Skocz do zawartości


Zdjęcie

droższy czy tańszy a częściej wumieniany?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_ologda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
drogi PiterM
nie zamierzam ranic niczyich uczuc ale to chyba nie światynia ?
rozumiem ze nowy musi zakradac sie w łaski i podlizywac tym co sa kilka lat?
jeszcze jedno "personalne docinki" do kogo takie były z mojej strony ?
nie z muszm nikogo do odpisywania na moje pytanie nie chcesz nie pisz a jak ktos pisze niech pisze racjonalnie niewazne czy jest z2002 roku czy dwa dni
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
za komuny miałbyś tylko Gerlacha i byłoby łatwo wybrać. Zrobisz jak uważasz, ja już poradziłem i dla mnie to koniec tematu.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
jednak nie koniec :) i poczytaj stronę Pitera jeśli tam jeszcze nie trafiłeś, to dowiesz się paru rzeczy o nożach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Już się zamykam
  • 0

budo_ologda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
lukaszki i wielkie dzieki za twoje podpowiedzi
szacunek
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?

ologada: a ja propnuje zmienic forum na inne (tez o nozach).


Guldan, ja Cie prosze - tylko nie to...
  • 0

budo_ologda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
rybak fajny jestes czemu mnie nie lubisz?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?

troche normalniej i mniej buraczanie niz tutaj.

Guldan... jak Cie lubie i szanuje... tak chyba troche Cie ponosi ostatnio. Nie uwazasz?
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
lochocho jeden z szybciej rozwijajacych sie watkow ostatnio :)
tak od siebie : To jest Swiatynia :)
tak jak przedmowcy okresl dokladnie co bedziesz lub do czego przewidujesz ze bedziez uzywal noz ( wiem ze gdy to pierwszy nozyk to zupelnie sie nie wie co z nim sie bedzie robilo )
moim zdaniem z 400 to kup pike a reszte odloz zorietujesz sie co i jak do czego uzywasz a do czego nie uzywasz noza. byc moze bedziesz tylko cial, wtedy zmienisz na cos spiderco, byc moze bedziesz rabal i podwazal wtedy pozostaja Ci pancerniaki, a byc moze bedziesz chcial i to i to robic jednym nozem, wtedy znow staniesz przed takim samym dylematem jak dzis :) to nie jest takie latwe zeby wybrac noz ktory bedzie pasowal akurat Tobie. Ja mam akutat mini Socoma i choc wielu mowi ze to tylko kolekcjonerska zabawka do manucure ja robie nim wszystko ( wczoraj rabalem calowe szczapy na mniejsze na rozpalke do grilla ) i nie przewiduje zmiany, 3,1" mi wystarczy ale sa tu tacy co minimum 4" a nawet MadDoga nosza pod pacha :wink:
wiec jeszcze raz radze kup cos taniego i takiego co jest czesto wymieniane i chwalone bo jak CI nie podpasuje to napewno znajdziesz kupca. a najlepiej to kup uzywke od Budowicza na bazarze, bo wiesz ze noz bedzie w stanie czesto idealnym a zadbany bedzie bardziej niz moglbys sie spodziewac
no to tyle ide pisac magisterke :)
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
Olo, luziku troche. Do tej pory bylo to jedyne znane mi miejsce w Internecie bez kwasów.
Nie wprowadzaj swoich od pierwszego topicu.

Naprawdę musisz najpierw wybrać sam kilka modeli, które ci będą odpowiadać. My możemy napisać co lubimy sami, ale nikt ci nie napisze, który nóż jest najlepszy na świecie i wygrywa wszystkie rankingi.

Ja na przykład lubię nóż Aitor Warrior. Kupiłem go parę lat temu i od tamtej pory nie wykoncypowałem, jak go ze sobą nosić w wygodny sposób, który nie powodowałby nerwowych reakcji współobywateli i przedstawicieli władz. Więc noszę go w sposób uniemożliwiający szybki dostęp.
Lubie noze z jednym ostrzem, ktore ma jedna krawedz tnaca. Maxszerokie Victorinoxy mi w ogole nie odpowiadaja, mimo ich niewatpliwych zalet i przydatnosci. Po prostu nie te proporcje.

