Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vale Tudo to sport czy nie??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Vale Tudo to sport czy nie??

heh no fakt,zgadzam sie z tobą TED Cool słyszeliście ,że w byłej Jugosławii,Tajlandii,Rosji i Brazyli są prawdziwe walki bez regół Exclamation tam można stosować wszystko Exclamation wkładanie palcu do oczu,ust itp to tam nic niezwykłego Exclamation walki odbywają sie za zamkniętymi drzwiami i mało kto wie gdzie co i jak Cool walki trwają ponoć bardzo krótko 1- 2 min. i często kończą się śmiercią jednego z walczących- tam to dobiepr prze kozaki startują Twisted Evil


KOWAL: zapewniam Cie ze to co slyszales to istny falsz


Tae - daj mi powód czemu ma to być fałsz,nie wierzysz że w Tajlandii niektóre walki kończą się poważnym uszkodzeniem czaszki przez jednego z zawodników Question że w krajach byłej Jugosławi nie walczy sie tak??w slumsach Brazyli są organizowane PRAWDZIWE niczym nie skażone turnieje Vale Tudo???daj mi powód że moge sie mylić Wink


a wiesz ze w arenie 51 trzymani sa kosmici, ze usa ma bazy na niewidocznej stronie ksiezyca, ze odwiedzaja nas istoty z innej planety, daj mi powid zebym mogl sie mylic Wink hyhy

poprostu cos takiego nie nazywalo by sie sportem (powiedzilaes VALE TUDO) i ze "walcza tam przekocury" takie walki to ja moge zorganizowac z kolegami z osiedla to poprostu sie nie liczy


co do tego księżyca i kosmitów to ci nie dam powodu ,że sie mylisz BO SIE NA TYM NIE ZNAM Exclamation Wink

Vale Tudo to jest sport Question realna walka ,w której nie można wykluczyć trwałych uszkodzeń ciała,kalectwa nazywasz sportem??Vale tudo to jest forma rywalizacji- no chyba ,że już rywalizację nazywasz sportem Cool

co do tego to możesz sobie z kolegami zorganizować walki bez żadnych regół Wink tylko ciekawe czy twoi zgodzili by sie stracić np. oczy w walce,złamania kręgosłupa czy nawet na śmierć w walce Wink jak takie coś zrobicie to nagraj prosze wszystko i wrzuc na neta bo jestem tego ciekawy Laughing a ,że takie walki są slyszałem od osoby która trenowała z dr Andrzejem Brylem - słynny Bas 3,który na takie walki nadawał by się idealnie Twisted Evil

w takich turniejach w Rosji i byłej Jugosławii walczą głównie osoby ,które mają ogromne doświadczenia w walkach Comabat i systemach (że sie tak wyraże Wink )"szybkiego wykończenia"jakie są trenowane w armiach Cool

acha i jeszcze jedno- wcale nie mówie ,że są to walki sportowe- no chyba że w Tajlandii - wdg zasad oryginalnego Muay Thai,a reszta to już nie Twisted Evil


A czym jest sport bez rywalizacji? A w ktorym sporcie mozna wykluczyc kontuzje i kalectwo? (szachy i golf odpadaja) jestem pewnien ze Twoja wiedza o MMA sprowadza sie do kontrowersyjnych programow na tvn i artykulow w "fakcie" czy "superexpresie" itp


tak se to przeczytalem i powiem Ci ze nie mam sily, aby wypeowadzic Cie z tego smiesznego bledu, ja z tym zyc nie bede


zapewniam Cię ,że moja wiedza o MMA jest z pewnych źródeł,nie takich o jakich napisaleś,może nawet wiem więcej na ten temat od ciebie- tego sie sprawdzić nie da.

Z całym szacunkiem do Ciebie jestem pewnien ,że na pewno wiesz dużo na te tematy ale gdy słysze ,że oryginalne Vale tudo jest sportem to mam pewne wątpliwości Idea może zaraz napiszesz ,że można trenować Vale Tudo Exclamation Laughing Very Happy acha i co do tego mojego śmiesznego błędu jaki mi wypomniałeś to może mi go pokażesz Question oświeć mnie znawco Exclamation


