Skocz do zawartości


Zdjęcie

Z cyklu chce kupic latarke...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Z cyklu chce kupic latarke...
Postaram sie krotko... Potrzebuje latarki. Ma to byc mocny LED. Moja uwage przykuly swiecidelka Borsooka SF KL1 + Vital Gear body (szczegolnie VB1 i VB3 mi sie spodobaly).

1) czy sa jeszcze jakies inne LEDy godne uwagi a kosztujace powiedzmy 300-400zł. Moga to byc skladaki badz seryjne latarki

2)czym rozni sie SF KL1 gen2 od KL1 gen3? I czy KL1 gen3 pasuje do body VG?

3)czy body Vital Gear mozna nabyc gdzies w Polsce? Ew czy ktos moglby mi cos takiego sprowadzic? (Piter nie sprowadza sprzetu VG)

4)jak to w koncu jest z ta Innova? Co tak na prawde o niej sadzicie? Z tego co czytalem (a na latarkach za cholere sie nie znam) modele majace miec duuuuzo lumenow sa duzo slabsze od SF KL1 majacej ok 25)


Pozdrawiam.
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
zeby klatke oswietlic infinity gerbera styknie :wink:
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...

zeby klatke oswietlic infinity gerbera styknie


zartownis :)
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...

1) czy sa jeszcze jakies inne LEDy godne uwagi a kosztujace powiedzmy 300-400zł. Moga to byc skladaki badz seryjne latarki


Moim zdaniem np. Nuwai Quantum III jest interesującym kompromisem cena/jakość.

2)czym rozni sie SF KL1 gen2 od KL1 gen3? I czy KL1 gen3 pasuje do body VG?


Różnią się typem emitera, obudową i optyką, ale gwint taki sam, Wszystko co pasuje do SF E body, będzie pasować do VG body

3)czy body Vital Gear mozna nabyc gdzies w Polsce? Ew czy ktos moglby mi cos takiego sprowadzic? (Piter nie sprowadza sprzetu VG)


W Polsce niema dystrybutora z tego co wiem

4)jak to w koncu jest z ta Innova? Co tak na prawde o niej sadzicie? Z tego co czytalem (a na latarkach za cholere sie nie znam) modele majace miec duuuuzo lumenow sa duzo slabsze od SF KL1 majacej ok 25)


Sprzęt którym to możnaby wiarygodnie pomierzyć kosztuje kilnanaście tysięcy $ więc każdy może sobie pisać co chce, bez zbytniej obawy, że przeciętny zjadacz chleba będzie to w stanie zweryfikować. Dlatego też nie mogę napisać że "Inova łga w parametrach jak parszywy pies" ;-) .

Parę uwag ode mnie na koniec. Najnowszy SF KL1 to mocne światło a w zestawie z VG VB1 dodatkowo daje naprawdę bardzo małą i poręczną latereczkę. Ale nieststy ma też wady, z resztą dokładnie takie same jak i inne konstrukcje z kolimatorem np Inovy. Optyka klimatorowa daje bardzo skupioną wiązkę, niewiele światła jest z boku głównej wiązki. Zyskuje na tym bardzo zasięg latarki, ale do świecenia pod nogi nie jest najwygodniejsza, a szukanie czegoś w szafce w ciemnej piwnicy to już poważny dyskomfort dla oczu. Oczywiście da się to przeżyć, ale mimo że jestem wielkim fanem techniki LED, szczerze muszę przyznać, że puki co mocny żarnik daje bardziej uniwersalne światło bo i ma dobry "zasięg" przy dobrym odbłyśniku (lepszy niż luxeon z odbłyśnikiem), i jednocześnie potrafi dosyć dobrze oświetlić słabszą, szeroką wiązką pobliskie otoczenie. Oczywiście LEDY są bardziej efektywne energetycznie oraz niezawodne, niestety - coś za coś... puki co.

