Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taktyczne sandaly


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Juz za pozno Darkness - kupilem!
Ale jestem dobrej mysli... znajomi, ktorzy zaliczaja 6-7-mio tysieczniki (na razie!) na wszystkich kontynentach, twierdza, ze nie ma lepszych rzeczy niz TNF i Mountain Hardwear :) Zaufalem im...

Acha... moze miales do czynienia z podrobkami TNF, ktorych zatrzesienie jest na allegro???
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Miałem do czynienia z facetem, który od wieelu lat sprzedaje TNF w dobrze zanym sklepie.
Ale jak już kupiłes... Niech Ci dobrze i długo służą!! :)
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Musiałem odgrzebać ten temat ponieważ :

Dołączona grafika

I to są naprawdę "taktyczne" letnie łapcie! :-)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Zajebisty patent :)
Wogole... firmy surferskie robia fajne i mocne rzeczy...
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Przeplaciles Akme, przeplaciles. Za 3,00 zeta mogles miec niepowtarzalne taktyczne klapesie tudziez sandaly (w zaleznosci od potrzeb), jak te japonki ponizej :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
O curwa... dobre :rofl:
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
W nowym Survivalu jest artykuł o sandałach :-) .
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly

Musiałem odgrzebać ten temat ponieważ :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I to są naprawdę "taktyczne" letnie łapcie! :-)


Niehigieniczne.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Witajcie chlopaki!!

Skrobię do was z wysoce taktycznej stacji badawczej UW w Urwitałcie k/Mikołajek, gdzie wraz z bandą kolegów odbywamy zajęcia terenowe z biocenologii. Zajęcia te wiążą się oczywiście z bieganiem po lesie (czesto bagnistym) o każdej porze dnia i nocy, więc szczególnie ważne staje się dobre ogumienie na... stopach :twisted: (i płyn przeciw komarom..).
Wiedziony radami znajomych sprzedawców, informacjami z forum NGT oraz własnym, śmiem twierdzić, że sporym, doświadczeniem zakupiłem przed wyjazdem sandały marki Source, a konkretnie model Stream.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Uzywam ich od kilku zaledwie dni, ale już teraz chciałbym się podzielić moimi, nie będę ukrywał, że entuzjastycznymi wrażeniami z użytkowania ww. obuwia.
Otóż: Sandały wykorzystują opatentowany przez tą izraelską firmę system X-cross, czyli sprytnie ułozone paski stabilizujące po zewn. stronie sandała. sprawdza się świetnie, bieganie, jazda na rowerze, nie sprawiają żadnego problemu. Sandałki są super wygodne i ani trochę nie obcierają stóp, nawet po przejściu, czy przejechaniu kilkunastu kilometrów po pylistych, mazurskich drogach. Było to dla mnie b. dużym zaskoczeniem, ponieważ sandały, które znałem do tej pory wymagały "dotarcia się" stóp użyszkodnika do buta, co już po kilku dniach owocowało sinymi śladami w miejscach kontaktu obuwia ze stopą. :?
Równie wielką niespodziankę sprawiły podeszwy. Na pierwszy rzut oka wydają się całkiem zwyczajne. Ot, szaro-czarna guma. Otóż okazuje się, że Source używa aż trzech różnych polimerów do konstrukcji podeszew, w zależności od miejsca zastosowania cechują się one niską ścieralnośćią, dobrym tłumieniem wstrząsów, bądż też właściwościami antybakteryjnymi.
Co ciekawe, mimo przechodzenia w tych sandałkach już kilku dni w temperaturach oscylujących wokół 30 stopni Celsjusza w cieniu nie zauważyłem, żeby pociły mi sie w nich nogi!!!
Patenty Source'a, to nie tylko "chłyt matetingody"...:!:
Jedynym minusem może być tutaj cena sandałków wynosząca 215-240pln. Wyższe modele są droższe, ale nieznacznie. Ja wybrałem akurat ten, zmuszony specyficznym kształtem moich stóp (mam duże -46 i bardzo szerokie stopy).:)

Jednym słowem- doskonałej jakości produkt uznanego producenta, w Polsce może nie tak popularnego jak np. Lizard, czy Jack Wolfskin, jednak moim zdaniem Source robi obecnie najlepsze z dostępnych w Polsce sandałów. :D

Na życzenie, po dłuższym czasie eksploatacji podzielę się dalszymi wrażeniami, zamierzam m.in. popłytwać kajakiem i na windsurfingu.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
No i cool :)

