Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wszystkie sztuki walki nie dążą do tego samego celu??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wszystkie sztuki walki nie dążą do tego samego celu??
Ortodoskyjni czy nie :wink: karate moim zdaniem nijak sie ma do religi równie dobrze wytworem sztana mogłby być konsole ps2 i telewizory takich marek jak sony pomijając że elektronika w dużej mierze jest wytwarzana na wschodzie :)
  • 0

budo_danbog
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wszystkie sztuki walki nie dążą do tego samego celu??
Żeczywiście w kościele nie ma demokracji.
Katolicyzm to to co mówi aktualny papież.
Ponieważ obecny kierunek funkcjonowania kościoła jest określany przez papierza konserwatywnego to znaczy że wyrazem jego nauki są takie teksty jak zamieszczony link z Opoki.
Podany tam sposób patrzenia na SW jest obowiązującą katolika wykładnią bibli i katechizmu oraz praktycznie oficjalnym stanowiskiem watykanu.

Zatem jeżeli ktoś widzi sprawe inaczej to nie powinien nazywać siebie katolikiem.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wszystkie sztuki walki nie dążą do tego samego celu??
Kościól mówi co jest dobre a co złe, czego nie wolno robić, żeby nie grzeszyć.... jednym słowem chyba mnie to nie kręci, bo mam charakter taki, że nie lubie jak mi ktoś mówi co mam robić (pomijam treningi :) ...aż strach myśleć, ale chyba ostatnio zaczynam dochodzić do wniosku, że jestem jakiś anty kościelny :) :)
  • 0

budo_ainos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy wszystkie sztuki walki nie dążą do tego samego celu??

Ćwiczenie czegokolwiek ma sprawaić przyjemność - niewżne czy jest to TKD, karate takie czy owakie czy aerobik, czy co tam co. Wazne by czuć ze jesteś zadowolny z tego co robisz. Jeden ćwiczy by porawić krążenie krwi (np. tai chi, a inny by poczuć dreszczy emocji, K1 a inna by zrzucić kilka kilo). Jeśli to jest wspólny cel SW, to super.


Dokładnie tak jak kolega napisał :-)
Do powyzszej listy dodac by mozna było jeszcze modę... ja nie widze nic złego w checi przynaleznosci do grupy, sekcji czy stylu walki ale kiedy widze nastolatka w koszulce VT "karkiem w dosiadzie"... czy tez hools of cos tam :wink:
Ale jak wyczytałem w jednym z postów "Boże spraw abyśmy tylko takich hoolsów spotykali na swojej drodze"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024