W związku z tym niedawno doszedłem do wniosku, że na chwilę obecną bardzo rozsądnym rozwiązaniem latarki użytkowo-outdorowej jest.. hybryda LED + żarnik. Jeżeli weźmiemy jeszcze pod uwagę stosunek cena/jakość, to warto zwrócić uwagę na serię Streamlight Twin task: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Gdybym np. szukał latarki "biwakowej" na wakacje to wybierał bym pomiędzy 2L a 3C. LEDy do długiego świecenia np w namiocie czy do oświetlania bliskiego otoczenia, a żarnik jak potrzeba mocniejszcgo światła i większego zasięgu. Zresztą na forum jest jeden zadowolony użytkownik Twintaska, może napisze parę słów o tej latarce :-) .
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...

W związku z tym niedawno doszedłem do wniosku, że na chwilę obecną bardzo rozsądnym rozwiązaniem latarki użytkowo-outdorowej jest.. hybryda LED + żarnik.


A moze tak np surefire l1 ktora ma 2 stopnie swiecenia ledami ?

Nie mialem jej nigdy w lapach ale ciekawy jestem opinii, czy to to nadaje sie zarowno na bliski, jak i daleki dystans...
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Vince,
Problem wynika z różnic konstrukcji. "Płaskiego" emitera jakim jest Luxeon po prostu nieda się przy pomocy normalnego odbłyśnika zogniskować tak dobrze jak żarówi. Dla tego tzw "zasięg" nie będzie powalający tak czy siak.
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Można jeszcze założyć na KL1 rozpraszacz od SF - nie próbowałem ale kto wie, może kiedyś?
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...

Moim zdaniem np. Nuwai Quantum III jest interesującym kompromisem cena/jakość.


Faktycznie fajna... A moglbys ja w paru slowach porownac do KL1 + VB3 (wiem tylko ze ta druga jest bardziej praktyczna ze wzgledu na moliwosc łaczenia ze sprzetem SF jak i mozliwosc zastosowania baterii AA). Ktora z nich bedzie mocniejsza i bardziej energooszczedna?

W zasadzie to nie biore pod uwage nic innego niz LED. Zabawa z tymi zarnikami (cokolwiek to jest :) ) nie za bardzo mi sie usmiecha.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Nuwaii Q III, na EDC jest zankomita.....

Nie tylko moje zdanie.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...

Faktycznie fajna... A moglbys ja w paru slowach porownac do KL1 + VB3 (wiem tylko ze ta druga jest bardziej praktyczna ze wzgledu na moliwosc łaczenia ze sprzetem SF jak i mozliwosc zastosowania baterii AA). Ktora z nich bedzie mocniejsza i bardziej energooszczedna?


Ja nie jestem przekonany czy w takim zestawieniu jest możliwe sensowne porównanie. Nuwai ma zwykły odbłyśnik a KL1 kolimator, beamy są zdecydowanie różne, więc porównywanie która świeci mocniej nie bardzo tu ma sens. Świato z Nuwai będzie wygodniejsze na bliskie odległości, natomiast na większą odległość KL1 niewątpliwie rządzi. Ponadto Nuwai QIII i KL1 z VB3 zdecydowanie się różnią wymiarami, o ile pierwszą da się wygodnie nosić jako EDC, to z drugą już nie jest to takie oczywiste. Koszty eksploatacji KL1 na 2xAA na pewno będą mniejsze (o ile, to zależy po ile uda Ci się kupić AA a po ile CR123), dodatkowo KL1 z VB3 posiada niezaprzeczalne walory obronne. Co do energoszczędności nie potrafię się wypowedzieć, bo nigdy nie miałem okazji porównać jasności w funkcji czasu Nuwaii i KL1 na jednej baterii CR123 tego samego producenta, a jedynie takie porównanie byłoby miarodajne. Przy KL1 i VB , słusznie zauważyłeś że masz modułowość i duże możliwość "kombinowania", których nie będzie przy Nuwaii, również jakość wykonania i świecenia KL1 jest ... po prostu na poziomie SureFire, ale cena też :-) . Słowem, jedno i drugie ma swoje plusy i minusy, wybór zależy jak i do czego zamierzasz używać tej latarki.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Borsoock wielkie dzieki! poklon