Acha.. moje TNF'y wbrew obawom Darknessa... spisuja sie SWIETNIE :) Wygodne sa, ze ho ho... i chyba duzo wody w Wisle uplynie zanim zaczna sie rozpadac... no, ale nie zapeszam ;)

Sandaly typu Teva, Lizard czy Source mimo, ze zaawansowane technologicznie i projektowo jakos nie przypadly mi do gustu przez te kolorowe tasiemki... wygladaja jakos tak... jak klapki... ale sa na pewno taktyczne ;)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Sorry, nie czytałem ostatnich postów :oops: bo sie spieszę. Jeśli nikt jeszcze o tym nie pisał to ja napiszę. Kup ostatni numer Surviwala tam conieco jest na ten temat.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Muszę się całokwicie zgodzić z Akme, te tasiemki w "prześliczne" szlaczki to zbyt metroseksualny dizajn jak dla mnie. Mimo "taktyczności" niestety nie dla mnie, bo miałbym paskudny dyskomfort psychiczny, że wszyscy bez przerwy gapią się na moje stopy :) .
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly

...


Tez mam Source, tyle ze model Classic. Sa zajebiscie wygodne, lekkie i praktyczne. Moge sie zgdzic ze wszystkim co napisał ov_Darkness z jednym wyjatkiem - moja stopa musiała sie jednak przyzwyczaic do tych pasków (przez pierwsze 2-3 dni obcierały mnie). Teraz jednak jest wszystko ok i inne buty leza w kacie. Zreszta chyba nikt nie ma takiego doswiadczenia w produkcji sandałów jak Żydzi :wink:

PS. Przy zakupie dostaje sie jeszcze mega taktyczny worek na sandałki 8)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly

Zreszta chyba nikt nie ma takiego doswiadczenia w produkcji sandałów jak Żydzi


Na poprzedniej stronie napisałem prawie ddokładnie to samo. :)

Borsoock:
Co do braku "taktyczności" Source'ów, Teva, czy Lizard'ów, to będę się kłócił. Nie wszystkie mają metrotaktyczne wzorki, np. moje mają bardzo ładny, szaro-czarny wzorek. :)
Specjalnie takie wybrałem, bo nie chciałem mieć niebieskich, czy zielonych pasków. Poza tym, wiele modeli występuje z czarnymi paskami, a trudno ocoś bardziej taktycznego, niż czarna, parciana taśma :rofl:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
To ja jeszcze coś podrzucę - Asolo Scrambler.
Mam je od 2 lat, latem chodzę w nich i jeżdzę na rowerze niemal codziennie - nie widać znaków zużycia. Bardzo wygodne, solidna gruba podeszwa, regulacja pasków na podwójne rzepy, z tyłu ściągacz.
Z tym, że z moczeniem ich w wodzie to bym nie przesadzał, bo mają elementy skórzane.

Dołączona grafika
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Slasiek - fajne, gdzie i ile milionow?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly

Slasiek - fajne, gdzie i ile milionow?

Kupiłem za 260 chyba, teraz coś koło 290 są. W sklepach turystycznych.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Asolo... zdecydowanie polecam ta firme! Robia jedne z najlepszych butow trekkingowych i wspinaczkowych...
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Polecam czeskie z czarnej gumy i wspinaczkowymi tasmami na rzepach - sklep na mariensztacie w granicach 100 zeta. Jedna pare mam od 10 lat - byly ze mna kilka razy w tropikach i raz na szpicbergenie, uzywalem je do nurkowania na rafach jako ochrone stop i do przekraczania lodowcowych rzek. nie do zarabania. W tym roku na dziesieciolecie kupilem sobie nowa pare. Maja jeden tylko minus - ta guma z ktorej sa robione smierdzi. jak sie potrzyma w plecaku to cuchnie.
  • 0

budo_lob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Emilin (centralna Polska)

Napisano Ponad rok temu

Re: Taktyczne sandaly
Zerknijcie na stronkę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Sa tam ciekawie wyglądające sandały ameryckiej firmy Keen.

Może ktoś już używał i wyrazi swoją opinię?

Ja przez trzy lata używam sandałów Ecco , taki dość zabudowany ( nomen omen) model w którym palce są chronione przez pasek biegnący wzdłużnie, zapinane na trzy rzepowe paski. Spisują się świetnie i mogę polecić , ale dawno w sklepach nie spotkałem , więc chyba już nie produkują.Ukłony.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024