Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak oceniacie walkę Nastuli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Ale rozmawiamy o umiejętnościach technicznych chyba??
  • 0

budo_widelec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Swietna walka, szkoda ze Nastula ma juz troche latek...
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Właśnie, a jak wypadały walki między Nastulą a innymi naszymi fajterami typu Jakubek czy Cipao?
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Mate:

Myśle że w Polsce jest wielu lepszych i młodszych fighterow od Nastka



Aj takie gadanie czy sa jacys lepsi czy nie. Wydaje mi sie, ze Manolo drwi sobie z tego, czy ktos tu pisze, ze by wygral czy przegral z Nastula. Sam kiedys tu na forum napisal, ze jest gotowy do kazdej walki. Jak beda walczyli to sie zobaczy. A tak to nigdy nie wiadomo. Choc podywagowac zawsze ciekawie. Swoje zdanie na ten temat mam. Ale wyjawie jak beda walczyli, tak to nie widze sensu. Zreszta latwo je odgadnac :) Nastula znalazl sie w Prajdzie, pokazal klase i to z nie byle handlarzem herbaty.
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Saku:


Paweł Nastula trafił do Pride ze względu na swoje osiągnięcia w judo. Ci panowie ćwiczą BJJ




Hehe rozumiem ze bjj jest bardzo dobre, ale czyzby bylo od razu karta wstepu do zwyciestwa. Judocy dopiero zaczynaja swoje powazne walki w formule MMA. A poza tym Pawel udowodnil, ze poza osiagnieciami w judo moze miec tez osiagniecia w Pride.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Saku:


Paweł Nastula trafił do Pride ze względu na swoje osiągnięcia w judo. Ci panowie ćwiczą BJJ




Hehe rozumiem ze bjj jest bardzo dobre, ale czyzby bylo od razu karta wstepu do zwyciestwa.


Nie jestem jakimś zaślepionym fanatykiem, ale tak. Min. spójrz na to:

Paweł Nastula - mistrz olimpijski, europy i tak dalej. Ile lat siedzi w judo? Napewno ponad 20. A od kogo sie uczył BJJ przed MMA? Od ludzi którzy zajmują sie BJJ 4-5 lat i nie mają zadnych stopni mistrzowskich. A co bedzie za pare lat?
Po cholere mistrz olimpijski w judo zawracał sobie głowe czymś takim?

pzdr.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Po cholere mistrz olimpijski w judo zawracał sobie głowe czymś takim?
pzdr.


Saku rozwin swoja mysl.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli


Po cholere mistrz olimpijski w judo zawracał sobie głowe czymś takim?
pzdr.


Saku rozwin swoja mysl.


Oki.

"Po cholere mistrz olimpijski w judo zawracał sobie głowe treningami z ludzmi którzy zajmują się BJJem 4-5 lat"
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
teraz rozumiem i nic nie mam do dodania
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Saku:

"Po cholere mistrz olimpijski w judo zawracał sobie głowe treningami z ludzmi którzy zajmują się BJJem 4-5 lat"



Po co? Po to by byc lepiej przygotowanym. Poszerzyc horyzonty. Bo to ze parter z bjj jest prawdopodobnie najlepiej rozwiniety to (choc nie wiem jak jest z sambo czy ll) wiadomo nie od dawna.

Analogicznie mistrzowie w bjj po cholere trenuja boks i zapasy? Bo te style maja lepsza stojke, znacznie lepsza niz bjj. Aczkolwiek parter w mma to podstawa, bejzik :) , totez nasz Master Judo Pawel vel Nastek jako madry fajter pouczyl sie od innych. Dygresja - Jigoro Kano tworzac judo korzystal tez z innych styli, w bjj tez (ale tego dokladnie nie wiem) wzieto legloki z innego stylu i przekonwertowano czy co tam :) Wychodzi wiec, ze by byc najlepszym trza elastycznym byc i wciaz uczyc sie :idea: :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Mate:

Myśle że w Polsce jest wielu lepszych i młodszych fighterow od Nastka


Aj takie gadanie czy sa jacys lepsi czy nie. .


