Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego wybraliście TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_spyro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego wybraliście TKD
Witam wszystkich gdyż jestem tu nowy. TKD (itf) trenuje od niedawna (wrzesień) zdecydowałem się na tą SW za namową mojego kolegi który trennuje już troche czasu. Dylemat polaga natym ,że wciąż nie mam peności czy dobrze wybrałem, jakoś dręwe mi się wydają te wszystki układy jak i bloki itp... Początkowo chciałem się zapisać na kickboxing.... Może wy przekonacie mnie ,że dobrze wybrałem. POZDRAWIAM
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
po co ktos ma cie przekonywac? rob to na co masz ochote.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD

Może wy przekonacie mnie ,że dobrze wybrałem. POZDRAWIAM


Źle wybrałeś. Idź na Kyokushin albo coś podobnego.

Ja zaczynałem od kick boxingu, później - biorąc przykład z kolegi - chciałem iść na kk, ale akurat w naszej wiosce pojawił się maniak tkd i otworzył sekcję.

Moim skromnym zdaniem, ta SW nie ma prawie żadnych zalet:
1. Nikt nie twierdzi, że jest najtwardsza
2. Nikt nie twierdzi, że jest najlepsza
3. Nikt nie twierdzi, że jest jedyna słuszna
4. Kłócą się różni tacy o pochodzenie
5. Po kilku latach będziesz chciał coś napisać na forum, a tu przyjdzie taki Gizmo czy Ira i zrobią to o wiele lepiej.
6. Polska czołówka to światowa czołówka i sam fakt, że masz walczyć z takimi fighterami jest wysoce stresogenny (to dotyczy tylko ITF)

Na dodatek na treningach trenerzy wymagają zaangażowania, treningi są męczące, uczą jakichś niepraktycznych technik z wyskoku i kopania na głowę. Nie ma walki kijem, bronami czy kosą. Na dodatek każą się uczyć wzorów z fizyki i nazw po koreańsku.

Nie warto.

pozdrawiam

Marcin

ps. czytam to wszystko co sam napisałem i się dziwię, po co mi to całe tkd :twisted:
ps. 2 jedyna korzyść to to, że poznałem Picachu osobiście :D
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
Układy moze sa i troche dretwe i nauki tych wszystkich blokow, ruchow itd ale za to o walce sporotwej tego nieda sie powiedziec - jest na maksa dynamicznai 3ba byc caly czas czujnym!!
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
Stern ta ironia kiedyś cię zgubi... :D

Źle wybrałeś. Idź na Kyokushin albo coś podobnego.

Spyro cóz ci napisac, ja doświadczenia w TKD też imponującego nie mam, ale znalazłem jedno NAJ:
Taekwon Do jest zdecydowanie najbardziej dynamiczne, największy nacisk na szybkość.

:rofl: No, i oczywiście warto je trenować bo JA wybrałem tą właśnie SW. :rofl:
  • 0

budo_mvrky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Sw.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
sternie, zapomniales dodac sierpa i grabi z karate tsunami (niezwykle efektowne bronie) ;-)

Wracajac do tematu proponowalbym zobaczyc jak wygladaja treningi w innym klubie a nawet federacji (o ile masz mozliwosc udania sie do innego klubu). Bycmoze to wina klubu/trenera ze cie to nie interesuje (np. trener prowadzi nuzace treningi).
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
Wydaje mi sie ze najwazniejszy jest pierwszy efekt jezeli widzisz ze cie to nie kreci to spróbuj moze czegos innego?? :?: :idea: (inny klub, moze inna sztuka, sport walki)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
idz zobacz sobie tez na kicka jak tam jest
zostan tam gdzie Ci sie bardziej spodoba, wteyd jest szansa ze dłuzej poćwiczysz i Ci sie nie znudzi.
wiec lepiej dobrze wybierz swoja droge ; ) [ bo potem bedzie kolejny text typu"trenowałem tkd i to było nie skuteczne, ale styl XXX mnie oświecił ; P ]
  • 0

budo_brus_gda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD

Taekwon Do jest zdecydowanie najbardziej dynamiczne, największy nacisk na szybkość.

Nie wiem czy widzieliście zawody shotokan ale po nich juz tak smialo nie stwierdze tego co Coss.

Naj to jest na pewno umiejetnosc uzywania wielu technik noznych, niespotykanych w innych stylach.

pozdr.
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
tytuł chyba trochę odbiega od treści...

czy wybrać TKD? jak pisano: pójdź sprawdz przynajmniej na 1 trening (trener trenerowi nie równy)

ja tam trafiłem na TKD przez przypadek, bo kumpel się zapisywał i potem wróciłem do domu i "Mamo, zapisałem się na TKD" (w domyśle ty płacisz :) )

ale lepiej wybierz coś i się tego trzymaj, niema nic bardziej bezsensownego niż skkakanie po różnych SW i wsumie tak naprawdę w żadnej nic nie umiesz

niemam tu na myśli dołączania innych SW (o odmiennej specyfice) do ćwiczonej
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
stern, to mi pojechałeś . . . :)
Zapisywałem sie jeszcze na kyoksul (dwa tygodnie dreptałem w poszukiwaniu plakatu z ocalałym adresem bo były pozrywane).
A trening SW jest żmudny, nudny i upierdliwy, więc nikogo nie namawiam. Zresztą jak komuś zależy na szybkich efektach to bardzo dobrze przy wyrębie lasu to widać.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
Stern masta of disasta poklon od 5 minut leze obok krzesla bo spadlem i chyba szybko niewstane :)


Ale tak wracajac do tematu - nikt za ciebie niezdecyduje. Tak sie sklada, ze jakos mi kick do gust zupelnie nie przypadl. NA poczatku wszystko moze sie wydawac lub byc dretwe ale rok to dopiero rozgrzewka przed tym co jest pozniej. Powiem tak, w TKD dominuje trening typowo wytrzymalosciowo-szybkosciowy (wiec duzy nie bedziesz, tylko wyzezbiony :wink: ) a jest on zwlaszcza na pozniejszych stadiach nauki bardziej hardcorowy :P - polecam.


