Skocz do zawartości


Zdjęcie

STOPNIE NA PASIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_baxii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PROSZOWICE

Napisano Ponad rok temu

STOPNIE NA PASIE
Jestem tu od niedawna i muszę przyznać że bardzo mi się podoba już raz prosiłam was o pomoc i nie zawiedliście więc mam jeszcze jedno pytanie. Wiem że dla większości bardzo ważny jest stopień i oznaczenie go na pasie. Ale spotkałam się z sytuacją której nie rozumiem mój sensei posiada 3 dan Oyama Karate ,ale na treningach ma na sobie pas raz z pierwwzym danem innym razem z drugim czasami z z trzecim gdy go zapytałam dlaczego odpowiedział " mam w szafie trzy gi i trzy pasy i na zajęcia biorę ,które jest czyste jeśli wątpisz w moje umiejętności to czy pas na moich biodrach coś zmnieni" Czy spotkaliście się z czymś takim zawsze myślałam że pas jest dla trenujących bardzo ważny
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE
hmm pierwsza sprawa to o ile się mylę twój sensei pisze na tym forum dość często wiec pewnie sam sie na ten temat wypowie ;)

pozatym pas to tylko pas, faktycznie czasami miło popatrzeć na pas jaki sie ma i pomyśleć o tym co się przepracowało zeby go zdobyć. Dzieki pasom widzimy taki nasz rozwój. Ale nie można patrzeć na trenującego (trenera) przez pryzmat paska ;)

pozatym był już o tym temat o ile się nie mylę :)
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE
Ujmę to tak; brak konsekwencji i dyscypliny. Jesli ma sentyment do czarnego obi to na treningu powionien nosić czarne bez pagonów a w momentach ważnych zakładać obi z pagonami. Reszta to dorabianie ideologi do własnego zachowania. Instruktor - sensei kształtuje pogląd o systemie walki w oparciu o swoje postępowanie. Jesli pozwala sobie na brak konsekwencji to albo jest talentem z silną osobowością albo dyletantem.

Pozdro

  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE
Czarny pas to czarny pas, tam gdzie ja ćwicze aby dowiedzieć sie który ktoś ma dan należy spytać (nie radze tego robić :wink: ), a czarny pas jak już napisałem jest po prostu czarny i nie ma żadnych belek.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE

Czarny pas to czarny pas, tam gdzie ja ćwicze aby dowiedzieć sie który ktoś ma dan należy spytać (nie radze tego robić :wink: ), a czarny pas jak już napisałem jest po prostu czarny i nie ma żadnych belek.


Potwierdzam WNUK, ma racje. U nas niewazne czy ktos ma 9 dan czy 1 dan, zawsze ma ubrany zwykly czarny pas.

Te belki, pagony i inne duperele, to sa dla dzieci do 14 roku zycia. (wedlug przepisow).
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE
Spodnie do polowy lydki , bluzy bez emblematow i pasy bez haftow a najlepiej postrzepione . Tak u was wyglada sensei i strasznie mi sie to podoba . :) :) :)
  • 0

budo_kyokushinboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE

Spodnie do polowy lydki , bluzy bez emblematow i pasy bez haftow a najlepiej postrzepione . Tak u was wyglada sensei i strasznie mi sie to podoba . :) :) :)


A my w Kyokushin ćwiczymy na macie albo parkiecie, a nie na polu ryżowym z błotem do łydek i dlatego możemy się już normalnie ubierać w nogawki 'pełna długość' :D
A z tymi pasami postrzępionymi to stary numer. Kupujesz pumeks, trzesz po brzegach i po chwili wyglądasz jak mistrz z 30-letnim stażem.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE
Chciałem tylko zauważyć, że ten topic zmierza w wiadomym kierunku...
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE

Spodnie do polowy lydki , bluzy bez emblematow i pasy bez haftow a najlepiej postrzepione . Tak u was wyglada sensei i strasznie mi sie to podoba . :) :) :)


Czy to mialo byc obrazliwe????? :) :) :)

A my w Kyokushin ćwiczymy na macie albo parkiecie, a nie na polu ryżowym z błotem do łydek i dlatego możemy się już normalnie ubierać w nogawki 'pełna długość' :D
A z tymi pasami postrzępionymi to stary numer. Kupujesz pumeks, trzesz po brzegach i po chwili wyglądasz jak mistrz z 30-letnim stażem.


Zastanow sie zanim cos napiszesz. Moze to jest stary numer, ale co nie ktorzy nasza ten czarny pas naprawde przez 15 lat i sie naturalnie. postrzepi :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Nie wiem, zal ci dupe sciska czy co????
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE

ale co nie ktorzy nasza ten czarny pas naprawde przez 15 lat i sie naturalnie. postrzepi

A niektorzy nosza bialy pas przez kilknascie lat i tez im sie postrzepi ;)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE

A niektorzy nosza bialy pas przez kilknascie lat i tez im sie postrzepi ;)


No widzicie :wink:
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE

Spodnie do polowy lydki , bluzy bez emblematow i pasy bez haftow a najlepiej postrzepione . Tak u was wyglada sensei i strasznie mi sie to podoba . :) :) :)


Czy to mialo byc obrazliwe????? :) :) :)



:) :) :) obiekty typu vop23 już tak mają.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STOPNIE NA PASIE
Nie , nie mialo byc obrazliwe.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024