Myśle ze sa w Polsce lepsi potencjalni kandydaci do występów w pride, dłuzej siedzący w MMA jak choćby Michał Materla. Nastula przez całe życie był judoką a to nie to samo co MMA Mam jednak nadzieje że otworzy on drogę do pride młodszym i bardziej perspektywicznym zawodnikom, a z Mino poszlo mu calkiem nieźle i 3 mam za niego kciooki w nastepnych walkach.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Myśle ze sa w Polsce lepsi potencjalni kandydaci do występów w pride


Mysle ze wladze pride nie chcialy polaka, tylko mistrza olimpijskiego w judo, ot co.
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Pael:


Mysle ze wladze pride nie chcialy polaka, tylko mistrza olimpijskiego w judo, ot co.



Tez mi sie tak wydaje, a do tego jeszcze z olbrzymim rekordem wygranych pod rzad walk (chyba tylko Yamashita mial ich wiecej i moze Geesink). A ze do tego Polak... :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Mate:

Myśle że w Polsce jest wielu lepszych i młodszych fighterow od Nastka


Aj takie gadanie czy sa jacys lepsi czy nie. .


Myśle ze sa w Polsce lepsi potencjalni kandydaci do występów w pride, dłuzej siedzący w MMA jak choćby Michał Materla.
quote] z całym szacunkiem dla Ciapao i innych zawodników ale chyba pride to jeszcze nie ich liga, to co innego niż walki w krajowym MMA czy nawet europejskim (ale to tylko moje zdanie)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Myśle ze sa w Polsce lepsi potencjalni kandydaci do występów w pride, dłuzej siedzący w MMA jak choćby Michał Materla.
quote] z całym szacunkiem dla Ciapao i innych zawodników ale chyba pride to jeszcze nie ich liga, to co innego niż walki w krajowym MMA czy nawet europejskim (ale to tylko moje zdanie)


I tak i nie. Jedni docieraja do Pride wspinając się mozolnie wygrywając kolejno coraz bardziej prestiżowe turnieje, ale niektórzy za osiągnięcia w jakichś innych dyscyplinach czy przez swoje rozmiary ;-)
W Pride występowało kilku zawodników którzy są jak najbardziej w zasięgu naszej czołówki. Powtarzam - czołówki.
Oto min. oni:

Gilles Arsene, Mike Bencic, Dos Caras Jr, Carl Malenko, Cory Peterson, Herman Renting...
Nie wspominając już o kilku podstarzałych Japończykach z prowrestlingu
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
W ogole jak dla mnie jakby nie patrzec MMA, dzieki Nastuli dotrze do wiekszej gawiedzi, a z tym wzrosnie i popularnosc tego sportu (MMA jako formuly, a co mnie cieszy bardziej - popularnosc judo - i tak juz spora :) ) No ale o tym juz bylo. Tacy zawodnicy jak Michal Materla, Cipao czy Antek Chmielewski maja jeszcze wg mnie wiele do zrobienia, by znalezc sie w turnieju pokroju Pride czy UFC. Ale kiedys Polakow z pewnoscia ujrzymy wiecej w swiatowym MMA. W koncu Polacy nie gesi swoj jezyk maja :)
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Ale czy z ich wystepami wiązał ktoś na poważnie jakiekolwiek nadzieje ? Mnie sie wydaje ,że nieoficjalnie byli to zwykli kelnerzy rzuceni czołówce na przetarcie. Wiadomym jest ze nie można non stop walczyć na tym samym poziomie i wyłącznie w gronie zawodników spośród których w zasadzie każdy ma szanse wygrać, trzeba kiedyś odsapnąć i wziąć na luz nie wychodząc jednocześnie z rytmu.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
ps. to odnosnie nazwisk które wymieniał Saku.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli

Ale czy z ich wystepami wiązał ktoś na poważnie jakiekolwiek nadzieje ?


No właśnie nie, ale jednak wystąpili w Pride. A nasza czołówka mogła by powalczyć lepiej od nich

HMJF: Michał Materla = Cipao
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak oceniacie walkę Nastuli
Moze jestem niepoprawnym optymista ale jesliby Nastula wygrał pare walk w pride sprawiajac przy tym kilka niespodzianek to wladze Pride moglby sie zainteresowac kilkoma zawodnikami z Polski - kraju w ktorym MM ma juz przeciez troche tradycji Tymbardziej ze Materla czy Chmielewski o młodzi obiecujacy zawodnicy ktorzy mogą jeszcze wiele osiagnac jesli beda miec ku temu szanse
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024