Skocz do zawartości


Zdjęcie

czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

Moim zdaniem AR to nabardzej użytkowy folder.


Sorry za OT, ale zaciekawilo mnie to zdanie...
Wojtas - AR to wedlug Ciebie najbardzej uzytkowy folder Stridera, czy generalnie the best utility folder?


Gdybym brał pod uwagę tylko to co dla mnie ważne w kategorii stricte utility, to chyba byłby nalepszy w ogóle.
Jeśli jednak miałbym typować w kategorii EDC/utility, to już by na pierwszym miejscu nie był. Jaki nóż byłby tu The best, tego jeszcze nie wiem. Jeszcze takiego nie znalazłem.

Za to wśród Striderów, to the best utility folder. Taki był sens mojej wypowiedzi.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
A tak na marginesie .. z niektorych postow (moich tez .. a jakze :) ) wyziera mala zawisc i zazdrosc ... ze ich tam kurde stac ... zeby miec w wieku 18 lat kolekcje STriderow .. samochod ( czesto za wlasna kase kupiony) ... a mnie nawet na niektorych forumowiczow az zgroza patrzec ... ZE ONI MAJA np. MANIXA ; MT, BM i inne takie PREECCIOOOUUUSSSS ... a ja :nie: nawet na Navigatora w swoim czasie musialem sobie chleb powszedni (Klubowe i Piwo) tak dlugo .. od ust zabierac
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

niestety nie mam tam zalozonego konta, ale na razie rozwalilo mnie to: (pkt2)

You are not logged in or you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:
1. You are not logged in. Fill in the form at the bottom of this page and try again.
2. You may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
3. If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.

Od razu zakładają, że chciałem zrobić coś NIEDOZWOLONEGO.


zarejestruj się tam, poczytaj sobie, a potem się odzywaj i oceniaj :evil:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
jako posiadacz :wink: Striderowego foldera musze w całej lini zgodzic sie z Wojtasem. Płacąc +350$ za nóż można się wkur... dostając do ręki produkt z BP, zwaloną blokadą (szczególnie wkurzające i niedopuszczalne jeśli to "pancerniak"), okladzinami źle dopasowanymi do reszty czy nierównym szlifem. Z tego co widze to poprawnie wykonanych ARów przez to forum przetoczyło się sztuk jeden lub dwa. To oznacza poniżej 50%. Nie wiem jak Wojtas ale ja juz bym drugiego stridera składaka nie kupił nie mając możliwości wzięcia go do ręki, obejżenia fotek makro lub bez BARDZO rzeczowej rozmowy z właścicielem.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

Nie wiem jak Wojtas ale ja juz bym drugiego stridera składaka nie kupił nie mając możliwości wzięcia go do ręki, obejżenia fotek makro lub bez BARDZO rzeczowej rozmowy z właścicielem


I ja chyba tez, choc to tak poza tematem...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
nie wiem jaki pozostali, ale ja im dłużej czytam posty na USN (nie tylko w tym wątku) tym bardziej dochodzę do wniosku, że nigdy nie zrozumiem Amerykanów i że... to miejsce nie dla mnie... jakoś mam wrażenie, że dla części osób USN to miejsce w którym zamiast dzielić się swoją pasją, tylko się onanizują nad liczbą Striderów nighmaregrind i naszywek, traktując to jako kolejną okazję do zamanifestowania swojej american way of life, a przy okazji trochę amerykańskiej buty. Wiem że nic mi do tego, ale wydaje mi się tak naprawdę tracą większą częśc radości która mogłaby towarzyszyć tej zabawie. Nie mam zamiaru urazić nikogo, ale tego nie kumam
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

bla bla bla..., ale tego nie kumam

no właśnie 8)
nie kumasz :lol:
sorry dla mnie USN jest miejscem, gdzie moge spotkać ludzi zafascynowanych nożami Emersona, podyskutować nad "detent ball'em" etc.
a co sie robi u nas na forach internetowych ? - tez pokazujesz co masz, inni pokazują, dyskutujesz o tym etc.
a USN jest identyczne, tyle, że mocno pro striderowskie i full of Emersonów, a, że ich zdolności "nabywcze" (no i zdecydowanie mniejsze koszty dodatkowe :wink: )są nieco inne - no to nightmare rulez :)

jakoś mam wrażenie, że dla części osób USN to miejsce w którym zamiast dzielić się swoją pasją, tylko się onanizują nad liczbą Striderów nighmaregrind i naszywek, traktując to jako kolejną okazję do zamanifestowania swojej american way of life, a przy okazji trochę amerykańskiej buty.


