Skocz do zawartości


Zdjęcie

czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Chlopak calkiem sprawnie robi - te stridery ktore on ma maja wartosc kolekcjonerska i akurat jakby chcial sprzedac cokolwiek to:
1. sprzeda po min. tej samej cenie a pewnie i drozej
2. bedzie cieszyl sie nozami (samym posiadaniem - to tez cieszy), robil im naprawde dobre fotki

tak BTW. cynik ciebie tam dojechali bo wyskoczyles z 7 postami(zerowy wklad w forum) ni z gruszki ni z pietruszki i zaczales nawijac swoja historie i punkt widzenia. A przepraszam kogo to obchodzi? Tam chlopak wkleil fotki bo chcial sie podzielic nimi z reszta USN. To przyjemne zrobic dobre zdjecia. I ten topic to taka galeria, gdzie nie ma miejsca na pierdolenie. No i najbardziej chamsko wyjechal Pithagoras - a w US sa na tym punkcie przewrazliwieni gdyz samodzielnosc i zarabianie kasy jest tam krzewione od malego. Inna mentalnosc i trzeba zdawac sobie z tego sprawe, mimo ze tez nie podpisuje sie pod swiatopogladem "strider i tylk strider!"

PS wogle to temat do MS nie w galerii.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Fuck you strider
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Tetsudo a ty zes sie z jakiej bajki urwal ?

masz cos konkretnego do powiedzenia czy tylko to ?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Tets wracaj do knajpy :roll:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Mnie sie stridery nie podobają....
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
jakze wzbogaciles ta dyskusje... :?
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Inne realia tam on zbiera noże jak znaczki..pewnie ma kolekcje do teog znaczków i magiców:)

A jakbys go spytal co to martenzytyczna struktura i dlaczeog do niej akurat sie dazy w nozach to by zrobil szczene i powiedział ze nie zna sie na filmach polskich :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

Inne realia tam on zbiera noże jak znaczki..pewnie ma kolekcje do teog znaczków i magiców:)

A jakbys go spytal co to martenzytyczna struktura i dlaczeog do niej akurat sie dazy w nozach to by zrobil szczene i powiedział ze nie zna sie na filmach polskich :)


Tets a znasz goscia? bo tak sie sklada, ze my, ktorzy to komentujemy siedzimy biernie lub czynnie na USN ale jednak siedzimy i czytamy od roku z hakiem..
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Taaa .. ale zauwazcie ze gosc jest dobrym znajomym rodziny Striderow... moze ma mozliwosci otrzymywania nozy , w tym customow po cenach promocyjnych.
Inna sprawa .. ze moze gostek ma dzianych starych i zamiast kieszonkowe + forse co zarobi w barze czy pilnujac bachorow sasiadow... wydaje nie na amfe czy innego cracka .. a wlasnie na Stridery ...
Poza tym ... moze sie myle ... ale 200-300 USD to nie jest jakas powalajaca na kolana kasa w USA ... no fakt jest to pare centow ... no ale ... jak zarobisz dziennie za pilnowanie dzieciaka .. ja wiem 10-20 USD ... to w 5 tygodni masz juz pare dolcow na zakupy ... rocznie dojdziesz do 5-10 nozy. W USA juz nastolatki 13-15 zarabiaja uczciwa (no moze nie zawsze :) ) praca .. koszenie trawnikow ...
Kurde zebym ja mial w jego wieku taka mozliwosc praacy (powiedzmy ze go starzy utrzymuja i placa za uniwerek czy tam college) to mialbym juz dzis niezla kolekcje.. atak studia i utrzymanie sie pozarly ...
Ale kolekcja GOOD :twisted:
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
widze że się awantura zrobiła....
post wrzuciłem jako ciekawostke, żeby pokazać na co stać 18latka w USA i u nas. U nas 18 latek to sobie może na M21 pozwolić, a u nich jeden "dzieciak" ma więcej striderów niż całe nasze forum razem wzięte (nie licze tego że to customy i że jednego mama w kuchni używa) :wink: . W sumie najbardziej moją ideę odczytał Kotbehemot i mrnikt.
Od dawna nie moge "przeżyć" faktu że żyje w kraju gdzie na jeden taki nóż pracował bym lekko licząc 2 miesiące, uwzględniając że to customy to 4 miechy (800-1000$) a po dodaniu polskich ceł, podatków i innych narzutów 7-10 no i jak bym w końcu się doskładał takiej kolekcji to bym miał 2x więcej lat niż teraz (nie jedzą i niepijąc raczej bym nie dożył):evil: :evil: :evil: .
Tak mnie wzieło bo właśnie studia skończyłem i się dowiedziałem że za miesiąc pracy w banku po 10h na dobe dostane 600pln (jak mnie wogóle przyjmą) 8O Gdybym 5 lat temu wiedział że takie bedą realia to bym wyp... za ocean i oszczędził kupe kasy którą na studia wydałem. A jak jeszcze troche nad tym pogłówkuje to się spakuje i wyjade.
Poki co w oczekiwaniu na obronę mam już wakacje i moge sobie pomazyć co bym kupił gdybym zarabiał "nawet" te 10$ na godzine i za nóż płacił xxx$ bez dodatkowych opłat........ :) :? :( :evil:
a co do tego że koleś kolekcjonuje stridery... mogły by być Busse, Bucki, MT... akurat taki temat znalazłem. Czy strider ma leżeć w gablotce ?? No niestety takie jest życie że większość Ferrari też w "gablotkach" stoi i nigdy toru wyścigowego nie widziało. Gdyby to było forum "samochodowe" to bym wrzucił temat 18 latka co ma w garażu 3 porshe'aki :)
a na koniec pozostaje mieć nadzieje że za 5 -10 lat też będziemy mogli tyle kasy na nasze hobby wydawać a nasze dzieciaki na 17tke sng dostaną a na 18 już 17 custuma :) :wink: czego sobie i Wam serdecznie życze przy okazji nadchodzących wyborów :)
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

