Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?

- materiały ?? stal z USA to około 100pln za 30 cm, Kydex ?? pozostaje tylko męczenie Pitera...



tu się chciałem wtrącić, bo niekoniecznie jest tak jak piszesz:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


nie sprawdzalem tej firmy, nie wiem, jak zareaguja na prosme o pojedyncza pochwe czy system z teklokiem, ale juz cos jest...
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?
większość tych noży z Brna to deja-vu z bajki o niedźwiedziu... :-)
Ale, JAK RANY KOGUTA!!!:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?
organizacja ??
panowie
ja conajmneij od półtora roku słysze o zlocie magii stalii
a zlot niby prościej zrobić

więc - powodzenia i szczęścia życze


za jakis czas sie odkopie ten topic zakurzony i pogada znowu, potem zakurzy sie to znowu sie wyciągnie i tak dalej ...
  • 0

budo_karud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?
Pieswidmo napisał:

Z tego co mi wiadomo, to takie Stowarzyszenie JEST już w trakcie rejestracji

Wspaniale, szkoda tylko, że to informacja na tyle tajna, że nikt jej wczesniej nie zasygnalizował, nie traciłbym czasu na grzebanie w przepisach.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?
karud bo to jest wszystko wiadome w meijscu którego tu podać nei wolno bo nie lubiane i konkurencyjne
a i przypadki banowania ludzi były którzy za głośno o tamtym miejscu mówili były :wink:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?

karud bo to jest wszystko wiadome w meijscu którego tu podać nei wolno bo nie lubiane i konkurencyjne
a i przypadki banowania ludzi były którzy za głośno o tamtym miejscu mówili były :wink:


Zgodnie z regulaminem nie wolno podawać linków do for o tematyce podobnej, więc napisanie, że chodzi o knives_pl nie jest chyba naruszeniem regulaminu.

Ale tam też nie ma info na ten temat, albo przynajmniej nie dla wszystkich. Pewnie dla tego, że sprawa jest dopiero w trakcie realizacji.

A swoją drogą, to może jednak wyluzować trochę, bo jak mówi mądre przysłowie "zgoda buduje..."
No i szkoda by było robić kilka organizacji, jak to jest w polskim zwyczaju, tylko jedną wspólną.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?

Ale tam też nie ma info na ten temat, albo przynajmniej nie dla wszystkich. Pewnie dla tego, że sprawa jest dopiero w trakcie realizacji.


Ufff, już się bałem, że na wzrok ze starości mi padło :) .

A swoją drogą, to może jednak wyluzować trochę, bo jak mówi mądre przysłowie "zgoda buduje..."
No i szkoda by było robić kilka organizacji, jak to jest w polskim zwyczaju, tylko jedną wspólną.


Very true, nic dodać nic ująć!
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?


- materiały ?? stal z USA to około 100pln za 30 cm, Kydex ?? pozostaje tylko męczenie Pitera...



tu się chciałem wtrącić, bo niekoniecznie jest tak jak piszesz:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


nie sprawdzalem tej firmy, nie wiem, jak zareaguja na prosme o pojedyncza pochwe czy system z teklokiem, ale juz cos jest...


no niby jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale pozostaje pytanie do jakich noży i za ile bo nie wierze żeby robili do wszystkiego a zwłaszcza CUSTOMÓW. Póki co jak mam gdzieś wysłać nóż po ubranko to raczej do Pitera bo to solidność i doświadczenie. Powiesz co chcesz i to dostaniesz a może nawet więcej.
  • 0

budo_karud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?
Wojtas13 - jeśli to o wyluzowaniu to do mnie to spoko, jestem kompletnie wyluzowany i wcale nie muszę brać udziału w organizacji takiego stowarzyszenia - z natury jestem egzemplarzem leniwym do obrzydliwości :)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?

Wojtas13 - jeśli to o wyluzowaniu to do mnie to spoko, jestem kompletnie wyluzowany i wcale nie muszę brać udziału w organizacji takiego stowarzyszenia - z natury jestem egzemplarzem leniwym do obrzydliwości :)


Wyluzowanie, to było w stosunku do wcześniejszych i być może obecnych animozji między krajowymi forami.

A co do tworzenia organizacji, to jestem za, tylko chciałbym poczekać na to, co wykluje się z obecnej inicjatywy. Bo jak już pisałem lepsza jedna liczna organizacji niż kilka konkurencyjnych. Skoro ktoś już zaczął działanie, to może lepiej je poprzeć niż tworzyć coś nowego.
  • 0

budo_aambeeld
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski "knife show"... czy kiedyś się doczekamy?
Pomysł stowarzyszenia jest bezsprzecznie dobry. Iłąem okazję podpatrywać działanie Belgian Knife Society, istniejącego od lat chyba 10. BKS organizuje coroczne Knife Show'y w Gembloux i wierzajcie mi, wspaniała jest to impreza i mnóstwo ludu przyjeżdża, szczególnie z francuskojęzycznej Europy, ale i z Niemiec (m.in. Achim Witz z niemieckiego stowarzyszenia stali damasceńskiej), Czech i Polski również (że wspomnę moją skromną osobę). Ostatnio zarząd BKS dogadał się z Muzeum Przemysłu w Charleroi i dostali pomieszczenie na "biuro" oraz dostęp do maszyn przemysłowych (!!) - w zamian mają prezentować publiczności swoją pracę na żywo. BKS miało też swoje stoisko na festynie z okazji 175'lecia niepodlegości Belgii na Rue de Royal w Brukseli.
Przyglądając się organizacji przez prawie rok zachorowałem na utworzenie czegoś podobnego w Polsce. Polish Blade Society? Ponieważ , jak pisze Wojtas, nie ma sensu mnożyć organizacji, bardzo chętnie przyłaczę się do tworzonego właśnie stowarzyszenia. Odnoszę wrażenie, że polscy knive-makerzy (powinno się chyba po polsku mówić nożownicy-wedle "Kowalstwo ludowe") są bardzo mało znani na zachodzie - czas to zmienić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024