a tego jakoś tam nie widziałem :roll:

jak dla mnie jest zupełnie na odwrót...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Jeszcze o AR i blade-play...

a) w 99% przypadków jest to kwestia rozłożenia noża, wyczyszczenia, przesmarowania (MD-XF7 rulez) i odpowiedniego skręcenia. Potrzebne do tego narzędzia na nagrzewnica, imadło, klucz do striderów i imbus odpowiedniego rozmiaru (nie pamiętam). Po prostu ARy skręcane są zazwyczaj do punktu, gdzie nóż dobrze pracuje ale może mieć wyczywalny, minimalny BP. Kilka stopni dalej dokręcony bedzie sztywny jak trzeba. Może nie jest to godne pochwały, ale się przytrafia. Ale wystarczy podesłać nóż do Strider Knives z adnotacją "zróbcie coś z tym" i zrobią. Tyle, że nam do Strider Knives trochę dalej niż tym z USA, a poza tym drugi raz cło mogą dowalić, bo nie sądzę aby ktoś był w stanie wysłać nóż zgodnie z zasadami celnymi procedury "uszlachetniania biernego" (po ludzku: do naprawy). Większości osób (nie u nas w PL, ale ogólnie), które kupiły nóż AR jako nóż roboczy, i którym trafił się minimalny BP, po prostu to nie przeszkadza. Bo podczas pracy i tak się tego nie czuje. A jeśli to nie odpowiada... sprawa do załatwienia szybko i sprawnie.

B) kupując z drugiej ręki używany nóż AR należy bardzo dokładnie dowiedzieć się o sprawy BP i pewności blokady. Już widziałem AR'a, któego jakiś wałek rozłożył i, o zgrozo, odgiął lekko blokadę NA ZEWNĄTRZ aby lżej się otwierał!!! No i kup teraz taki AR, puści sam nie wiadomo kiedy. Nowe ARy to inna spraw, i tu problemu zasadniczo nie ma.

c) kupić u autoryzowanego dealera, do którego mamy zaufanie 100%. Jesli coś byłoby nie tak, nawet za jakiś czas, można zawsze podesłać do regulacji na osi, nie? A jeśli dealer jest w obrębie EU to jest to sprawa szybka, bezstresowa i bezbolesna.

d) kilka ARów (które ktoś tam sobie kupił gdzieś z drugiej ręki) już do życia przywróciłem :)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

d) kilka ARów (które ktoś tam sobie kupił gdzieś z drugiej ręki) już do życia przywróciłem :)


I dzięki Ci za to, ale u mnie znowu się pojawia i to góra - dół. I moim zdaniem to nie jest kwestia tylko i wyłącznie regulacji. Maswny liers ma z klingą powierzchnię styku malusieńką, żeby nie powiedzieć punktową. Nie styka się z klingą całą szerokością.

Ale zgadzam się co do jednego, użytkowo nie ma to wielkiego zanczenia. Tylko za te pieniądze chciałoby się, żeby wszystko było tip-top. No i dlaczego inni potrafią sprzedać nóż dobrze "zestrojony", a innym sie nie chce/opłaca pieścić? To właśnie denerwuje. Ba na projekt nie dam złego słowa powiedzieć.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
A czy tego samego typu problemy sa zglaszane na forach zagranicznych .. na USN .. czy jak mu tam ???
Nie zebym mial jakiekolwiek podstawy do podejrzewania firmy o olewanie polskich uzytkownikow, tym bardziej, ze to Mick polecil Pitera w kilku miejscach ale ....
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
z tego, co wiem sa zglaszane...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
jasne, że są zgłaszane. I szybko rozwiązywane także :)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

no właśnie
nie kumasz


wiem co napisałem :) czułem taką wewnętrzną potrzebę, a frustracji nie wolno tłumić :)


a co sie robi u nas na forach internetowych ? - tez pokazujesz co masz, inni pokazują, dyskutujesz o tym etc.