widze że się awantura zrobiła....
post wrzuciłem jako ciekawostke, żeby pokazać na co stać 18latka w USA i u nas. U nas 18 latek to sobie może na M21 pozwolić


i to raczej z odkladanego kieszonkowego a nie z pracy

Tak mnie wzieło bo właśnie studia skończyłem i się dowiedziałem że za miesiąc pracy w banku po 10h na dobe dostane 600pln (jak mnie wogóle przyjmą) 8O Gdybym 5 lat temu wiedział że takie bedą realia to bym wyp... za ocean i oszczędził kupe kasy którą na studia wydałem. A jak jeszcze troche nad tym pogłówkuje to się spakuje i wyjade.


spokojnie bedzie lepiej, jak wszyscy wyjada to tu bedzie jeszcze gorzej, choc przyznam ze jest to deprymujace jak sie patrzy na takie kolekcje, pozatym moze jak na kazdy kolejny kawlak stali czeka sie z takim utensknieniem to staje sie cenniejszy niz gdybys popsrostu poszedl do sklepu i wykupil np wszystkie micro. :wink:

PS ja bym zbieral ladniejsze :)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
inna sprawa że często ten kolejny kawałek stali szybko "się znudzi" i aby kupić nowy trzeba go sprzedać. Mnie zawsze ściska jak widze że całkiem nowe i fajne noże po 2-3 tygodniach lądują na Bazarze bo kogoś finansowo przycisło albo na inny musi uzbierać. A tam poprosty....kolejny....kolejny....kolejny. Gdyby 100 pln "ważyło" choćby tyle samo co 100$ to ja bym był szczęśliwy nożohol.....
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
hehe gdyby 100 wazylo tyle co 50$ to juz by bylo cos :wink:
wierze ze dozyjemy takich czasow :)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
A ja pisałem w kontekście hasła Strider Knives a rzeczywistego użytkownika.

Obawiam się, że zdecydowana większość striderów jest kupowana jako noże witrynowe.

A przez taką sytuacje cierpi jakość. Chyba, ze jakość Striderów po prostu waliła producenta od samego początku. Sprzdając całą produkcję na pniu, wypuszczają foldery z bladeplay, czy noże z nierównymi szlifami. Patrzcie co się dzieje u Chrisa Reeva, jego popularnośc dopinguje do dalszego doskonalenia. Mogą zdarzyć się wpadki, ale jak zaczynają się zbyt często... :roll:

Użytkownicy Striderów, często w imię legendy nie piszą o wpadkach jakościowych. To nie jest w porządku, bo legenda nie powinna być utrzymywana za wszelką cenę.

Trochę to zaczyna przypominać sytuację z Microtechem.

Mickowi może lekko sodówka odbija, bo czepia się innych makerów, jak tylko uzna się sam zagrożonym (patrz flamework na nożach Darelle Ralpha i reakcje Micka). Jedno czego można Mickowi pogratulować, to nie tyle zdolności jako knifemaker, ale wyczucia rynku i umiejęstności marketingowych.

Chłopaka nie znam i rzeczywiście to nie jego wina, za co go przepraszam.

A kolekcjonerstwo popieram w całej rozciągłości. Tylko powiedzmy sobie szczerze czy Strider Knives są promowane jako kolekcjonerskie jak chociazby WH?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
Wojtas,

masz trochę racji, na pewno. Ale nie do końca jest tak... większość noży z serii MT, BT, M1, D9 i oczywiście MFS jest jednak kupowanych jako noże użytkowe. Jak najbardziej. Zarówno przez zwykłych szarych ludków, jak i przez ludków niebieskich i zielonych. Nawet nasi GROMiarze maja kilka (kupionych prywatnie, a jakże :lol: ) Striderów. Jesli chodzi o składaki, to SmF i SnG są też użytkowane jak najbardziej jak na noże przystało.

