Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rezonans magnetyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Rezonans magnetyczny
Chciałbym sie was spytać, czy to badanie jest naprawdę tak dobre. Bo mam szesnaście lat, i spotykam się z opiniami, że bez tego badania, to można całe wieki chodzić do lekarzy, a i tak się nie dowiesz wszystkiego. Ja natomiast mam pewne problemy z lewym biodrem, skoliozą, jestem po poważnym urazie stawu skokowego,... Wiem, że badanie nie jest tanie, ale niedawno miałem urodziny, więc pieniądze uzbierałem. Czy w wieku szesnastu lat robi się to badanie. Bo sam nie wiem, a ja po prostu chcę je zrobić, iść z całym moim organizmem czaro na białym do lekarza i dopiero zacząć się leczyć.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Ja jak mialem jakies bole ledzwiowo kregoslupowe takie ze sie ledwo ruszalem i nie moglem spac to poszedlem. Dowiedzialem sie ze wszystko ok, to miesnie cos protestowaly. Ibuprofen raz i po wszystkim. Przynajmniej wiesz czy nie masz nic z koscmi no i nie wystawiasz sie na dawke rentgenowska.
Polecam jezeli masz skierowanie. Jezeli nie to szykuj gruba kase zalezna jednak od tego czego chcesz miec rezonans. Za miednice wezma inaczej niz na kregoslup czy noge.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
orientujecie sie o jakich pienaidzach przecietnie jest mowa w tej kwestii?
B.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Bez wyraźnych wskazań nie wykonuje się tego badania. Poza tym wykonuje się je na ściśle określone odcinki ciała. Mówimy o kwotach rzędu kilkuset złotych (zależy od aparatu i ośrodka) za każdy odcinek.
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
ja za rezonans kolana zapłaciłam 200 zeta 2 lata temu
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny

ja za rezonans kolana zapłaciłam 200 zeta 2 lata temu

Ja mialem za friko, nie liczac 2 nocy w szpitalu.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny

ja za rezonans kolana zapłaciłam 200 zeta 2 lata temu


coś mało (może to był tomograf)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny

Chciałbym sie was spytać, czy to badanie jest naprawdę tak dobre. Bo mam szesnaście lat, i spotykam się z opiniami, że bez tego badania, to można całe wieki chodzić do lekarzy, a i tak się nie dowiesz wszystkiego. Ja natomiast mam pewne problemy z lewym biodrem, skoliozą, jestem po poważnym urazie stawu skokowego,... Wiem, że badanie nie jest tanie, ale niedawno miałem urodziny, więc pieniądze uzbierałem. Czy w wieku szesnastu lat robi się to badanie. Bo sam nie wiem, a ja po prostu chcę je zrobić, iść z całym moim organizmem czaro na białym do lekarza i dopiero zacząć się leczyć.


Nie wiem czy jest sens robic to badanie tak poprostu jako kontrolne ja mialem rezonanas robiony w wieku kolo 12 lat , kiedy lezalem w szpitalu (sam nie wiem po co)
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny

ja za rezonans kolana zapłaciłam 200 zeta 2 lata temu


coś mało (może to był tomograf)



nie to był na bank rezonans kolana a kosztował dokładnie 230 złotych (zrobiłam go w jakimś szpitalu, po godzinach zwykłego urzędowania przychodni i nie dam głowy czy wszystko było zgodnie z prawem :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Kumam, choć okolica mała i ocena nieskomplikowana, to może po tyle chodzi. Zresztą rynek wymusza obniżkę cen tam, gdzie sprzęt jest bardziej dostępny.
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Mam pewne problemy zdrowotne. Muszę mieć niestabilne stawy, bo ostatnio skręciłem sobie nogę drugi raz w ciągu paru miesięcy, w dodatku tą drugą. I teraz mam do was pytanie, jak nie rezonans, to co? Bo ja zamierzam zrobić sobie rezonans całego ciała. Wyjdzie mi wszystko, począwszy od wiotkich stawów, poprzez złe kości i jakieś tam wady mięśniowe. Po zrobionym rezonansie zamierzam iśc do lekarza. Czy według was to ma sens. A zresztą, trudno, wydam sporo kasy, ale na zdrowiu nie będe oszczędzał.
  • 0