Rozjasniles mi sprawe :)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Mam podobny problem, wiec się podepnę..
Co sądzicie o Led lenserze V2 (tym na 3paluszki AAA) jako EDC? Jak wypada w porównaniu z tym nuwai'em? I gdize tą latarę(nuwai) można dostać? Jak długo chodzą obydwie na bateriach?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Jeżeli chodzi o ekonomię świecenia to L-L jest naprawdę ok. pod warunkiem zastosowania w nim akumulatorków. Jego wadą jest fakt, że stopniowo światełko słabnie, jednak daje się to odczuć gdzieś dopiero po godzinie świecenia. Ja mam dwa komplety aku, więc nie narzekam. W przypadku Nuwai to tam jak się nie mylę jest elektronika sterująca, co powoduje stałą siłe światła, jednak na bateryjki już trzeba się szarpnąć. Z tego co wiem to tam jest chyba Luxeon III czyli siła światła powinna być większa.

EDIT:
Jeżeli chodzi o latarki to ja osobiście jeszcze rozważyłbym zakup tego typu.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
TL-3 LED STREAMLIGHT
Jakby na to nie popatrzeć pięcio watowy luxeon i jeszcze fokus, fajna sprawa. Na EDC trochę duży ale 5W to jest 5W :wink:
  • 0

budo_robototo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś w...lubelskiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
witam...mam i uzywam kl1 i vg1 i uważam że zestaw jest bardzo ok. może wyjdzie drożej trochę niż inne światełka ale ta możliwośc modyfikacji jest bardzo wygodna, że tak powiem...czasem warto dołożyć grosza ....ale to indywidualna djecyzja... :)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Musze przyznac, ze Nuwaii Q III mnie zainteresowala. Obecnie mam X5 INOVY. Czy ktos ma mozliwosc porownania swiecenia tych latarek?

Bo z tego, co czytalem w recenzji Nuwaii, to ona swieci maks 4 godziny :)
Ale w sumie interesuje mnie bardziej zasieg i skupienie wiazki...
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...

Musze przyznac, ze Nuwaii Q III mnie zainteresowala. Obecnie mam X5 INOVY. Czy ktos ma mozliwosc porownania swiecenia tych latarek?

Bo z tego, co czytalem w recenzji Nuwaii, to ona swieci maks 4 godziny :)
Ale w sumie interesuje mnie bardziej zasieg i skupienie wiazki...


QIII i X5 nie da się ni jak porównać w kwestii światła, poza tym, że mają podobny rodzaj wiązki, moc w QIII i zasięg dużo lepsze. No i masz regulator napięcia, czyli stałe światło przez jakiś czas.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...

Musze przyznac, ze Nuwaii Q III mnie zainteresowala. Obecnie mam X5 INOVY. Czy ktos ma mozliwosc porownania swiecenia tych latarek?

Bo z tego, co czytalem w recenzji Nuwaii, to ona swieci maks 4 godziny :)
Ale w sumie interesuje mnie bardziej zasieg i skupienie wiazki...

Tu nie można mówić o porównaniach. Co prawda nie miałem w ręce ani X5 ani też wspomnianego nuwai, ale w tym wypadku występują podobieństwa zastosownych technologii. Led lenser produkował latarkę bazując na tych samych diodach, które zastosowano w X5 i nie wytrzymywała ona porównania z jego wyrobami opatrymi na jednowatowych luxeonach mimo zastosowania sześciu diód. Widziałem w akcji T-1 i T-2 oraz kl-1 w starszej wersji, one też moim skromnym zdaniem były lepsze od kombinacji z kilkoma diodami nichia. Nuwai to jest latarka bazująca na luxeonie III dodatkowo zastosowano w niej elektroniką, więc jest to znacznie nowocześniejsza technologia.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Kurde nie moge nic znalezc o tym Q III a ktos tu cos pisal o tym chyba - dysponuje ktos linka? :)
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
Hehe, mam podobny problem. Recenzji tego jest na kopy, ale zeby tak jakis sklep toto mial wysylkowo, to ni cholery.
Dolaczam sie do prosby o rzucenie linkiem albo chociaz orientacyjna cena :)
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Z cyklu chce kupic latarke...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024