  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??
No i wszystko si ewyjasnilo, nikt nie stosuje w MMA combatow bo sa smiertelne, w minute zabic goscia mozna 8O

kurde ma ktos jakis PDF z ktorego moge sie nauczyc bas 3?
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??
Wyrwę ci gardło i wsadze do uszu :!: Karmienie informacjami z Polskich mediów nie wyszło chłopakowi na dobre :D
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??
Przepraszam, golf może być kontuzjogenny. ;)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??
Powody, dle których wydaje mi się to nieprawdopodobne są następujące:
- aby miało to sens, musi mieć widzów, takich, którzy zapłacą ogromne pieniądze, żeby zobaczyć śmierć na żywo - jakoś nie wierzę, żeby się od takich roiło
- organizator musiałby mieć niewiarygodną władzę, moc, żeby nie bać się, że ktoś poleci na policję i wdupi całą ferajną za kraty
- ergo, musiałby to organizować międzynarodowy syndykat zbrodni rodem z filmów o Jamesie wstrząśniętym nie mieszanym
- chętni do walki muszą spełniać takie warunki:
* są mistrzami sztuk walk, ale nikt o tym nie wie ( tajemniczy mistrz z gór szkolił ich potajemnie ), nie mają rodziny i znajomych, których zaniepokoi ich zniknięcie w wypadku śmierci ( miejscowi ) lub przyjechali przez zieloną granicę na łodzi z chińczykami i nikt nie wie gdzie są, oprócz oczywiście szefa mafii
Czyli tak, potrzeba wielkiej kasy na organizację, wielu zaufanych i dyskretnych milionerów, wielu gotowych na śmierć zabijaków. Wniosek, łatwiej i opłacalniej przemycać dragi a i wyrok będzie mniejszy niż za głowę. Stąd też moje powątpiewanie w sens procederu.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??
obaj macie racje.
Tadek w tym że USA maja kosmitów a KOWAL w tym że oryginalne vale tudo to nie sport :)
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??
powiem wiecej golf jest najbardziej kontuzjogennym (procentowo) sportem... potem jest tenis i chyba hokej... sporty walki (2. dziesiątka)
dane zrobione w anglii niemczech i francji

p.s. może oni tam mają jakąś inną odmiane tego golfa: combat golf???
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??
GOLF ????
Jaja se robisz???
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??

Powody, dle których wydaje mi się to nieprawdopodobne są następujące:
- aby miało to sens, musi mieć widzów, takich, którzy zapłacą ogromne pieniądze, żeby zobaczyć śmierć na żywo - jakoś nie wierzę, żeby się od takich roiło
- organizator musiałby mieć niewiarygodną władzę, moc, żeby nie bać się, że ktoś poleci na policję i wdupi całą ferajną za kraty
- ergo, musiałby to organizować międzynarodowy syndykat zbrodni rodem z filmów o Jamesie wstrząśniętym nie mieszanym
- chętni do walki muszą spełniać takie warunki:
* są mistrzami sztuk walk, ale nikt o tym nie wie ( tajemniczy mistrz z gór szkolił ich potajemnie ), nie mają rodziny i znajomych, których zaniepokoi ich zniknięcie w wypadku śmierci ( miejscowi ) lub przyjechali przez zieloną granicę na łodzi z chińczykami i nikt nie wie gdzie są, oprócz oczywiście szefa mafii
Czyli tak, potrzeba wielkiej kasy na organizację, wielu zaufanych i dyskretnych milionerów, wielu gotowych na śmierć zabijaków. Wniosek, łatwiej i opłacalniej przemycać dragi a i wyrok będzie mniejszy niż za głowę. Stąd też moje powątpiewanie w sens procederu.


Calkiem możliwe że masz rację, ale mnie już doszły jakieś gadki o tego typu walkach w Rosji, w latach 90 - tych, trupy w tym wszystkim też były. Nie znam szczegółów, ale kuzyn, który też trenuje vate tudo coś mi na ten temat opowiadał - on jest steryd, zna różnych ludków, w tym takich co robią jakieś lewe interesy z ruskimi.

Ale wracając do tematu, takie walki w tych krajach są możliwe i jak się ma władze, a wojskowi mają tam władzę (Rosja, Jugosławia czy Brazylia) i pieniądze to można je bez problemu zorganizować, weźcie pod uwagę rozmiary korupcji w tych państwach, szczególnie w Rosji. Byłych żołnierzy i bandytów to tam nie brakuje, wojny takich generują, ludzi, którzy coś potrafią a im się nie powiodło w życiu jest jeszcze więcej, także mięso armatnie zawsze się znajdzie, z tym mnie ma problemu, w Polsce też by go nie było. Po za tym żołnierze biorący udział w wojnach nie zawsze nadają się do wykonywania innej pracy niż dokopywanie komuś, więc takie walki mogą być dla nich ciekawą i satysfakcjonująco finansową alternatywą. Kuzyn coś wspominał, że walki w klatce w Rosji są znane od połowy lat 90 - tych, z tym, że zawsze były bardziej krwawe i nikt się nie przejmował obrażeniami zawodników.

