Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
j.w.

podobno jest malo widowiskowe, a przeciez walki ADCC ktore glownie opieraja sie na BJJ sa widowiskowe.
Jak sadzicie?
  • 0

budo_janwillen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Caserta
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
bjj ma szanse na olimpiade , ale raczej w formule takiej mixed mma, coś jak pried.
Jest tylko ten problem że ograniczają dyscypliny sportowe na olimpiadzie, i nie chcą zabardzo nowych dołaczać.
Jest obecne judo i zapasy także bjj nie będą chcieli właczać.
Ze sztuk walki czeka już długo karate, i raczej nic nowego nie wejdzie.
A szkoda bjj nie ćwicze, interesuje sie tym od niedawna, no i uważam że ta sztuka walki w połączeniu z kopanymi (kyokushin,kick boxing) ma naprawde porzyszłość.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?

j.w.

podobno jest malo widowiskowe, a przeciez walki ADCC ktore glownie opieraja sie na BJJ sa widowiskowe.
Jak sadzicie?


Bez szans.Nie chcą karate, w judo ograniczają parter i każą nosić kolorowe kimonka pod TV. No chyba, że Brazylia będzie gospodarzem Olimpiady i będzie miała prawo wprowadzić.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
co do wypowiedzi kolegi ze mma ma szanse na olimpiade to brechtam i pozdrawiam wiara czyni cuda,co do bjj to nie sadze ale podobno sa czynione jakies zakusy na wprowadzenie submission wrestling.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
Za mało widowiskowe.
  • 0

budo_kucykbjj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
MMA wg mnie nie ma szans na zaistnienie na olimpiadzie tak samo jak bjj Wydaje mi sie ze szanse ma sw poniewaz zapasy sa czytelne tylko dla malego kregu znawcow (chodzi mi o punktacje) zas sw zawiera je w sobie + dodaja widowiskowe dla publiki konczenia zas punktacja wydaje mi sie czytelniejsza
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
Bjj dla normalnych wyjadaczy chleba to judo. A watpie by olimpijskie wladze chialy robic dwa razy to samo (w przenosni oczywiscie). Do tego brak jednolitej struktury organizacyjnej, choc to byloby chyba do zrobienia. Dla przykladu jak czasem sobie sciagne i ogladam walke bjj, to jak ktos z rodziny zobaczy to:"o, masz cos nowego z judo?" Do tego mimo wszystko na zawodach (przynajmniej na naszym polskim podworku) cos sie zmienilo w judo. Sedziowie znowu daja troche wiecej czasu na parter. Nie tyle zeby zrobic ostre kombosy :) ale tyle by wystarczylo jednak troche sie pokulac. Czekam na czasy, kiedy parter w judo bedzie jak za czasow swietnosci Nastuli, kiedy to walczyl z jakims Japanem ok. 2 min. na ziemi. Aczkolwiek teraz tez nie jest zle 8)
  • 0

budo_imp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
Wlasnie tego nie rozumiem, dla mnie bjj jest widowiskowe. Sam nie trenuje ale uwielbiam to ogladac. Ogladanie boksu kompletnie mi sie juz znudzilo, w kazdej walce widze prawie to samo, jedynie walki dwoch znanych zawodnikow sa swietne. Na olimpiade raczej nie trafi, teraz nic nie chca dolaczac. Mma mogliby dolaczyc, dla mnie jest najbardziej efektowne. Przeciez tam mozna znalezc prawie wszystko z wszystkich sportow walki. Ale te mity o lamaniu karku, zabijaniu i krwi robia swoje :cry:
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
Ja cwicze i oczywiscie uwazam, ze BJJ jest naprawde efektowne ale np. jak tlumaczylem mojej Mamie o.c.b to uslyszalem pytanie: To jest takie judo :?: No i w ogole nie rozumiem tego jak sie moga komus nie podobac kulank :?: i :!: :wink: Przeciez to jest... Piekne :wink:
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
BJJ nie jest efektowne ( co innego efektywne) - ogladanie kulajacych sie facetow w roznych dziwnych pozach dla normalnego czlowieka jest niezbyt atrakcyjne...oczywiscie czasami zdarzaja sie atrakcyjne akcje, ale im mniejszy poziom miedzy zawodnikami tym ciezej o cos naprawde efektownego...
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
A ja zapytam inaczej:czy tradycyjne jiu jitsu zostało sportem olimpijskim?Jak wiadomo nie ma go na olimpiadzie, a nie uwierzę w to, że nie próbowano go tam wcisnąć.Wydaje mi się, że podobnie będzie z bjj.Małe szanse na olimpiadę.

A co do efektowności:kiedy ogląda się wycinek walki i obserwuje balachę z lotu to rzeczywiście jest to efektowne.Ale niestety niewiele osób wysiedzi przed tv przez całą walkę. Laik będzie w tym widział jedynie kotłowaninę i na pewno nie doceni ucieczki z gardy czy przetoczenia bo po prostu tego nie wychwyci.Zresztą wiele osób oczekuje od walk bjj właśnie jedynie jednoznacznych, efektownych roztrzygnięć - walka na wysokim poziomie zakończona wygraną na punkty nie będzie cieszyła się takim uznaniem jak marna zakończona trójkątem.
Uważam, że aby czerpać z oglądania bjj maksimum przyjemności należy samemu choć trochę się pokulać.Wtedy dopiero można docenić to co widać w telewizji (jeśli widać oczywiście...).
  • 0

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
Dla osób nie interesujących się BJJ byłaby to kolejna nudna dyscyplina olimpijska.Chyba że za paaarę lat kiedy to BJJ byłoby uczone na w-f'ach w szkołach i było trenowane przez 20% społeczności świata :D
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?

Dla osób nie interesujących się BJJ byłaby to kolejna nudna dyscyplina olimpijska.Chyba że za paaarę lat kiedy to BJJ byłoby uczone na w-f'ach w szkołach i było trenowane przez 20% społeczności świata :D


He, he. A ile osób trenuje karate i dlaczego tae kwon do jest dyscypliną olimpijską a karate nie? Istnieją jeszcze inne względy wyboru dyscypliny
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: czy BJJ ma szanse by znalezc sie na olimpiadzie?
Dla 99% ogladajacych BJJ na olimpiadzie to by byla straszna NUDA.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024