Skocz do zawartości


Zdjęcie

IKKA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA

A jak zmieniaja kanku i kanji to dlaczego nie zmienia nazwy ?i byloby po problemie nikt by sie nie czepial.
Przeciez inne znaki to juz nie kyokushin Sosai M. Oyamy . A wiec nie KYOKUSHIN bo KK Oyamy jest tylko jedno !
Np. wiem jaka jast geneza kanku kyokushin a jaka jest np. kanku Royamy ?
Inne znaki inna nazwa - nowy styl - tak powinno byc !


I tu mamy przykład sensei po propagandzie. Pan Royama i Hiroshige ma więcej wspólnego z Kyokushin Oyamy niz inni tego świata,a jeżeli ktos próbuje zminimalizować ich zasługi dla KK , opowiadając pierdoły w Polsce to jest totalnym idotą.
Royama i Hiroshige wprowadzili nowe znaki używane na przemian ze starymi aby odrózniac się od Pana Matsui i aby nie byc kojarzonym z tym co robi,zreszta ten sam odchodzi od znaków KK wprowadzając nowy znak Icigeyki ( nawet tak nazwał swoje nowe dojo w Tokio).
Podsymowując spokojnie wszytko juz się układa więce po co sie podniecać na podstawie plotek-wystarczy czytać czytać :!: :-)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA
No i swietnie sensei Karateka 1 > To jest jakas odpowiedz. Nie wyczerpujaca ale zawsze.
Dzieki !
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA

No i swietnie sensei Karateka 1 > To jest jakas odpowiedz. Nie wyczerpujaca ale zawsze.
Dzieki !


Sensei przeciez tak uzgodniliśmy na prywat :wink:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA
No tak ale miales nie sypac :)
Mniejsza o to , niech leci jak leci :P
Pozdrowka kolego :lol:
  • 0

budo_fortitudo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA
Dziekuję wszystkim za wyrażone opinie i za informacje. To wszystko dało mi sporo do myślenia.
Oczywiście nie obrażę się za więcej info :) .
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA

No tak ale miales nie sypac :)
Mniejsza o to , niech leci jak leci :P
Pozdrowka kolego :lol:

8O :!:
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA

A jak zmieniaja kanku i kanji to dlaczego nie zmienia nazwy ?i byloby po problemie nikt by sie nie czepial.
Przeciez inne znaki to juz nie kyokushin Sosai M. Oyamy . A wiec nie KYOKUSHIN bo KK Oyamy jest tylko jedno !
Np. wiem jaka jast geneza kanku kyokushin a jaka jest np. kanku Royamy ?
Inne znaki inna nazwa - nowy styl - tak powinno byc !


I tu mamy przykład sensei po propagandzie. Pan Royama i Hiroshige ma więcej wspólnego z Kyokushin Oyamy niz inni tego świata,a jeżeli ktos próbuje zminimalizować ich zasługi dla KK , opowiadając pierdoły w Polsce to jest totalnym idotą.
Royama i Hiroshige wprowadzili nowe znaki używane na przemian ze starymi aby odrózniac się od Pana Matsui i aby nie byc kojarzonym z tym co robi,zreszta ten sam odchodzi od znaków KK wprowadzając nowy znak Icigeyki ( nawet tak nazwał swoje nowe dojo w Tokio).
Podsymowując spokojnie wszytko juz się układa więce po co sie podniecać na podstawie plotek-wystarczy czytać czytać :!: :-)


Dosyć śmiala teza. A co do posunieć wyżej wymienionych, myślę że Kyokushin jest na tyle silną organizacją, mającą tylu znakomitych instruktorów, że przetrwa w pierwotnej formie tzn.
Kyokushin a nie inne takie. A Matsui jeśli się dopuści podobnych rzeczy sam się pogrąży 8)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA

Dziekuję wszystkim za wyrażone opinie i za informacje. To wszystko dało mi sporo do myślenia.
Oczywiście nie obrażę się za więcej info :) .


No to pochwal sie jeszcze co Ci naopowiadal pan Olejnik jak go zapytalas o jego kiokusin ?
  • 0

budo_fortitudo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA
To ja tak sobie na podsumowanie dodam: podoba mi się to, co robię, jestem dumna z moich osiągnięć i szanuję senseia Olejnika. Takie jest moje zdanie. Możliwe, że jest całkowicie odmienne niż Wasze. Ale różni ludzie są na tym świecie.
Osu!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKKA
:wink: 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024