Skocz do zawartości


Zdjęcie

Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_kilbian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
No tak, zgadzam się, że jest to pewna mobilizacja, by raczej starać się wygrać przez poddanie przeciwnika. I to jest ok, chociaż wciąż mam mieszane uczucia co do tego pomysłu (bo może to równie dobrze spowodować, że przez pierwszą połowę walki nic się totalnie nie będzie działo...ale mam nadzieję, że raczej Wasz scenariusz się sprawdzi :-) )Dobrą wiadomością jest też, że jednak 8 minut będą trwać walki. Im dłużej, tym lepiej - to oczywiste.

A co do tego pomysłu z umniejszeniem roli sprowadzenia do parteru, to faktycznie jest jak piszesz...zastanawiam się tylko, czy czasem w tej sytuacji nie przegina się w drugą stronę aż nadto ułatwiając sprawę zawodnikom LL oraz BJJ. Ale tu przyznam, że mnie przekonałeś, bo to, że startować mogą zapaśnicy i judocy o dowolnym stażu jest jednak niesamowitym handicapem.

I jeszcze tylko pytanko do Ciebie na koniec: skąd ta informacja, że walki jednak trwać będą 8 minut? Dollyo pisał, że będzie po 6 minut, a tylko finały 8. To jakaś zmiana decyzji?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005

>Otwarty Turniej Submission Wrestling dla początkujących(do roku)
Warszawa 25.06.2005


Organizator - Luta Livre Cyklon Warszawa

Zasady walki zbliżone do ADCC.
Czas walki - 8 minut (pierwsze 4 minuty bez punktów).
Podział na cztery kategorie wagowe(-70, -80, -90, +90).
Jeśli znajdą sie chętne, będzie kategoria dla kobiet.

Zgłoszenia do 11.06.2005 na e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

info. pod telefonem 506 677 675 (Radosław Turek)


  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
echhh dopiero teraz doczytałem z tym czasem jestem zdołowany :(
  • 0

budo_kilbian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
Tak, niestety :? 6 minut to bardzo mało. Punktowanie jedynie przez 3 to już w ogóle bardzo szczególna sytuacja. Dlatego ja mimo wszystko uważam, że powinno się punktować jeśli nawet nie całą to zdecydowaną większość walki. Jeśli się nie chce dawać doświadczonym zapaśnikom i judokom zbytniej przewagi to można np. nie punktować pierwszej minuty. Ocenianie tylko połowy walki - szczególnie tak drastycznie krótkiej - będzie moim zdaniem powodowało więcej szkód niż pożytku. Dlatego myślę, że ogranizatorzy powinni wziąć pod uwagę wszelkie zarzuty i raz jeszcze rozpatrzeć wszystkie "za" i "przeciw" tego rozwiązania. Według mnie tych drugich jest jednak zdecydowanie więcej :?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005

Tak, niestety :? 6 minut to bardzo mało .......... Dlatego myślę, że ogranizatorzy powinni wziąć pod uwagę wszelkie zarzuty i raz jeszcze rozpatrzeć wszystkie "za" i "przeciw" tego rozwiązania. Według mnie tych drugich jest jednak zdecydowanie więcej :?


Oceniania po polowie czasu nie wzieli organizatorzy z sufitu. To obecnie czesc regulaminu ADCC. Sprawdza sie wiec i na Polskim poletku winno byc dobrze.
Moja rada taka aby nie narzekac na regulamin a po prostu sie dostosowac.
  • 0

budo_kilbian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005

Tak, niestety :? 6 minut to bardzo mało .......... Dlatego myślę, że ogranizatorzy powinni wziąć pod uwagę wszelkie zarzuty i raz jeszcze rozpatrzeć wszystkie "za" i "przeciw" tego rozwiązania. Według mnie tych drugich jest jednak zdecydowanie więcej :?


Oceniania po polowie czasu nie wzieli organizatorzy z sufitu. To obecnie czesc regulaminu ADCC. Sprawdza sie wiec i na Polskim poletku winno byc dobrze.
Moja rada taka aby nie narzekac na regulamin a po prostu sie dostosowac.


Nie narzekam, tylko wyrażam swoje wątpliwości co do słuszności tej reguły. To, że zasada ta wzięta jest z tegorocznego ADCC podnosi oczywiście jej wiarygodność, ale nie znaczy to, że z konieczności jest przez to słuszna. Reguły ADCC są dostosowane do turnieju ADCC, a ten turniejem nie jest dokładną kopią tamtego. Ja po prostu uważam, że punktowanie zaledwie 3 minut walki może być niemiarodajne. Ale zdaje sobie doskonale sprawę, że jeśli ta zasada nie ulegnie zmianie to nie pozostaje nic innego jak dostosowanie się do niej :wink:
  • 0

budo_ll_trener
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
Witam
Dzieki Hast,
jesli chodzi o zasady zmierzam do tego zeby byly coraz bardziej zblizane do zasad jakie obowiazuja w ADCC
Czas walki jest do uzgodnienia wezme te sugestie pod uwage ale poczatkowo ograniczylem do 6 minut poniewaz sa to zawody dla poczatkujaczch ale skoro czujecie sie na silach nie ma sprawy.
Dzielenie czasu na bez punktow i z punktami nie podlega dyskusji.
Jesli macie jeszcze jakies pytania czekam
aha mozna sie zglaszac nawet w dniu zawodow ale wolalbzm wiedziec wczesniej ile osob przyjezdza i z jakich klubow.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kilbian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
Dzięki za informacje. Uważam pomysł zbliżania zasad do tych obowiązujących na ADCC za bardzo dobry. W końcu to jest wzorcowy turniej tego typu.

