz piewszy od kilku lat, choć przecież na aktorskich studiach we Wrocławiu trenowałem judo, tez w tutejszej Gwardii, a także karate, jazdę konną, siatkówkę itp - wyjaśnia Mariusz Jakus. Widzieliśmy, że dobrze sobie radzi w rękawicach bokserskich, choć po treningu był bardzo obolały i zmęczony.

Tematyka bokserska od lat gości w kinie. Najsławniejszym takim obrazem był "Ryczący Byk" z Robertem De Niro. Ale przypomnijmy sobie "Alego" z Willem Smithem, "Przyjaciela do bicia" (nie, nie, Malujda z Kwietniewskim w tym nie grali), "Boksera" z Danielem Olbrychskim i wiele, wiele innych. Silni mężczyźni, szybkie kobiety, hazard, mafia, która zawsze kręciła się przy zawodowym pięściarstwie... Życie samo tu pisze scenariusze. A myślicie, że w Polsce nie ma nielegalnych, obstawianych finansowymi zakładami, podziemnych walk bokserskich?

Mateusz Malujda

Ur. 18. III. 1982 r. W Bolesławcu. 182 cm wzrostu, 95 kg wagi. Boksuje od 1999 r. Obecnie w Gwardii Wrocław. Wicemistrz Polski w wadze ciężkiej, reprezentant kraju na mistrzostwa Europy. II miejsce na turnieju w Debreczynie.

Michał Kwietniewski

Ur. 15.IX. 1979 r. we Wrocławiu. 185 cm wzrostu, 97 kg wagi. Boksuje od 1994 r. Zawsze w Gwardii. Dwukrotny wicemistrz Polski, trzykrotny brązowy medalista w wadze ciężkiej. Były młodzieżowy champion kraju.

Bartłomiej Czekański


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024