Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzucanie nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Rzucanie nożem
Wiem ze to pytanie jest glupie i max noobowskie

Ale jest jakis poradnik naprawde szczegółowy lub ktos poradzi w tej dziedzinie.
Bo wiecie poczytalem co nieco ale.

Wszelkie poradniki typu Ninja Kamikaze to nie ufam temu :) Troche sie boje wiadomo trucizny itp :wink: pozatym mam podstawy twierdzic ze wszystko co o ninjach jest pisane przez nie wpłęni poczytalnych ludzi.

Tak ze pytanie moje w sumie jest o Shuricken-jutsu , Lecz nie wiemdzialem gdzie jeszadac :)

Dziekiz góry :)

Ps. Tak bym chcial sobie porzycac nożem hobbystycznie ale z jakims sesnem :)
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
odpowiem tak jak ty zazwyczaj odpowiadasz na podobne pytania :) :wink:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem

odpowiem tak jak ty zazwyczaj odpowiadasz na podobne pytania :) :wink:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Chyba nie przejrzales tego co podales...to sa owszem linki o rzucaniu nozem ..tylko ze opowiadaja tma nie jak to robic lecz czy mozna kogos zranic a w innycn topickach ze komus tma tehcnika ucierpiala i niema czym rzucac..ale i tak dzięki
  • 0

budo_macieq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
najlepiej uczyć sie na własnych błędach :wink:

tylko ze opowiadaja tam nie jak to robic

jak to jak , rzucasz a nóż leci :) po którymś razie zacznie wychodzić ; rzucanie nożem to przecież nie jest jakaś wielka filozofia , każdy przeważnie idzie we własnym kierunku jak mu się wygodniej i efektywniej rzuca.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Jesli chodzi o rzucanie nozem to sprawa jest stosunkowo prosta. Najpierw musisz kupić nóż i iść rzucać. Samemu analizować co ci wychodzi, a co nie wychodzi.

Moge dać ci jednak kilka wskazówek:

1. Podstawa to znaleźć odpowiedni dystans z którego będziesz rzucał. Chodzi generalnie o to że rzucony nóż wykonuje obroty. Dla przykładu kiedy stoisz, powiedzmy 4m od celu to trzymając nóż za rękojeść i rzucając, nóż będzie uderzał o cel rękojeścią. Jeśli zaś stoisz w odległości 6 metrów to nóż rzucony z chwytu za rękojeść wbije się ostrzem w cel.

Oczywiście nie bierz tych odległości dosłownie, musisz sam wyczuć swój indywidualny dystans.
Poza tym z upływem czasu będzie się on trochę zmieniał.

Jakkolwiek znając odpowiedni dystans możesz już ćwiczyć samą automatykę i powtarzalność ruchu.

2. Automatyka i powtarzalność.
Jak uda ci się parę rzutów z jednego dystansu to bedziesz musiał starać sie zapamiętać jak to zrobiłeś. I iczyć aż do momentu kiedy zacznie ci to wychodzić identycznie i automatycznie za każdym razem.

3. Postawa
Musisz wyczuć swoją postawę. niektórzy stoją mając prawą nogę z przodu inni lewą. Nie ma to większego znaczenia. Wiec jak staneisz będzie dobrze, bylebyś zawsze stał w tej samej postawie. Potem jak już bedziesz umiał rzucać to bedziesz mógł coś pokombinować.

4. Ważna sprawa to kwestia wyboru odpowiedniego noża. W sprzedaży wokół pełno jest dostępnych jakiś badziewnych rzutek za 5$. Ja sugeruję inwestycję w coś drozszego ale siłą rzeczy znacznie lepszego. Na początek moze być:
a) trener z sanitasa - ceniony przez wiele osób, podobny do true flight throwera z CS
B) hornet z sanitas - mój ulubiony
c) wz98 - jeśli nie obawiasz sie że szybko sie rozleci to na początek też jest ok.

5. Chwyt:
Ja generalnie preferuję trzymać nóż za rękojeść. Chociaż jest to podobno trudniejsze. Sam musisz wybrać. Poza tym jednymi nożami lepiej rzuca sie tak a innymi inaczej.

6. Technika.
Jest ich kilka ale w zasadzie o mawianie ich tutaj w skrócei nie ma sensu. Musiałbym wrzucić dużo fotek. Bez fotek ani rusz.

7. Luz.
Nie rzucaj na sztywno i nie spinaj się. Początkowa faza ruchu musi być w miarę swobodna, koncówka dynamiczna. Tutaj przydałby sie filmik.


Jeśli cie jednak bardzo zależy mogę wysłać fotki na maila jak znajde wolną chwilę. Bo tak sie składa że mam tego tochę.

Any questions ? 8)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
kwestia kilkunastu/dzieieciu rzutow i zaczyna wychodzic.a pozniej to juz zaczynasz kombinowac-rzuty od dolu,za rekojesc,za ostrze itd.
generalnie fajna zabawa
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Bardzo ja dziękuje :)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem

Jeśli cie jednak bardzo zależy mogę wysłać fotki na maila jak znajde wolną chwilę. Bo tak sie składa że mam tego tochę.


E no, dlaczego na maila? :? Też byśmy z chęcią zobaczyli... :(
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Po prostu z maila wygodniej mi to wysłać, nie musze się bawić z imageshack'iem.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Wysyłanie w trakcie... Zaraz bedziesz je miał.
  • 0

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
ja rowniez bym prosil,jezeli to by Ci nie sprawilo problemu ;)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kobra,czy uwazalbys,ze ktorys z tych nozy nadaje sie poczatkujacego jako noz treningowy?
z gory dziekuje :)
  • 0

budo_foreveralone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
cholera, link sie spieprzyl,chodzi mi o noze do rzucana z militarii , przepraszam i z gory dziekuje za pomoc :)
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
ForeverAlone wklej jeszcze raz tego linka, albo napisz nazwy nozy z tego serwisu, wtedy rzucę okiem i powiem co o tym myślę.