budo_ray_luka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Czy ja wiem czy to niestabilne stawy są odpowiedzialne za skręcenie nogi. Ja osobiście miałem skręconą kilka razy i to bardzo poważnie ale to z grania w kosza albo w nogę. Generalnie nie doszukuj się u siebie tych strasznych dolegliwości bo to trochę pachnie hipochondrią. Idź wpierw do lekarza ortopedy a dopiero potem na badania bo nie ma senu wydawać majątku na rezonans całego ciała. Szczególnie, że w niektórych przypadkach całkowicie wystarczy zwykły rentgen.
  • 0

budo_mistake
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
a po kiego grzyba ci rezonans całego ciała :?: wyjdą ci takie rzeczy o jakich w życiu nie śniłeś :) (wraz ze zdjeciem dostałam równiez bardzo długą liste rzeczy które mi dolegają, a lekarz zajął sie tylko 3 a wiesz dlaczego ?? bo rezonans jest bardzo czuły i wykazuje ci wszystko co się dzieje w danym stawie. Mógłbyś żyć 80 lat nie wiedzac o tych wszystkich rzeczach i byłoby ok) moim zdaniem rezonans całego ciałka (stary jezeli cie stać to wow) jest zupełnie niepotrzebny.
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny

Generalnie nie doszukuj się u siebie tych strasznych dolegliwości bo to trochę pachnie hipochondrią

Ja po prostu jestem strasznie wkurzony. Pierwsze skrecenie wykluczyło mnie z zawodów, do których szykowałem się długi czas, natomiast to stawia pod znakiem zapytania mój obóz sportowy (nawet jak pojadę, to nie na cały gwizdek). Ja po prostu chciałbym nie mieć takich przykrych niespodzianek w przyszłości. Jeżeli nagle mam wysyp kontuzji, to znaczy, że nie wszystko jest w porządku. Z rezonansem rzeczywiście przesadzam. Na razie pójdę, do jakiegoś porządngo ortopedy sportowego.
  • 0

budo_dz'87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Rezonans jest bardzo dokładny, ale musi być też dobry lekarz żeby go odczytał (tak jak ze wszystkim).
Mnie po badaniu rezonansem chcieli już "kroić" ale badanie USG wykluczyło wszystko to co wyszło na rezonansie.
Między jednym a drugim badaniem był tydzień czy dwa różnicy.
Więc sami widzicie wszystko może się pomylić :D
  • 0

budo_kot behemot
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Moja rehabilitantka, zresztą dobra koleżanka powiedziała "rezonans to badanie ostateczne"
Nie ma nic dokładniejszego.
  • 0

budo_arturp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lębork/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Ja za rezonans kolana placilem 400zl w W-wie. Miesiac temu bylem na USG kolana i dalem 140zl (w Centrum Medycyny Sportowej).

Moze najpierw niech Ci zrobia dobre USG, a wtedy mysl o rezonansie. Choc rezonans jest o wiele dokladniejszy niz USG.

Pozdrawiam
ArturP
  • 0

budo_truskawka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
rozpoznano u mnie zerwanie ACL w prawym kolanie natomiast z lewym są wątpliwości, dostałam skierowanie na rezonans... mam pytanie ile trwa takie badanie kolana MR?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
Ja na rezonansie nadgartska lezalem 45minut. A zaplacilem dzuo za duzo :)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Rezonans magnetyczny
najwazniejszy jest dobry lekaz
co z tego ze zrobisz rezonans jak pujdziesz do jakiegos spaslaka ktory nie ma pojecia o leczeniu sportowcow?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024