Skocz do zawartości


Zdjęcie

MUAY THAI czy KRAV MAGA??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??

Tak, to fakt.
Karate Tsunami jest słynne również ze względu na autorytet Kancho Murata. Zanim wybierzesz styl koniecznie obejrzyj jego książkę, poświęconą Karate.


odczepic się od tsunami karate, czytałem a raczej ogladałem bo czytac mi sie nie chciało książkę rycha murata. ZAwarte ta mądrości orazz fotografie powalają z nóg i jak mawia mój trener "murat robi lepsze miny niż Louis de Funes". Parodia i tyle, ale mnóstw oludzi dało sie nabrać - jak są szczęśliwi to chwała im za to.

Co do pytania to brzmi podobnie do tego: Co jest smaczniejsze - jabłko czy gruszka ?
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??

Wybierz system gdzie sa sparingi z oporujacym przeciwnikiem.
K_P


hehehe to chyba jedna z lepszych rad jakie sie tu pojawily, nie idz na SW ktorej technik nie mozna pozniej potrenowac w walce, dlatego odpusc sobie KRAVke bo to sa triki na pole walki a nie na bujke o telefon :wink: a jak ci sie nie chce za duzo czasu na treningi poswiecac to se kup teleskopa

PS. biale paly wycofuja z policji moze da sie gdzies tanio kupic (wycofuja bo za duze zasiniena i obrazenia powodaowaly, tak sobie mysle ze to w sumie ich zaleta ale policja mysli "inaczej" :)
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??

PS. biale paly wycofuja z policji moze da sie gdzies tanio kupic (wycofuja bo za duze zasiniena i obrazenia powodaowaly, tak sobie mysle ze to w sumie ich zaleta ale policja mysli "inaczej" :)


i uważasz ,ze to jest plus?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??
Są kluby kravki które bazują na kickboksingu. Są tam sparingi w rękawicach itp. (Byłem widziałem...)
Są kluby kravki bazujące na zapasach. Są tam wolne walki zapaśnicze itp.
Są takie co bazują na jednym i drugim i przypominają w sumie coś w rodzaju mma lub sambo. Sparingów jest tam pod dostatkiem.
Oprócz tego ćwiczy się oczywiście comabt'owe - kravatowe rozwiązania, ale nie jedynie.

Są także kluby muay thai, gdzie bardzo długo nie zostaniesz dopuszczony do wolnych sparingów (co jest moi zdaniem w sumie słuszne).
A le są także kluby muay thai gdzie trener totalnie olewa trenujących i ma wszystko gdzieś. Robisz stacyjki, tak jak umiesz i sparujesz od pierwszych zajęć z kim popadnie, też tak jak umiesz, więc możesz zdrowo oberwać w zasadzie niczego się nie ucząc. Beznadzieja.
Są też kluby gdzie na treningach ogląda się przeszło godzinne nagrania video... Serio.


Zatem rada - idź na trening. Najlepiej na kilka. Zorientuj się sam, co Ci bardziej przypasuje.
  • 0

budo_adam_mlody
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??
wczoraj bylem na treningach krav magi i muay thai. na kravce trener sie nie opierdala i trenuje takze kickboxing, wiec na treningach sa elementy tego stylu walki(co mi odpowiada). na muay thai trener przyszedl po 50 minutach, a caly trening wygladal jak rozgrzewka. pytalem o co chodzi, a on mowi, ze przez pierwszy rok nie ma bicia. wiec wybiore krav mage.
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??

i uważasz ,ze to jest plus?

malo precyzyjne pytanie
ale ze wycofuja to zle :wink:
a ze zasinienia i obrazenia to dobrze :) one byly uzywane na kiboli i rozruchy
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??

wczoraj bylem na treningach krav magi i muay thai. na kravce trener sie nie opierdala i trenuje takze kickboxing, wiec na treningach sa elementy tego stylu walki(co mi odpowiada). na muay thai trener przyszedl po 50 minutach, a caly trening wygladal jak rozgrzewka. pytalem o co chodzi, a on mowi, ze przez pierwszy rok nie ma bicia. wiec wybiore krav mage.

No, rozgrzewka zawsze trwa kolo godziny, tak powinlo byc :roll: cwiczenia aerobowe, technika, dopiero na koncu silowka. To, ze przyszedl po 50 min, coz moze to po prostu ty przyszedles za wczesnie ^^. Ze sparingami po roku, no troche pozno, ale chyba w kazdym klubie jest tak, ze full contact jest pod koniec roku, najpierw trzeba umiec sie bic, bo bys sobie krzywde zrobil :wink:
Osobiscie polecam mt, kravke cwiczylem 3 miesiace, zawiodlem sie. Zreszta bez solidnej podstawy kicka czy mt, nie ma co sie w to bawic. Jak juz mowilem mt byl by lepszy, ale wszystko zalezy od klubu....
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??
u mnie w miescie jest klub, gdzie kumpel poszedl na pierwszy trening 15 minut rozgrzewka + technika i 1h sparingi :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??
To niech szybko przestanie tam chodzic. Bo to nie powinno byc tak.
K_P
  • 0

budo_saudade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice / Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: MUAY THAI czy KRAV MAGA??
Drugi trening-rozgrzewka, sparring, szpital.

Powiedz Maximus co oni tam robią na sparringach? na I treningu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024