Ale co ja tam wiem oddaje glos do Gizmo lub kogos innego bardziej kompetentnego niz ja. :)
  • 0

budo_mishman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
I co ja robię tu?!
Tak tak. Moja przygoda z tekłondo jest równie nieprawdziwa co treść tego posta. Rok czasu biegania, podskoków, wymachów, cudów na kiju, zbijanie wagi do zawodów, wreszcie połamana stopa przy dollyo na pancerz.
stern napisał:

Na dodatek na treningach trenerzy wymagają zaangażowania, treningi są męczące, uczą jakichś niepraktycznych technik z wyskoku i kopania na głowę. Nie ma walki kijem, bronami czy kosą. Na dodatek każą się uczyć wzorów z fizyki i nazw po koreańsku.

Tak tak. Znam i ja te wzory F=m*a ?!
Litości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
x+y=0 i tego się trzymajmy.
pozdro :X
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
MishMan: sorry, ale jaka konkluzja? Mógłbys jaśniej troche bo nie zrozumiałem w końcu jaki masz osobisty stosunek do Sztuki Bogów :wink: ...
  • 0

budo_mishman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
coss napisał:

MishMan: sorry, ale jaka konkluzja? Mógłbys jaśniej troche bo nie zrozumiałem w końcu jaki masz osobisty stosunek do Sztuki Bogów :wink: ...

Dziedzina życia jaką jest taekwondo, jest akurat bardzo odległa od moich zainteresowań.

Mógłbys jaśniej troche...?

Jestem zwyczajnie wściekły przez tą połamaną stopę. Po za tym.
Zwykle kiedy piszę "Spójrz na to z tej strony", dopuszczam się wielu uogólnień i generalizacji.
Picachu napisał:

Powiem tak, w TKD dominuje trening typowo wytrzymalosciowo-szybkosciowy (wiec duzy nie bedziesz, tylko wyzezbiony ) a jest on zwlaszcza na pozniejszych stadiach nauki bardziej hardcorowy - polecam.

Powiem tak, w TKD dominuje trening typowo wytrzymałościowo-szybkościowy (więc pit bullem raczej nie będziesz, kaczka to max co może z ciebie być ) a jest to zwłaszcza w późniejszych stadaiach nauki bardziej hardcorowa kaczka - polecam :twisted:
  • 0

budo_coss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
:rofl: Buhehehee, nie no, nie mogę, gościu się kontuzji nabawił i obraził się na TKD :rofl:

Jestem zwyczajnie wściekły przez tą połamaną stopę.

A od czasu kiedy dentysta borował ci ubytek i bolało strasznie, to wściekłeś się na zęby i przestałeś gryźc?

Ok, masz uraz, straciłeś chęci do treningu, twoja sprawa, ale od kaczek się odczep. To wspaniałe ptaki. :) :) :)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD

Rok czasu biegania, podskoków, wymachów, cudów na kiju, zbijanie wagi do zawodów, wreszcie połamana stopa przy dollyo na pancerz.


trzeba było słuchać trenera, gdy uczył stopę przy dollyo układac.

poza tym, co to "polamana stopa"? Tam jest od groma i troche kosci i kosteczek. Wszystko jednoczesnie Ci pękło?
  • 0

budo_spyro
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
Byłem na treningu Kicka i musze przyznać , że jakiegoś piorunującego wrażenia na mnie nie zrobił, jednakże jednego im zazdroszcze - tego ,że mają tyle ćwiczeń-walk w parach (u nas jeśli już to najwyżej walki 3 krokowe, albo kopanie w powietrze naprzeciwko siebie :-/ ). Puki co zostane przy tkd bo najważniejszą rzeczą na którą czekam są sparingi i może wtedy bardzej mnie to wkręci...

Powiem tak, w TKD dominuje trening typowo wytrzymałościowo-szybkościowy

tu się zgodze na początku przyznam, że męczyłem się dość ostro na treningach. Teraz mimo że treningi są dużo cięższe to już tego tak nie odczówam...
  • 0

budo_m3f
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
Moze juz sie nieprzykładasz tak bardzo jak na początku :wink:
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego wybraliście TKD
Spyro mi sie w TKD tez troche rzeczy niepodoba ale nie ma nic idealnego. Mi sie bardzo np. podoba kyokushinka ale szanuje swoje kolana :) bo maja mi jeszcze troche posluzyc. Wole je rozwalac na TKD :) niz w ciagu krotkiego czasu dostac pare lowkickow w rzepke i miec po ptakach.



Poczekaj troche, gdyz im bardziej zaawansowany jestes tym treningi staja sie bardziej uksztaltowane w strone walki a poczatki techniczne musza byc.


Pozdro.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024