Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto trenuje zapasy jedynie rekreacyjnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kto trenuje zapasy jedynie rekreacyjnie?
Kto z Was trenuje zapasy absolutnie rekreacyjnie i absolutnie niewyczynowo?
Może nikt? :)

A jeśli jednak tak, to:

Jakie macie spostrzeżenia?

Dlaczego wybraliście akurat zapsy?

Jak długo i jak intensywnie się w to bawicie?

Z jakim treningiem to łączycie?

No i ogólnie jakie macie doświadczenia itp., jako amatorzy uprawiający sport zdominowany w naszym kraju raczej przez świetnie wytrenowanych wyczynowców. :D
  • 0

budo_krisu18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto trenuje zapasy jedynie rekreacyjnie?
No ja trenuje sobie rekreacujnie.Trzy lata juz tylko ze mialem tez przerwy spowodowane kontuzjam.Treningi 6 razy w tygodniu tylko z tym ze ja roznie chodzilem, bylo to spowodowane z trudnosciami dojazdu na trening.Ale byly tez czasy kiedy trenowale 6xtyg po 2xdzien.Teraz jzu gdzies okolo 2 miesiecy nie trenuje z powodu grzybicy ktorej trudno mi jest wyleczyc i nie wiem czy wogole wroce do treningow.Zapasy wybralem z tego wzgledu ze w okolicy nie ma zadnej takiej porzadnej sekcji jakiegos sportu walki.Sport ten ogolnie mi sie spodobal i mam nadzieje ze sie wylecze i wroce na mate.Czasem trenuej tez BJJ ale spordycznie znam tam pare dzwigni i tyle.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto trenuje zapasy jedynie rekreacyjnie?
ja trenuję z tej prostej przyczyny że mam już lat 26 i blade pojęcie o zapasach

Jakie macie spostrzeżenia?

spostrzeżenia mam takie że juz po tak krótkim treningu moja ogólna sprawnośc fizyczna jeśli idzie o wygimnastykowanie dużo się poprawiła (ale to nie znowu tak że zanim poszedłem na trening zaposów to byłem mośkiem co tylko przed kompem siedzi).

Dlaczego wybraliście akurat zapsy?

po pierwsze bo koledzy trenowali i nie chciałem być gorszy :) po drugie zawsze chciałem spróbować zapasów ale nigdy jakoś okazji nie było a po trzecie bo chciałem trenować coś parterowego

Jak długo i jak intensywnie się w to bawicie?

3 miesiąc po 3 treningi tygodniowo

Z jakim treningiem to łączycie?

miałem łączyć z boksem ale narazie mam mało czasu więc tylko zapasy trenuje i czasami siłownia (ale jak tylko skończe badania do pracy dyplomowej to wracam do boksu)
  • 0

budo_fsfan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto trenuje zapasy jedynie rekreacyjnie?
Hej,
ciezko powiedziec, czy trenuje - czasem sie posiluje z kims. Generalnie jednak uczymy sie wlasnymi silami chwytow niekoniecznie zapasniczych (np. bjj), wiec mozna powiedziec, ze to trening:)

>Jakie macie spostrzeżenia?
Stalem sie troche mniej zastaly za biurkiem.

>Dlaczego wybraliście akurat zapsy?
Bo wkladam w to duzo wysilku i lubie, po prostu

>Jak długo i jak intensywnie się w to bawicie?
Raz - dwa na tydzien. Kilka lat.

>Z jakim treningiem to łączycie?
Z zadnym:)
Pozdrawiam
(Z)mieszany Zapasnik
No i ogólnie jakie macie doświadczenia itp., jako amatorzy uprawiający sport zdominowany w naszym kraju raczej przez świetnie wytrenowanych wyczynowców. :D [/quote]
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto trenuje zapasy jedynie rekreacyjnie?
Ja bardzo chciałem trenować zapasy ale niestety pomimo tego, że mam już 25 lat i jestem dobrze wysportowany (trenuje SW od jakiś 10 lat) w żadnej sekcji w Łodzi nie chcieli mnie przyjąć.
To mnie denerwuje w naszym kraju, że jak ktoś chce poćwiczyć sobie rekreacyjnie to przychodzi pan trener mądrala i mówi, że już za późno.
Wcale nie mam ambicji startów na olimpiadzie ale fajnie byłoby poprawić sobie umiejętności nabyte w bjj.
Przez takie podejście np. boksie nasz boks bardzo kuleje, bo jest mnóstwo kolegów którzy również nie mogą doprosić się o treningi bo trener mówi, że są za starzy.

Bzudra.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024