Fotki też moge ci przesłać ale to musisz trochę poczekać bo coś ostatnio zrywa mim transfery z serverem poczty. Myśle że na dniach admin zrobi co do niego należy.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Osobiście dorzuce, że jeśli chcesz się nauczyc rzucać, to zxałatw sobie 3-4 takie same ostrza do rzutów. Ale identyczne
  • 0

budo_cleanrat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Tetsudo,
uczyłem sie kilka lat temu rzucać nożem w Wilnie u najlepszego gościa od rzucania nożem jakiego widziałem ( a kiedyś szukałem osób i materiałów).

Technika jakiej używał była konstrukcyjnie prosta jak budowa cepa. Jak mi pokazał sposób rzucania to byłem zły na siebie, że sie nie domysliłem od razu. Gość rzucał na różne dystanse ( na kilkanaście metrów też :D ) i odległości i z taką siłą się to wbijało, że czasami wyjmowałem to kilka minut albo natępnego dnia (robiłem za "murzyna").

Nic Ci nie opiszę bo gość wyraźnie zastrzegł sobie żeby nie. A że gość ma chyzia , to się go wolę posłuchać :D .


Zeby mnie jednak nie zlinczowali, że kolejny tajemniczy Don Pedro i jeszcze tajny co to sie chwali, że wie ale nie powie, to:

Do gościa możesz pojechać i jak Cię zaakceptuje to i nauczy. Czasami bywa w Polsce i dalej to samo.

Żeby był jasne, ten gość jest fanatykiem, despotą i i odmienne zdanie w jakiejkolwiek kwestii z nim jest poważnym błędem. Serio!

Nie wiem nic o warunkach finansowych. Mnie uczył za darmo. Być może nie bierze kasy za naukę. Stać go, prowadzi biznes. Nie wiem.

Jesli po tym całym opisie ktos jest zainteresowany :) , to dajcie znać.
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Technik do rzucania nozem jest trochę, ale jak sie opanuje automatykę ruchu i wyczucie dystansu to wszystko jest proste jak budowa cepa 8:
Swoją droga nie wydaje mi sie zeby koleś posiadał na ten temat jakąś wielce sekretną wiedzę. Wg mnie w czymś tak prostym jak rzucanie nozem nei ma cudów. Ludzie rzucają nożami od tysięcy lat, podstawy są zawsze takie same.
Swoją drogą czemu jechać do niego zamiast do ciebie Cleanrat? Przecież ten facet cie nie scignie za to, ze koledze pokazałeś to czy tamto?
  • 0

budo_cleanrat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Tak chciałem delikatnie dać do zrozumienia, że gość na punkcie broni, nauczania normalny nie jest :-) . Dla mnie jest Bogiem jesli chodzi o rzucanie nożem. W kwestii czysto ludzkiej, niezupełnie...
Jeśli chodzi o samą technikę rzutu to pewnie słowa nie powie. Natomiast to co wykoncypował, te dodatki jak generowanie siły, mało zauważalne rzucanie wśród tłumu ludzi ( nie chodzi o rzut z dołu :) , sztuczki techniczne do walki z rzucaniem o to się przypierdoli na pewno.
Nie rzucam od 8 lat. Po prostu mnie to nie kręci. Podziwiam jego wyniki, metodykę, ale mam inne zabawy i w zwiazku z tym nie mam już tych umiejętności. Tylko resztka teorii. Ale spoko, jestem dzielny i nie płaczę :)

Sama technika rzutu polegała na tym, że powyżej dystansu 3m, nóż wykonywał tylko pół obrotu. Czyli gość rzucał np. na 12m, trafiał we wskazane wcześniej miejsce ( sporo większe od od jabłka :lol: ) a nóż wykonywał pół obrotu. Jak napisałem wcześniej od 3m do większego dystansu - pół obrotu. Osobiście nie widziałem rzutów powyżej kilkunastu metrów. Zresztą gość twierdził, że najleprzy przedział do rzutu w walce jest od 1,5 do 3m. A reszta to chobby i sztuka ( co nie zmienia faktu, że był w tej reszcie niesamowity)

W Białymstoku jest człowiek który ma z nim dobre kontakty. Jest to szef szkoły [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Myślę, że również w tej kwestii jest sporo lepszy ode mnie :D
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Cytat

Sama technika rzutu polegała na tym, że powyżej dystansu 3m, nóż wykonywał tylko pół obrotu. Czyli gość rzucał np. na 12m, trafiał we wskazane wcześniej miejsce ( sporo większe od od jabłka ) a nóż wykonywał pół obrotu. Jak napisałem wcześniej od 3m do większego dystansu - pół obrotu. Osobiście nie widziałem rzutów powyżej kilkunastu metrów. Zresztą gość twierdził, że najleprzy przedział do rzutu w walce jest od 1,5 do 3m. A reszta to chobby i sztuka ( co nie zmienia faktu, że był w tej reszcie niesamowity)


To ciekawe, a powiedz mi jakim nozem facet rzucał na te 12 metrów? Chodzi mi mniej wiecej o wielkość i wagę. Ja na razie zatrzymałem sie na okolicy 9-10 metrów a trafienie celu wielkości jabłka z tej odległosci zaliczam do sfery wydarzeń losowych. 8)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzucanie nożem
Cleanrata nie ma teraz wyjechal ... za 3 tygodnie odezwij sie na PRV do niego, z tego co wiem ten czlowiek od rzucania nozem nie uznawal innych ostrzy niz te ktore sam zrobil wiec konkretnej marki raczej nie dostaniesz. ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024