Skocz do zawartości


Zdjęcie

WPC łowickie - opinia, relacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jak oceniasz produkt? (11 użytkowników oddało głos)

Jak oceniasz spalacz ?

  1. Bardzo dobry (1 głosów [10.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.00%

  2. Dobry (2 głosów [20.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 20.00%

  3. Średni (3 głosów [30.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 30.00%

  4. Słaby (4 głosów [40.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 40.00%

Ocena działania

  1. Energia (8 głosów [72.73%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 72.73%

  2. Hamowanie łaknienia (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Wytrzymałość (2 głosów [18.18%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 18.18%

  4. Redukcja tkanki tłuszczowej (1 głosów [9.09%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.09%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

WPC łowickie - opinia, relacja

Przedstawiam krótką recenzję białka WPC łowickie 80%


1. Informacje ogólne

Dostępne tylko na allegro, w smakach: ciastko kruche, tiramisu. Opakowanie zawiera 1.8kg proszku, i kosztuje około 50zł. Skład ma niepewny. Omawiam wersję ciastko kruche 1.8kg


2. Białko

W teorii 100g proszku zawiera 80g białka, tutaj zawartość aminokwasów na 100g podawana przez producenta:

# Alanina 5,41g
# Arginina 2,741g
# Kwas asparginowy 10,01g
# Cystyna 2,25g
# Kwas glutaminowy 20,60g
# Glicyna 2,68g
# Histydyna 1,46g
# Izoleucyna* 5,71g
# Leucyna* 10,03g
# Lizyna 7,53g
# Metionina 2,31g
# Fenyloalanina 3,75g
# Prolina 6,75g
# Seryna 4,88g
# Treonina 6,02g
# Tryptofan 1,26g
# Tyrozyna 2,78g
# Walina* 5,14g

*aminokwasy egzogenne

Jak to jest naprawde, nie do końca wiadomo. Ja spróbowałem, efektów specjalnych nie widzę, ale w końcu to tylko białko. Brałem na noc, i popijałem oliwą. Wg mnie jakoś mi to pomogło w masowaniu, więc skład powinien być prawdziwy. Jeżeli kogos interesuje kwestia składu białka, zapraszam do tego tematu białka Samo białko było bardzo dobre w smaku - piłem najpierw z mlekiem, potem z wodą. Z mlekiem smakowało jak jakiś deser:) Z wodą też nieźle. Rozpuszczalność w wodzie bardzo dobra, pienistość niska. W mleku ciężko to rozpuścić, więc nie polecam.



3. Opakowanie i inne

Opakowanie to jakiś żart... Wiaderko jak po emalii, krzywo przyklejona etykieta, tandetne wykonanie. A samo wiaderko w takim stanie, jakby je ciągneli po ulicy za samochodem. Żadnej miarki nie dołączono. Jedynym plusem tego wiaderka, jest w miarę szczelne zamknięcie


4. Podsumowanie

Nie wiadomo jak jest ze składem, ale ja polecam. Firma jest niestety dość niepewna, i bardzo słabo zorganizowana. Dobra cena i smaki.

Plusy:
+niska cena
+niska pienistość
+niezły smak

Minusy:
-Niepewny skład
-Okropne opakowanie
-Niepewna firma


Oceny cząstkowe:

Skuteczność: N/D (cięzko ocenic w przypadku białka)
Smak: 5/5
Opakowanie: 1.5/5
Komfort użytkowania: 5/5

Ocena całościowa: 3.5/5


5. Informacje o samej firmie:

Sama firma zorganizowana jest beznadziejnie. Np chciałem kupić białko za pobraniem: Kliknąłem kup teraz na allegro, wybrałem opcje płatkosci "za pobraniem". Nie dało się kliknąć "Dalej" - bo w opcjach transportu mają tylko kuriera, i ten kurier (teoretycznie) jest tylko przy płatności z góry. Więc musiałem dać płatność z góry, i w komentarzach napisać że chcę za pobraniem. Wam też radzę brać za pobraniem - zdarzały się przypadki, i to nie rzadko, że ktoś płacił z góry, a paczka przychodziła za pobraniem. Oprócz tego mają straszne problemy z wysyłka na czas. Spotkać się też mozna z wieloma informacjami typu "zamówiłem tiramisu, dostałem ciastko kruche" - to jest ciekawe! Otóż czytając różne fora, zauważyłem że większość osób kupuje smak tiramisu, więc kruche ciastko sprzedaje się gorzej. Możliwe, że czasami specjalnie wysyłają kruche ciastko zamiast tiramisu, żeby wyrównać sprzedaż obu smaków. Czemu tak myślę? Bo nie znalazłem przypadku "zamówiłem kruche ciastko, dostałem tiramisu" - tylko na odwrót



Źródło: Opakowanie, wiedza i doświadczenie własne

Firefly


Użytkownik MaC406 edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
to jest białko szybko czy wolno wchłanialne ?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja

to jest białko szybko czy wolno wchłanialne ?