Co do podziału na czas bez punków i z punktami to trudno, w końcu to Wy - organizatorzy -macie głos decydujący. Pozosotaje zastosować się do rady przedmówcy i zwyczajnie się dostosować :wink:

Co zaś tyczy się czasu walki to mogę jedynie wyrazić moje indywidualne zdanie na ten temat, które zresztą już tu wcześniej przytaczałem, czyli "im dłużej, tym lepiej" :-) JA mam kontakt jedynie jeszcze z jednym zawodnikiem, który będzie brał udział w turnieju i on również jest tego zdania. Ale nie chcę się tu wypowiadać za wszystkich, być może przecież większość jednak woli krótsze walki.

Chciałem jeszcze tylko wrócić do mojego pierwszego pytania. Czy wobec tego, że można zgłaszać się nawet w dzień zawodów, kategorie wagowe znane będą również dopiero tego dnia czy też jest jakaś szansa, aby w tej kwestii zadecydować coś wcześniej?

Dzięki raz jeszcze za wyjaśnienie tych kilku kwestii. Pozdrawiam!
  • 0

budo_ll_trener
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
:)
Info co do wag bylo juz podane.
-70 -80 -90 +90
Te przedzialy sa aktualne.
Takie a nie inne przedzialy wziely sie stad, ze chcielismy uproscic formalnosci, odpierajac przyszle zarzuty tlumacze ze , nie sa to mistrzostwa swiata a okazja zeby sie sprawdzic z chlopakami z innych klubów.
Jesli chodzi o wpisowe to mysle ze bedzie wynosilo okolo 30 zl
Pozdrawiam.
  • 0

budo_kilbian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005

:)
Info co do wag bylo juz podane.
-70 -80 -90 +90
Te przedzialy sa aktualne.
Takie a nie inne przedzialy wziely sie stad, ze chcielismy uproscic formalnosci, odpierajac przyszle zarzuty tlumacze ze , nie sa to mistrzostwa swiata a okazja zeby sie sprawdzic z chlopakami z innych klubów.
Jesli chodzi o wpisowe to mysle ze bedzie wynosilo okolo 30 zl
Pozdrawiam.


Nie no spoko :wink: . Ja nie mam absolutnie nic przeciwko takim podziałom, a nie innym i bynajmniej nie mam żadnych zarzutów :) Po prostu chciałem wiedzieć, ponieważ była wersja z tymi tutaj podanymi, ale był dopisek, że jeżeli będzie wystarczająco dużo uczestników to będą wagi jak w ADCC. A przedziały same w sobie są ok, naprawdę nie widzę powodu, dla którego miałbym mieć cokolwiek przeciwko nim. 8)

Wobec tego ja już dalej męczyć nie będę, więcej pytań nie mam :) . O wysokości wpisowego na pewno jeszcze jakaś notka będzie. W takim razie do zobaczenia na turnieju. Pozdrawiam serdecznie!
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
Będzie odzielna kategoria dla kobiet :)
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
Dla tych którzy nie wiedzą jak trafić na Forty Bema

Dołączona grafika

Jedziemy tak jak wskazuje zialona linia do hali na której namalowany jest duży napis ZAPASY
  • 0

budo_maximus89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
czego nie ma juniorów :cry:
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
mam pytanie: za wskoczenie do gardy liczane sa ujemne punkty(odejmowane znaczy:)) ale przeciez taki wskok ehhe robia ludzie czasami na poczatku walki a tu przez pierwsze 4 minuty nie ma punktów wiec cos tu nie gra
pozdrawiam
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
W pierwszej części walki nie liczone są punkty ujemne za tą akcję.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
kurde rozumiem ze ma byc promowana aktywnosc zawodnika ale moim zdaniem ludzie wcale nie bede wchodzic w nogi, rzucac sie itp..tylko spokojnie zejda sobie do parteru ;] przeciez po co sie meczyc skoro i tak nie ma za to punktow. hehe i tak z przyjemnoscia wezme udzial jezeli sesja pozwoli:)
  • 0

budo_kilbian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
To ile w końcu to wpisowe?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
Z tego co wiem 30 zeta.
  • 0

budo_jonin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005
Gratulacje Dollyo. A już myślałem, że nie obejrzysz Pride :twisted:
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turniej Submission Wrestling dla poczatkujących 25.06.2005

Gratulacje Dollyo. A już myślałem, że nie obejrzysz Pride :twisted:

no jednak się kurde udało :) jutro spotykamy się w Tango :D
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024