Skocz do zawartości


Zdjęcie

short impact weapons seminar Dayton, OH


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

short impact weapons seminar Dayton, OH
pobudka o 3 w nocy i szesc godzin jazdy (dwa kubly kawy ze starbucks pomogly mi utrzymac pozycje siedzaca za kierownica). troche przed jedenasta pojawia sie guro Crafty i guro Jeff. formalnosci sprowadzone do minimum i powoli zaczynamy. rozgrzewka na "orietnacje", czyli prison riot (przyjemna perspektywa jak to glebiej rozwazyc :). rozciaganie ramion/barkow z bando system, ze wspomaganiem kijami. przyjemne z pozytecznym i minusem jest tylko to, ze potrzeba do tego partnera.
temat seminarium w wolnym tlumaczeniu - uzycie krotkich tepych przedmiotwo w konfrontacji z lokalnym Janosikiem (slawne poczucie humoru Crafty'ego). w ta kategorie wpadaja ASPy, srubokrety, kubotany/yawary/kogi, wzglednie solidne dlugopisy etc etc. system podzielony na plany A, B i C. jezeli zawodzi plan A to mamy plan B etc. calosc bardzo funkcjonalna, oparta na podstawach silat i kali (praca nog i techniki ofensywne). na koniec dnia pojawiaja sie ochotnicy do sparringow. guro Crafty tylko patrzy i ocenia. ochotnik pierwszy jest jakies 20 kilo ciezszy. po pierwszej rundzie okazalo sie, ze za mocno uderzam kijem i moge komus krzywde zrobic. wszystko ok, tylko uzywalismy softow i w kaskach. ochotnikow do sparringow wiecej nie bylo. no comments. komentarz guro Crafty'ego - "zdecydowanie powinienes przyjechac na gathering".
z ciekawostek: polecam zapoznanie sie z materialami goscia o pseudo Southnarc. don rearic ma co nieco w tym temacie na swojej stronie. reszte mozna znalezc na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] CQC w dosyc ekstremalnym wydaniu. Crafty pokazal kilka nozy zaprojektowanych przez tego goscia i sposob ich uzycia. jezeli wyznajesz zasade "lepiej byc przez 12-stu sadzonym niz prze 6-sciu niesionym", to sa wlasciwe narzedzia do wprowadzenia tej filozofii w zycie :)
dzien drugi w duzym skrocie: to samo co pierwszy + kilka wariacji i podstrawy kali tudo. konczymy z planem Z, tzn. takim, ktorego nie chcemy realizowac w konfrontacji z dwa razy wiekszym od nas Janosikiem - parter. tu oczywiscie braz Crafty'ego w BJJ ma duze znaczenie, ale wiele rozwiazan jest bardzo oryginalnych ("autorskich" :). formalnosci, pozegnanie i jade w strone zachodzcego slonca.



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
fajne sparwozdanie dzieki. widze ze miales dobra zabawe :)

przy okazji: spotkales kiedys Edgara Sulite, tego od Lameco escrima?
jakies opinie?
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
Mam szkoleniówkę tego gostka też jestem ciekawy opini o nim. I jedno pytanko czy trening przez wakacje podstaw z jego kasety(praca nóg, uderzenia, kombinacje. Edgar robił to w powietrzu a później pokazywał zastosowanie z przeciwnikiem) nie wprowadzi mi złych nawyków, bo po wakacjach ide do doce pares chodzi mi po prostu o to czy ruchy uczone przez niego są kompatybilne z tymi które uczą w szkole doce pares.
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
Zapomniałem dodać że chodzi o szkoleniówkę Edgar Sulite Lameco single stick vol.1 z mma-tracker
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
pugong guro Sulite nigdy nie spotkalem. material z tej kasety jest dobry. wiekszosc technik mozliwa do realizacji w czasie realnym.
zlych nawykow to w doce pares mozesz nabrac :). wszystko zalezy na kogo trafisz (pies, nie gryz mnie, wierze, ze jestes real deal :)
pozdro
ps. guro Sulite jest juz s/p od kilku lat (wylew podobno).
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
Fajny tekst McCoy, milo, ze ktos tu jeszcze cos pisze ;)

Podaj pan wiecej fotek najlepiej!

A zeby tradycji stalo sie zadosc zapytam:

na tej focie ktory to ty? :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
Daj jakies zdjecia (alno linki) tych nozy o ktorych wspominales i dwa zdania napisz o ich uzyciu.
K_P
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
Cynik, ja jestem ten z kijem ;)

linka do SouthNarc'a:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


jest troche zdjec i aplikacji. daja jakies pojecie z czym to jesc. background to FMA, muai thai, silat i co tylko dziala. jak uzyc takiego noza? najlepiej wcale. kiedys wkleilem tu filmik jak wyglada "uzycie noza", to jakis wrazliwy moderator wycial.
pozdro
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
Toz to stary poczciwy clinch pick, nawet nie wiedzialem,z e on taki uznany, huhu..
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
to ja tu ameryke odkrywam, a okazuje sie ze clinch pick jest juz "stary i poczciwy" ???!!! :) bylo nie bylo jest to duzo latwiejszy i bardziej efektywny sposob uzycia krotkiego ostrza niz karambit. problem tylko w tym, ze efektem jest zejscie przeciwnika. karambitem teoretycznie mozna probawac technik bardziej cywilizowanych.
pozdro
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
No wiesz McCoy, jeden noza uzywac umie a drugi zna ich 5000 typow ;) Ja tam amatorsko nozem sie tluke ale daleko mi do nazwania tego umiejetnosciami konkretnymi ;)

Pozatym karambit to pazur a pazur lubi rwac a z doswiadczenia niestety wiem, ze rany szarpane bola znaczni ebardziej niz od noza naostroznego na brzytwe a jak Zlego Pana boli to zly pan juz sie bic nie bedzie i prokurator z glowy 8)
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
:D
  • 0

budo_busido
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: short impact weapons seminar Dayton, OH
fajna relacja Mccoy. az zal ze nie trenuje FMA :( . ale moze kiedys bede mial jakis klub w okolicy. narazie moge sobie tylko poczytac.
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024