Szybko.
Ej nie było już takiego tematu?
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
Był, ale tam tylko zebrałem informacje z neta na temat jego składu:P
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
nadaje się takie białko na noc ?? (jako ostatni posiłek)
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
Ja tam na noc je brałem, i było ok, ale jako antykatabolik nie bardzo da radę, bo szybko się wchłania
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
Na noc bym go nie brał tylko zjadł porządną ilość twarogu. W pozostałych częściach dnia jak najbardziej można łykać :)
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
eeee to troche komplikuje sprawe :) ... chyba że będę wstawał w środku nocy i brał kolejna porcje łowickiego ;)
  • 0

neymeg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Silesia Superior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:kmwtw. ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
kurde no i fajnie. chcialem kupic ale nie kupie jakos, nie przekonuje mnie te białko.
  • 0
' im wiecej kropli potu na treningu, tym mniej kropli potu podczas walki '

MALY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA
    SPORTY WALKI
    STERYDY
    KULTURYSTYKA

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
Smak do przezycia??? Jak z rozpuszczalnoscia???Mam problem z dieta także sie zastanawiam nad zakupem jakiegos białka na dzień bo wieczorem mam chwile zeby zjeść cos konkretnego...


Wielkie sorki ale nie doczytałem uwaznie pierwszego postu...juz wszytsko wiem co i jak. pozdrawiam
  • 0
MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KOKSU...PYTAJ
GG: 17625069
Części BMW e36,e38,e39,e46,e60, VW PASSAT B5/B5FL, B6, CC, FIAT COUPE/TURBO
ZDERZAKI DO WIĘKSZOŚCI MAREK!!!
Mechanika pojazdowa
Usługi transportowe, bus oraz laweta
TEL: 665-360-997, GG: 17625069 (Rafał)

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
Smak tiramisu bardzo ok oraz rozpuszczalność dobra :)
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja

Smak tiramisu bardzo ok oraz rozpuszczalność dobra :)


kruche ciastko ma dziwny posmak ;p ale da sie przezyc ;p tiramisu wymiata ;)
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


laska05b
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty walki
    silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
za duzo tego slodzika tam daja az mdli ogolnie slaboo
  • 0
"Łzy dadzą ci współczucie pot da ci rezultaty"

!!!!!!! Wróciłem !!!!!!!

Botage
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
kupilem jeden raz i od razu wyleczylem sie tanich bialek ;)
gazy nieziemskie byly po tym a smak jak tynk ze sciany :blush:

jacek_hotroad
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WPC łowickie - opinia, relacja
Wklejam ten artykuł, ponieważ w wielu wątkach ludzie znącają się nad łowickim ze względu na zawartość peptydu glutaminy lub jak kto woli glutenu. Ten artykuł sporo wyjaśnia... Miłej lektury!!!

Co to jest glutamina?

L-glutamina jest wolnym aminokwasem ,który stanowi ponad 60% całej puli aminokwasowej komórki mięśniowej. Podczas intensywnego treningu organizm zużywa około 40 g glutaminy. W przypadku braku glutaminy w organizmie zużywane są rezerwy innych aminokwasów w celu wyrównania deficytu glutaminy.. Jest to proces bardzo nie ekonomiczny. Co z tego że spożywamy duże ilości białka oraz innych aminokwasów, jeśli będą one częściowo zużywane do tworzenia l- glutaminy. Dlatego należy pamiętać o systematycznym dostarczaniu l-glutaminy do organizmu, ponieważ budowa mięsni jest możliwa tylko przy pełnych zasobach glutaminy. Działanie glutaminy na przyrost masy mięśni polega też na zwiększeniu uwodnienia komórek mięśniowych (podobne działanie do kreatyny) przez co zwiększa się ich objętość,a co za tym idzie obwód mięśnia. Zwiększone uwodnienie komórek to sygnał anaboliczny - stymulujący syntezę białek oraz glikogenu.(głównego energetyka procesu skurczu mięśnia). Badania wykazały, że glutamina podwyższa poziom hormonu wzrostu,który jest podstawowym hormonem odpowiadającym za przyrost masy mięśniowej.

Czym różni się peptyd glutaminy od czystej L- glutaminy ?

