Skocz do zawartości


Zdjęcie

zapytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_goro202
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

zapytanie
powiedzcie coś o grupie "Porto" kto zna, ćwiczy , gdzie działa,czym się wyróżnia, mestre? itp
  • 0

budo_amerindio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Associacao de Capoeira Lagoa da Saudade III

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
Szczerze mowiac o grupie Porto nie slyszalem. Kiedys byla grupa Porto de Minas, zdaje sie ze w chwili obecnej nazywaja sie Oficina da Capoeira.
Moze tez chodzic Ci o nasza grupe, ktora swoja siedzibe glowna ma w Porto, tyle ze nazwa to Lagoa da Saudade. Siedziba glowna jest w Porto bo tam na stale mieszka Mestre Barao (nie mylic z Barrao z Grupo Axe Capoeira). Grupa pochodzi z Sanstos, z prowincji Sao Paulo. Grupa jest czescia stowarzyszenia ASCAB (Associacao Santista Capoeira Areia Branca).
Czym sie wyroznia? Musze przyznac ze jest troche bardziej defensywna. Pewne techniki kazda grupa wykonuje inaczej i tutaj niema wyjatku.
W Polsce grupa istnieje od roku i jak dotychczas dzialala tylko w Lodzi. Jest to mala grupa ale lodzcy capoeiristas powinni ja znac.
Kto tam cwiczy? Na przyklad ja.
W najblizszym czasie przyjezdza nasz Mestre aby oficjalnie otworzyc grupe ale o tym napiszemy i to jeszcze w maju.
Czy taka odpowiedz Cie satysfakcjonuje?
  • 0

budo_goro202
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
dzięki za te informacje,poszperam jeszcze w tym temacie.Mam jeszcze pytanie czy waszym mestre jest " Negativa "?/tzn jednym z nich/ czy Porto de Minas jeszcze gdzieś działa? piszcie jak coś wiecie!czekam i dziękuję
  • 0

budo_miki^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
z tego co wiem Mestre Negativo juz nie cwiczy capoeira i zajal sie tworzeniem muzyki (plyta pt "berimbrown" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )
cwiczyl w porto de minas.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
Porto de Minas nadal istnieje ale z tego co wiem juz nie w polszy
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
a jednak sie mylilem,z tego co czytalem na jednym z for grupo porto de minas wrocila na 'caporynek' moze jest jakis przedstawiciel tej grupy ktory by mogl powiedziec cos wiecej?

pozdr
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
hmm...

Byliśmy kiedyś w porto de minas.. ale w momencie zmiany... grupy przez naszego mestre dende.. stalismy sie oficina da capoeira.. do ktorej do dzis nalezymy i nawet niedawno odbyl sie nasz 3 festiwal capoeira.. a co do porto de minas.. chodza sluchy ze "monitor folgado" ktory zostal dyscyplinarnie usuniety z naszej grupy ma zamiar wrocic wlasnie do porto de minas.. ktora to grupa w niemczech opiekuje sie jakis niemiec... bo w europie niestety brazylijczyka z tej grupy nie ma... tak więc sądze ze jesli juz to oficina to by był rozsadniejszy wybor.. :) ) zwlaszcza ze opiekun naszej grupy w polsce czyli monitor ferreiro.. ma juz stopien graduado :)
  • 0

budo_baiano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie

"monitor folgado" ktory zostal dyscyplinarnie usuniety z naszej grupy


możesz rozwinąć? tzn. za co został usunięty i kiedy...

zwlaszcza ze opiekun naszej grupy w polsce czyli monitor ferreiro.. ma juz stopien graduado Smile


gratulujemy zatem :) [/list]
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie

"monitor folgado" ktory zostal dyscyplinarnie usuniety z naszej grupy


możesz rozwinąć? tzn. za co został usunięty i kiedy...


mówią, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła... co za różnica za co został usunięty? został i już.
  • 0

budo_baiano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
taka to już we mnie siedzi... ciekawość badacza...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
poszukaj do niego kontaktu i sam go zapytaj, jak bedzie chcial to Ci odpowie. po co plotkowac?
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
tak dokladnie.. po co plotkowac.. zostal usuniety i juz.. sprawy wewnetrzne grupy... :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
plotki tworzą to forum i nadają mu smaczek :twisted: .
jak sie widzi tematy historia capoeira to zainteresowanie jest nikłe.
a jak ktoś wpisze wywalili tego / ten kopnął tamtego to od razu wpisów na kilka/naście stron :)
  • 0

budo_baiano
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
hm, gdybym nie był przekorny to bym nie odpisał, a że jestem to powiem/napiszę że plotka zaczęła się w tym miejscu:

"monitor folgado" ktory zostal dyscyplinarnie usuniety z naszej grupy


a druga sprawa jest taka, że poznając wypowiedzi większej ilośći osób (a nie tylko Folgado) dążę do obiektywnego spojrzenia na sprawę... do czego popycha mnie wspomniana ciekawość badacza...

ale jako że przekora jest chyba gorsza od ciekawośći to już się nie odzywam...
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: zapytanie
no wlasnie wiec po co komu wiedziec czemu tak sie stalo?ci co wiedza to wiedza widocznie mialo tak byc.najgorsza zmora w capo to wlasnie plotki sam ostatnio doswiadczylem tego wiec apeluje o wyrozumialosc chociaz wiem,ze to i tak nic nie da :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024