Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dylemat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat

16 lat to idealny wiek do rozpoczęcia treningów ale ja polecam kick-boxing a nie thai box dlaczego? to proste kick jest od wielu lat w kraju, jest ukształtowany poziom trenerski, na to wszystko trzeba lat. W kick-boxingu to już mozna powiedzieć że minęły dziesiątki lat od wejścia kicku do kraju a thai?on dopiero raczkuje w Polsce i do poziomu profesjonalnego jeszcze daleka droga...Często trenerami są w thai byli zawodnicy kicka czy czegoś innego, nawet spotkałem się z instruktorami z wu-shu prowadzącymi thai boxing. Więc proponuje narazie kick-boxing na dobry początek:)


cwiczyles kiedykolwiek MT ze twierdzisz ze w Polsce nie ma dobrych trenerow? Bo ja znam kilku. Co z tego ze ktos przed MT mial podstawy innego sportu?? To chyba lepiej co?? Ja znam kilku swietnych trenerow bjj ktorzy wczesniej cwiczyli judo, i co?
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat

16 lat to idealny wiek do rozpoczęcia treningów ale ja polecam kick-boxing a nie thai box dlaczego? to proste kick jest od wielu lat w kraju, jest ukształtowany poziom trenerski, na to wszystko trzeba lat. W kick-boxingu to już mozna powiedzieć że minęły dziesiątki lat od wejścia kicku do kraju a thai?on dopiero raczkuje w Polsce i do poziomu profesjonalnego jeszcze daleka droga...Często trenerami są w thai byli zawodnicy kicka czy czegoś innego, nawet spotkałem się z instruktorami z wu-shu prowadzącymi thai boxing. Więc proponuje narazie kick-boxing na dobry początek:)


cwiczyles kiedykolwiek MT ze twierdzisz ze w Polsce nie ma dobrych trenerow? Bo ja znam kilku. Co z tego ze ktos przed MT mial podstawy innego sportu?? To chyba lepiej co?? Ja znam kilku swietnych trenerow bjj ktorzy wczesniej cwiczyli judo, i co?


Jak sądze trenerów MT wogóle w kraju nie ma są tylko instruktorzy :!: to taka mała uwaga. Miałem tą przyjemność oglądać prace a niekiedy wspólnie pracować w niejednej szkole kick i MT za granicą zanim wogóle MT zawitało do kraju. W sportach walki siedze dłużej niz zyjesz na tym świecie a na treningach i na galach poznałem i oglądałem wiele gwiazd które dziś są historia MT. A co do podstaw z innych sportów są ok chyba że wygląda tak: zajecia MT prowadzi np. kickboxer który w zyciu nawet nie kopnął low-kicka ale dopisuje do prowadzonych zajęć również MT :) , nawet nie wiesz jak często tak bywa... Poziom trenerski buduje się latami np. w kicku dopiero powoli wchodzi przyzwoity poziom low-kicka, na wszystko po prostu trzeba czasu...
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
Facet z kąd ty sie urwałeś, w Polsce są świetni trenerzy MT, którzy wykształcili mistrzów świata czy mistrzów polski Piotrek Ochniowski, Rafał Szlachta czy inni. zapewnim Cie ze low-kicki kopią perfekcyjnie. Przejdż się na ich treningi to sie przekonasz...najlepiej na sobie samym :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat
ZZZ - tzw. "instruktor sportu dyscypliny XY", to pierwszy stopien trenerski i mowi sie takze do takich ludzi "trener" i nie jest to tylko zwyczajowy zwrot.

Mowie o kwalifikacjach potwierdzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

K_P
  • 0

budo_zzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylemat

ZZZ - tzw. "instruktor sportu dyscypliny XY", to pierwszy stopien trenerski i mowi sie takze do takich ludzi "trener" i nie jest to tylko zwyczajowy zwrot.

Mowie o kwalifikacjach potwierdzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

K_P

nie będę tłumaczył tak prostych spraw, podaje po prostu przepisy ustawy bo o tym powinien wiedziec każdy trenujący jakiś sport przynajmniej tak mi sie wydaje:

Rozdział 6.Trenerzy i instruktorzy.

Art. 30.
Trenerem i instruktorem w zakresie wychowania fizycznego, rekreacji ruchowej i sportu może być osoba, która ma kwalifikacje okre¶lone w ustawie oraz spełnia warunki zdrowotne niezbędne do wykonywania zawodu, korzysta w pełni z praw cywilnych i publicznych oraz posiada nienagann± postawę moraln±.

Art. 31.
Ustala się następuj±ce klasy:
1) trenerów:
a) trener II klasy,
B) trener I klasy,
c) trener klasy mistrzowskiej,
2) instruktorów:
a) instruktora,
B) instruktor I klasy,

Art. 32.
1. Trenerem II klasy może być osoba, która ukończyła studia wyższe w zakresie wychowania fizycznego - kierunek wychowanie fizyczne ze specjalno¶ci± trenersk± lub trenerskie studium podyplomowe dla absolwentów szkół wyższych.
2. Trenerem I klasy lub klasy mistrzowskiej może być osoba, która ma odpowiednio II lub I klasę trenersk± oraz:
1) posiada wymagany staż pracy trenerskiej,
2) osi±ga dobre wyniki w pracy zawodowej,
3) ukończyła co najmniej jeden specjalistyczny kurs doskonalenia zawodowego trenerów,
4) złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy przed Centraln± Komisj± Kwalifikacyjn± do Spraw Trenerskich przez Przewodnicz±cego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu.

Art. 33.
1. Instruktorem może być osoba, która ukończyła studia wyższe w zakresie wychowania fizycznego lub specjalistyczny kurs instruktorski.
2. Instruktorem I klasy może być osoba, która ma klasę instruktorsk± oraz:
1) posiada wymagany staż pracy instruktorskiej,
2) ukończyła z wynikiem pozytywnym co najmniej jeden kurs doskonalenia zawodowego dla instruktorów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024