Peptyd glutaminy jest naturalnie uzyskanym suplementem natomiast L- glutamina to syntetycznie (podobnie jak kreatyna) wytworzony preparat.Peptyd uzyskuje się z wyselekcjonowanych nasion zbóż, w których występuje maksymalne jego nagromadzenie. Dzięki specjalnemu procesowi "spray drying" tzn. "rozpraszaniu suchym" uzyskuje się peptyd o minimalnej masie cząsteczkowej oraz o pełnej stabilności chemicznej. Produkt taki zawiera maksymalne stężenie czystej L-glutaminy około 30% powiązanej w dwu i tri - peptydy, co daje maksymalne wykorzystywanie tego suplementu. Dzięki wiązaniom peptydowym czysta L- glutamina uwalniana jest systematycznie w odpowiedniej dawce,dzięki której przez kilka godzin utrzymuje się anabolizm organizmu ( stan budujący).Wygląd,smak oraz rozpuszczalność nie zawsze spotykają się z aprobatą osób stosujących peptyd. Należy pamiętać, iż peptyd znacznie różni się wyglądem od czystej l- glutaminy.Syntetycznie wytworzona l- glutamina jest śnieżno-białym łatwo rozpuszczalnym proszkiem, natomiast naturalnie wytworzony peptyd jest lepki, trudno rozpuszczalny o jasno brązowawym kolorze. Z doświadczenia zawodowych kulturystów wiemy, iż peptyd najlepiej jest dodawać do innych odżywek takich jak białka serwatki, odżywek węglowodanowo- białkowych czystych węglowodanów lub nawet do normalnych posiłków. Rozpuszcza się on w ten sposób łatwo uzyskując posiłek maksymalnie "naładowany" glutaminą. Zawartość czystej l- glutaminy w peptydzie wynosi, około 30 % ale dzięki wiązaniom peptydowym jest on w 100% wchłanialny.
Czysta L- glutamina pomimo 100% zawartości glutaminy nie jest w pełni wykorzystywana przez organizm. Stosowana w wysokiej dawce jednorazowo jest szybko metabolizowana - przerabiana i wydalana.Stosowanie czystej L- glutaminy ma sens jedynie przy bardzo częstej suplementacji (co 1 godz.) i stosowaniu małych dawek ok.1g. Najważniejszym okresem, kiedy powinniśmy przedłożyć L- glutaminę nad peptyd to okres bezpośrednio po treningu, kiedy deficyt glutaminy jest największy i niezbędne jest szybkie dostarczenie dużej dawki czystej glutaminy. •Produkcją najbardziej wartościowego peptydu glutaminy zajmują się największe Amerykańskie Laboratoria (Commercial Proteins Corporation,)które specjalizują się również w produkcji naturalnych koncentratów oraz izolatów białek serwatkowych. Jeśli chodzi o syntetycznie wytworzoną l -Glutaminę prym wiedzie Japońskie Labolatorium KYOWA ,które produkuje również preparaty aminokwasowe dla największych potentatów w sprzedaży odżywek w Ameryce.

Dawkowanie oraz kiedy spożywać glutaminę ?

Zapotrzebowania na glutaminę wzrasta w stanach katabolizmu, czyli w okresie ujemnego bilansu azotowego.Dlatego powinno się stosować w takich okresach jak:
- bezpośrednio po przebudzeniu ok. 5 g - 10 g peptydu glutaminy (zawartość około 1,7 do 3,3 g czystej glutaminy)
- bezpośrednio po treningu ok. 5g- 15 g peptydu glutaminy(zawartość około 1,7 do 3,3 g czystej glutaminy) lub najlepiej około 10 g czystej l - glutaminy
- oraz przed snem około 5- 10 g peptydu glutaminy. (zawartość około 1,7 do 3,3 g czystej glutaminy) Spożycie L-glutaminy powinno być rozłożone na cały dzień. Łączna dawka powinna wynieść pomiędzy 5g a 15 g w zależności od intensywności treningu,masy mięśniowej, diety oraz suplementacji innymi odżywkami. Ta dawka powinna być podzielona na wiele mniejszych porcji lub zastosowana w taki sposób, aby cały czas systematycznie organizm dostarczał mniejsze dawki(np.: dodanie peptydu l- glutaminy do posiłków lub odżywek). Bardzo ważne jest spożycie czystej glutaminy bezpośrednio po treningu w celu bezpośredniego uzupełnienia wykorzystanych zapasów l- glutaminy,zanim powstanie niedobór i związany z nim stan kataboliczny.Bezpośrednie spożycie L- Glutaminy po treningu powoduje również wydzielanie hormonu wzrostu ( który jest podstawowym hormonem przysadki mózgowej), który stanowi najważniejszy czynnik do przyrostu masy mięśniowej.

Pamiętaj !

"Przeładowanie" białkiem nie jest najwłaściwszą drogą do rozwoju masy mięśniowej - lepiej spożywać go mniej a uzupełniać dietę suplementami glutaminy. Naturalny Peptyd l- glutaminy najlepiej stosować dodając go do innych odżywek lub posiłków a czystą syntetycznie wytworzoną L- glutaminę należy przyjmować bezpośrednio po treningu.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024