niby to samo, ale liczą się "little differences" - "Mają to samo gówno, co my, ale ich gówno jest ciut inne" jak z McDonaldami, przynajmniej dla mnie, ale nikt nie powinieni się czuć urażony przynależnością do USN.

a tego jakoś tam nie widziałem

jak dla mnie jest zupełnie na odwrót...


no i dobrze, ja tylko napisałem że nie czuję tego i to nie dla mnie, ale to nie znaczy że nie dla każdego.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
ależ piekny off-topic idzie... już wielopoziomowy nawet :D
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
ups... przepraszam :oops:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

ależ piekny off-topic idzie... już wielopoziomowy nawet :D

sorry :oops:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
skoro sie i tak offtop zrobił o nożach stridera to zapytam:
Piter czy twoim zdaniem jako dilera Stridera nóż z taką "niedoróbką"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
powinien opuścić fabryke (kupiłem fabrycznie nowy) zakładając ze to ma byc pancerniak i że kosztował 350$ (prawie 500$) na gotowo ????
Nie odesle go do USA bo nie mam zamiaru potroic jego poczatkowej wartosci, a juz tymbardziej nie chciałbym dostac go z powrotem z BP :wink:
Swoją drogą fajnie by było jakby chłopaki wzorem CR/ ER dorzucali klucz do skręcania/rozkręcania noża
P.S. i tak sobie kiedyś SmF lub SnG sprezentuje :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

Tak mnie wzieło bo właśnie studia skończyłem i się dowiedziałem że za miesiąc pracy w banku po 10h na dobe dostane 600pln (jak mnie wogóle przyjmą) 8O


A mama mowila : ucz sie ucz, nauka do potegi klucz hehe :wink: No nie?

pozostaje mieć nadzieje że za 5 -10 lat też będziemy mogli tyle kasy na nasze hobby wydawać a nasze dzieciaki na 17tke sng dostaną a na 18 już 17 custuma :) :wink: czego sobie i Wam serdecznie życze przy okazji nadchodzących wyborów :)


Jako juz niemal-magister moglbys wykazac choc odrobine powagi wobec polskiej demokracji i nie oczekiwac od "nadchodzacych wyborow" zbyt wiele :wink:

Z magisterskim pozdrowieniem
Heimdall
ps: A co do Strider'ow, to takze podobaja mi sie tylko te z "uzytkowa dusza"..MK1, EBL-S, MFS..SnG, SMF. I tylko przykro slyszec, ze noze za 400 i wiecej USD , o ktorych marzymy, miewaja nierowny szlif jak CS SRK i bladeplay we wszystkie strony swiata..

BTW - zauwazylem, ze nierowny/niesymetryczny szlif glowni jak i samej krawedzi tnacej to chleb powszedni wiekszosci firm branzy nozowej, troche to dziwi przy tych CNC i dokladnosci co do mikrona :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
troche dziwi i bardzo denerwuje, zwlaszcza jak sie ma do dyspozycji triangle bez diamentow i bg-42 do przeprofilowania z 1 strony...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

obol: Piter czy twoim zdaniem jako dilera Stridera nóż z taką "niedoróbką"

Znaczy w jakim sensie? Widzę niewypiaskowane miejsce po czymś, co wygląda na lokalne przesycenie termiczne w celu utwardzenia wycięcia w listku blokady... nie wiem, jak teraz robią AR i czy po prostu nie pozostawiają tego śladu właśnie aby było wiadomo o co chodzi...

Heimdall: troche to dziwi przy tych CNC i dokladnosci co do

Z tego co wiem, to szlif klingi w Striderach wyprowadzany jest ręcznie... tylko elementy tytanowe i z G10 (np. rękojeść SnG) są robione na CNC.

Heimdall: A co do Strider'ow, to takze podobaja mi sie tylko te z "uzytkowa dusza"..MK1, EBL-S, MFS..SnG, SMF. I tylko przykro slyszec, ze noze za 400 i wiecej USD , o ktorych marzymy, miewaja nierowny szlif jak CS SRK i bladeplay we wszystkie strony swiata..

W przypadku nowych skłądaków Stridera przytrafia się to w sumie dość rzadko. A jeśli chodzi o noże z drugiej ręki, bo to ogromna większość przypadków AR'ów z bladeplay, to owszem, miewają BP, no ale tutaj to trudno mieć pretensję do Stridera.

OK, już milknę...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024