Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
Ostatnio leciało w Eurosport 2.
Ma być znowu w środę o 19.00 chyba.

Uderzenia otwartymi dłońmi + kopnięcia + zapasy + ju-jitsu. Słowem taki mix.
Widział to ktoś z Was może?

Zastanawia mnie czy niektóre z tych walk to przypadkiem nie spektakle.
Wychodzą tam zawodnikom różne piękne wysokie rzuty, jakie rzadko widuje się na współczesnych galach mma czy nawet chyba na zawodach zapaśniczych.
Do tego jakieś dziwaczne techniki kończące, których także raczej się nie widuje współcześnie (np. jakiś 'boston krab' czy jak to tam się pisze).

Oprócz tego sporo swojskich technik oczywiście i wszystko wygląda całkiem realistycznie.
Zatem czy to dobre aktorstwo, czy pełen realizm walk i tak się wtedy właśnie w mma walczyło???
A jeśli tak, to czemu współcześnie nie widuje sięjuż sporej części tamtych technik?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
A może moderator mógłby przenieść ten temat do działu MMA? - PROSZĘ.

Bo tu chyba nikt się tymi galami nie zainteresował (a one faktycznie chyba bardziej pod MMA podchodzą)...
No a ja nie chcę tam zakładać drugiego identycznego tematu...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
Byla na ten temat kiedys dyskusja w bardzo dawnych czasach forum:)
Ogolnie padl taki argument ze to sciema bo tam ludzie strasznie latwo wychodza np. z dzwigni itd.
Ja uwazam ze czesc walk jest ustawiana na 100% czesc byc moze odbywa sie w ten sposob ze rzeczywisce zawodnicy staraja sie wygrac ale tez zrobic przy tym dobry show, czest leje sie ostro krew i czest mozna zobaczyc np. ludzi tracacych przytomnosc po mocnym supleksie.

dla mnie bushido to przede wszystkim ten pan:
Dołączona grafika
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
Pro Wrestling to sa ustawiane walki z tego co wiem.
Tych nie widzialem w Eurosport, ale patrzac na to powyzsze zdjecie raczej nie wierze by to bylo MMa
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
Jeśli to było aktorstwo, to bardzo dobre. :)

Całkiem to inaczej wygląda, od żałosnego wrestlingu ze Stanów, gdzie wszystko odgrywają.

Oni w tym bushido naprawdę wyglądają jakby chcieli wygrać. Ciosy z liścia i kopnięcia są wykonywane na oko z dużą siłą.
Wychodzą z technik kończących tylko, jeśli uda im się złapać lin, lub położyć na nich stopę - wtedy akcja jest przerwana, naliczone punkty i walczą dalej. Jak kończony kolo nie sięgnie lin - przegrywa walkę. (Czasem np. jęczy z bólu, ale pełźnie wytrwale do lin, żeby tylko nie musieć odklepać.)
Ogólnie wygląda mi to całkiem realnie.

Ale zadziwia mnie część technik jakich gdzie indziej nie uświadczysz. Więc może jednak to ściema, tylko bardzo wiarygodnie odgrywana? :wink:
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
Pro Wrestling to walki reżyserowane - w wersji japońskiej różnią się od amerykańskiej właśnie tym, że są realne techniki. Bo w amerykańskiej to z tego co kiedyś widziałem to jeden facet leży na środku ringu, zwija się z bólu, a drugi wchodzi na liny, skacze na niego i niby wali z dyńki w locie :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?

Pro Wrestling to walki reżyserowane - w wersji japońskiej różnią się od amerykańskiej właśnie tym, że są realne techniki...

No właśnie o to mi chodzi.
Czy Ty to wiesz na pewno, że były one w Japonii reżyserowane, czy się tego domyślasz.
A jeśli wiesz, to interesuje mnie skąd tę wiedzę czerpiesz.

I wreszcie, czy wszystkie walki w tych galach są reżyserowane, czy np. tylko niektóre (bo niektóre wyglądają na reżyserowane, a inne na całkiem realne...)?

Bo nie wiem czy wiesz, ale ponoć debiutował w nich Sakuraba. I jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby trenując pod reżyserowane walki był potem w stanie pokonywać tych wszystkich Gracie'ch, itp. :wink:
Zatem jak to z tym jest? :)
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
sorry za opóźnienie, przegapiłem powiadomienie najwidoczniej.
Wiem to na 99,9%. Polecam artykuł niejakiego detonate dot. wrestlingu na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Tam jest dużo informacji
Odnośnie pozostałych pytań - obecnie np. na niektórych galach część walk jest reżyserowana część prawdziwa.
Sakuraba nie jest jedynym, który brał udział w prowrestlingu -> jest jeszcze Bob Sapp, Kazushi Fujita, Ken Shamrock, Josh Barnett i wielu wielu innych.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?

obecnie np. na niektórych galach część walk jest reżyserowana część prawdziwa.

No i w tym właśnie rzecz. Perfidni są Ci Japończycy. :)
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
ja bym powiedział że mają raczej nieźle narąbane pod kopułami :lol:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
Rozwiń tę myśl... :)
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?
Japońce przejęli bardzo dużą część amerykańskiej kultury, a raczej "kultury" :lol: w dodatku poddając ją obróbce i wyszła taka parodia las vegas w najgorszym wydaniu. Widać to chociażby po tym nieszczęsnym wrestlingu, w którym występuje pan Hard Gay :oops: i Naoya "I'm chicken" Ogawa. Albo japoński pop, który jest gorszy niż Ich Troje i Trubadurzy razem wzięci.
Zeby byłą jasność - uważam wiele elementów kultury japońskiej za wartościowe a samochody za jedne z najlepszych na świecie.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy gale 'Bushido - pro wrestling' to sciema?

Japońce przejęli bardzo dużą część amerykańskiej kultury, a raczej "kultury" :lol: w dodatku poddając ją obróbce i wyszła taka parodia las vegas w najgorszym wydaniu. Widać to chociażby po tym nieszczęsnym wrestlingu, w którym występuje pan Hard Gay :oops: i Naoya "I'm chicken" Ogawa. Albo japoński pop, który jest gorszy niż Ich Troje i Trubadurzy razem wzięci.
Zeby byłą jasność - uważam wiele elementów kultury japońskiej za wartościowe a samochody za jedne z najlepszych na świecie.

Już kumam. :)
Ale w kwestii robienia Las Vegas itp., to 'PrideFC' im na przykład wyszło całkiem nieźle... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024