Co do policji to w tych krajach policja to też często bandyci, chyba każdy słyszał o policjantach zabijających dzieci ulicy za pieniądze w Brazylii (tzw. szwadrony śmierci) - bogaci ludzie, zniecierpliwieni zachowaniem takich dzieci na ulicy, wynajmują odpowiednie komando, które likwiduje żywe problemy. Szef policji w Jugosławii to bandyta, który się wsławił w wojnie domowej, szczególnie wydawaniem rozkazów skazania kogoś na śmierć, nie pamiętam jak się nazywa... Co do policji i władz rosyjskich, to wystarczy pokazać tam dolary i już nic nie widzą, tyle że faktem, iż stawki wzrastają. Co do widzów, to na pewno się znajdą, w tych wszystkich krajach jest spora grupa bogatych i znudzonych, organizator takich walk na pewno wiedziałby do kogo się zwrócić - w Rosji i w byłej Jugosławii rządzi dawna nomenklatura, a już na pewno strukturami wojskowo - policyjnymi.

Faceci walczący w takich walkach nie muszą być mistrzami, tak można powiedzieć widzom, jeżeli widowisko będzie dla nich ciekawe, czytaj brutalne, to mało będzie ich to obchodziło czy ci faceci są mistrzami czy też nie.
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Vale Tudo to sport czy nie??
Co do pytania z tematu, to wydaje mi sie, ze zalezy kto co chce rozumiec pod pojeciem Vale Tudo. Bo w pierwotnym znaczeniu, to wedlug mnie sportem sie tego nazwac nie da.
Jesli zas ktos uzywa tego okreslenia zamiennie z MMA i turniejami typu Pride czy UFC, to zdecydowanie jest to sport.
Zauwazcie tylko, ze tak naprawde to z Vale Tudo ma to coraz mniej wspolnego i nie dziwne jesli ma byc traktowane jako rywalizacja sportowa. Wprowadzono nie tylko ograniczenia czasowe, ale podzial na rundy, ograniczenia techniczne, interwencje lekarza itp. I to jest sport, dla mnie bezdyskusyjnie, tylko ze to nie jest VT.
A jesli mowa o tym oryginalnym, przyciagnietym z Brazylii, to mysle ze takie turnieje bez regul sa tam dalej rozgrywane (i nie tylko tam pewnie), czy tez zdarzaja sie spontanicznie na ulicy ;) Tylko przesadzone wydaja mi sie opowiesci o walkach na smierc i zycie itd. Takie legendy to krazyly od zawsze, nawet krwawy sport o tym przeciez nakrecili podobno na faktach ;) W kazdej bajce jest ziarno prawdy, tylko nie mozna brac tego wszystkiego doslownie. Jak sporadycznie zdarzy sie wypadek, ze jakis bokser umrze po walce, to powiemy ze w boksie sa organizowane turnieje na smierc i zycie itp? ;)
Popatrzcie na pierwsze turnieje UFC, czy jakies filmy z Brazylii, tam naprawde regul bylo znacznie mniej niz teraz, czemu niby teraz mialoby to wszystko zniknac? Tyle, ze cos takiego raczej nie wejdzie na ekrany telewizji i w wielu krajach nie zostaloby pewnie zaakceptowane jako sport. Stad mamy wspolczesna wersje "turnieji bez regul".
Wedlug mnie okreslenie Vale Tudo, obecnie funkcjonuje bardziej w formie chwytow marketingowych, na ubraniach, reklamach szkol walki itp. Bo chyba nikt takich walk nie rozgrywa, poza bojkami na ulicy, ale zwrot od ktorego zaczela sie cala moda na wspolczesne MMA nadal swietnie funkcjonuje i przyciaga coraz wiecej osob, poza tym wszyscy zainteresowani wiedza o co chodzi i latwiej powiedziec o "formule Vale Tudo" niz wymieniac mozolnie wszystkie reguly walki, taki skrot myslowy. To chyba tyle ode mnie ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024