Ludzie poruszający się w obszarze BUDO doyczącym noży mają czase kolekcje o wartości przekraczającej wartość mojego samochodu. Dla mnie dużym wysiłkiem finansowym było szarpnięcie się na CRKT Crawford/Kasper za 200 zl. A niektorzy maja po 2 Sebenzy (jakies 1500 sztuka) i jeszcze inne rzeczy od Chrisa R., w równie przystępnych cenach. (I jeszcze afrykanerskie sprzety z koscia antylopy na rekojesci :) )
Mnie to nie dotyczy.

Moge ci za to napisac o moim CRKT: jest duzy (jak na folder), ciezki (ja tak lubie), plaski (nie wypwycha kieszeni i nie widac przez material, ze masz noz). Blokada dziala tak, jak w zadnym tanim scyzoryku nie widzialem, jest w nim tez blokada blokady :) (LAWKS). Wada jest to, ze ostatnio producent zmienil rodzaj stali na tanszy.

W sumie jest to kosa z klasy tych najtanszych-w-miare-markowych.
Przejrzyj oferte CRKT, Spyderco, Benchmade. Maja rozne wielkosci, jakosci, ceny. Cos na bank znajdziesz. Ale wybrac musisz sam.

Moje inne typy w tym zakresie cenowym to: Spyderco Delica, Spyderco Dragonfly Stainless (bedzie moj, zobaczyta), Benchmade Monochrome. Ostrza raczej gladkie, nie zebate, bo latwiej sobie poradzic z ich regeneracja.

Jakbym mial kasy jak lodu, to pewnie nie bylbym oryginalny i kupil cos od pana Reevesa (taks ie to pisze?) i od pana Prinsloo. I pewnie odkrylbym jeszcze caly swiat tych naprawde drogich nozy.

To moj ostatni post tego typu. Dziekuje za uwage.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?

RobertP czytałem troszku twych wypowiedzi i z nich można wywnioskowac iż jestes obeznany(czytaj fachowiec)


He, he. Fachowcy to tną nożami stare lodówki i przebijają książki telefoniczne :wink:

kwota 400plnto dużo czy juz za mało co do wymagań prędzej opisanych?



Nigdy nie wydałem jednorazowo takiej kwoty na nóż i nie mam noża droższego niż ~200zł (chyba, że jakiś staroć z szuflady ma wartość kolekcjonerską) Za taką kwotę to starczy Ci np. na Benchmade Monochrome
Dołączona grafika
Ok. 240 zł na Military i do tego dokupisz Lanksy Crock Sticka z podwójnymi prętami (bo o nóż trzeba dbać)
Dołączona grafika

Ale zrozum, to co wszyscy piszą w tym wątku. Ja Ci mogę doradzić co trzymałem w łapie i pasuje mi do moich preferencji. Nie nocuję pod namiotem, nie oprawiam zwierzyny i mam zwyczaj nocować tam gdzie jest prysznic i łóżko. Dlatego noszę inne noże, niż forumnowicze oprawiający własnoręcznie złowionego pstrąga na ognisko. Każdy ma inne potrzeby.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
ja jestem w szczytowym okresie buntu i wkurwienia, co do nowoczesnych stali nie mam nic ale cala sytuacja jaka jest na budo w ktorej az glupio sie przyznawac ze ma sie noz z aus6 czy 420 jest po prostu chora wg mnie. co, niedlugo bedzie glupio mniec noz z 440c? bo tani, bo nie strider, bo nie bos, bo nie chuju muju?

boli cie to ze robie takie noze na jakie mam ochote?
boli cie to ze ucze sie liceum plastycznym a w planach mam ASP?
  • 0

budo_ologda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
drogi Mat S
dziekuje ze sie przełamałes i napisałeś nawet ładny referat niewatpliwie dokonujac zakupu wezme go pod uwage (w szczegulności ze jesteś jednym ze dłuższym stazem)
  • 0

budo_ologda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
RobertP wielki dzieki za znalezienie chwili do odpisu
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: droższy czy tańszy a częściej wumieniany?
Sprawy personalne proszę załatwiać poza forum!!!

Trochę postów usunąłem (te najmocniejsze), bo każdy może mieć własne zdanie, ale można to wyrazić bez napieprzania się po ryjach, nawet wirtualnie.

Niestety wątek ten zamykam! Może następny będzie szczęśliwszy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024