Skocz do zawartości


Zdjęcie

Field Dressing Knife - sporo zdjęć!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_ukaszju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Field Dressing Knife - sporo zdjęć!!!
Kolejny nożyk z gotowego ostrza. Nóż do oprawiania upolowanego zwierza. Pozwoliłem sobie na trochę fotek z jego powstawania. Ostrze jak zwykle węglówka z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] reszta materiałów to róg jelonka, przekładka z mahoniu, i 2 (większa) z jakiegoś drewna egzotycznego (strasznie śmierdzi przy obrabianiu). Pochwa szyta ręcznie. Grawerowane inicjały mojego znajomego, dla którego ten nożyk zrobiłem (ja nie grawerowałem)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tu prasa do klejenia noży mojego pomysłu, tania ale super skuteczna.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wronx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Field Dressing Knife - sporo zdjęć!!!
Osobiscie ostrze mi sie srednio podoba, ale ja mysliwym nie jestem... Za to bardzo mnie ciekawi, jak dokladnie wygladala obrobka wykonczeniowa tego drewna, jakie preparaty, czy lakiery etc. Bo wyszlo bardzo fajnie - ciemno, matowo, wyraznie (nie ma jakiejs grubej warstwy lakieru, czy czegos podobnego)... ogolnie ladnie :)
Calosc (z pochwa) baaardzo klimatyczna. Tylko zdjecia po ukonczeniu troche ciemne, moze wrzucilbys toto na trawce w plenerze?
  • 0

budo_ukaszju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Field Dressing Knife - sporo zdjęć!!!
Wykończenie drewna jest b. proste. Końcowy szlif wodnym papierem ściernym 800. Na noc drewno zawinięte w szmatkę nasączoną olejem lnianym. Po tym czasie nałożyłem kilka warstw wosku pszczelego (podgrzanego) rozrobionego z terpentyną, po tym szmatka i troszkę polerki. Wsio.

Lakieru nie polecam bo: jak nóż zmoknie to będzie się ślizgał w łapie, a poza tym lakier po jakimś czasie może zmatowieć i odpryskiwać.

Co do fotek to nie mogę nic obiecać, bo nóż zaniosłem dziś do nowego właściciela, może jak on zrobi jakieś foty to wrzucę. Faktycznie te moje to trochę ciemniaki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024