Ale chciałbym pójść dalej... jesli chodzi o jakość noży (np. spasowanie) to Strider też idzie do przodu! Od kilku miesięcy mają nową maszynę CNC do robienia rękojeści we framelock'ach (PT, SnG, SmF) i powiem wam, że JESZCZE NIGDY te noże nie chodziły tak gładko i nie miały tak dobrego lock-up'u. Teraz to po prostu nie ten sam nóż! Aż byłem zdziwiony... gdzie ta szorstkość i surowość "chodzenia"? Ale póki co noży z nowej produkcji jeszcze nie ma aż tyle na rynku, a już na pewno nie u nas. Tak więc jeśli chodzi o składaki, to idą jak najbardziej do przodu... co tylko powinno cieszyć! A stałe klingi? Są takie jak zawsze, po prostu noże. Nie ma tu elegancji Reeve'a, ale robotę zrobią jak trzeba. No i tu na pewno nie ma blade-play :lol:

Z resztą jest to jeden z powodów, dla którego jeszcze nie mam SnG i SmFów, czekam na nowe sztuki. Ale jest kolejka. Może nie jakaś strasznie wielka, ale jest :(
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

Tylko powiedzmy sobie szczerze czy Strider Knives są promowane jako kolekcjonerskie jak chociazby WH?


To jest jakaś firma, która otwarcie pisze, że jej noże nadają się tylko do gabloty?
Był jakiś tam okolicznościwy KaBar ze złotymi wstawkami, ale podejrzewam, że można nim się tak samo dobrze okopać jak zwykłym...

A, jeszcze jedno: jak ktoś ma fujarkę (a jeszcze dodatkowo lubi noże) to raczej babysitterem nie zostanie w USA :) (Przecież on na pewno ma jakiś problem z psychiką! Tyle ostrych przedmiotów! Otacza się BRONIĄ! Na pewno dąży do samodestrukcji!)
Inna sprawa, że ja też bym dzieciaka z 18latkiem nie zostawił. (Chyba, że to wujek tegoż).
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(
No to mnie trochę uspokoiłeś.

A co ze starym dobrym AR? Tu chyba nie będzie CNC? Moim zdaniem AR to nabardzej użytkowy folder.

Tylko pozostaje kwestia symetrii szlifów, bo to raczej niewiele ma wspólnego z surowym charakterem. Niby funkcjonalnie to też bez znaczenia, ale płacąc takie sumy wypadałoby się postarać. Nikt nie wymaga, zeby stridery miały piękny satin, CF i mozaik piny, ale pewna dbałośc o produkt chyba byłaby wskazana.
Żeby nie bylo, że się czepiam, piękne mogą być ślady szlifierki nie do końca wygładzone. Generalnie ślady tworzenia, bo to ma pewną duszę, ale nierówny czy niesymetryczny szlif w tej kategorii cenowej po prostu nie przystoi. Udowadnia to właśnie Chris Reeve, któremu też może trafiają się blędy ale bardzo żadko.

Moja wypowiedź raczej wynika z pewnej obawy niż krytyki wyrobów, jak z resztą już pisałem.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

http://usualsuspect.net/forums/showthread.php?t=54894


niestety nie mam tam zalozonego konta, ale na razie rozwalilo mnie to: (pkt2)

You are not logged in or you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:
1. You are not logged in. Fill in the form at the bottom of this page and try again.
2. You may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
3. If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.


Od razu zakładają, że chciałem zrobić coś NIEDOZWOLONEGO.
Jeśli ktoś się tam wybiera na stałe, może najpierw niech sprawdzi, jak wygląda prawo w okolicy, gdzie planuje mieszkać. I co grozi osobie, przy której policja chociaż znajdzie kosę ze stałym ostrzem... Można się zdziwić.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

To jest jakaś firma, która otwarcie pisze, że jej noże nadają się tylko do gabloty?


To że nóż jest kolekcjonerski, nie oznacza, że nadaje się tylko do gabloty. Zapewniam Cię, ze WH z klingą z damasty i okładkami z masy perłowej jest tak samo funkcjonalny jak wersja z tytanową rękojeścią. Jedno drygiemu nie przeczy.

A co do noży do gabloty, to raczej podałbym tu niektóre wyroby np. United Cutlery, które tylko tam mogą znaleźć uzasadnienie.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czemu nie mieszkamy / zarabiamy w USA ;(

Moim zdaniem AR to nabardzej użytkowy folder.


Sorry za OT, ale zaciekawilo mnie to zdanie...
Wojtas - AR to wedlug Ciebie najbardzej uzytkowy folder Stridera, czy generalnie the best utility folder?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024