Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYPOWIEDZI NA TEMAT SEITEDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

WYPOWIEDZI NA TEMAT SEITEDO
Mam pytanie, wiem,że tematy takie już były wertowane, ale pomimo tego chcę wyjaśnić parę spraw. Forumowicze (zwłaszcza uczestnicy zawodów Seitedo) napiszcie co sądzicie o zawodach organizowanych przez Polską Federacją Seitedo Karate. Przeglądałem różne wypowiedzi (nie tylko na tym forum) i wiele jest osób, które uczestniczyły w zawodach,słyszały wypowiedzi innych osób (także uczestniczących w naszych turniejach) i wypowiadają się negatywnie. To co zwróciło moją uwagę to fakt, iż większoś tych osób powołuje się na wypowiedzi zawodników (dokładnie z Warszawy) i mówią oni (zawodnicy), że poziom u nas jest minimalny(zawodnicy z Warszawy też pewnie są ciekawi kto się na nich powołuje). Poznałem kilka osób z KK z Warszawy i nie bardzo wierzę, że mogą mieć oni, aż tak tragiczne zdanie na temat turniejów, na które przyjeżdzają i w których uczestniczą. Moja prośba-przed wypowiedzią przedstawmy się z imienia i nazwiska, napiszmy jaki reprezentujemy styl, ile lat trenujemy(dany styl), jaki posiadamy stopień i ile mamy lat oraz w jakich turniejach uczestniczyliśmy (nasze osiągnięcia). Skończmy z anonimowymi wypowiedziami. Co wy na to???? Zapraszam!!!!!!!!!!!!!!!1[/b]
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYPOWIEDZI NA TEMAT SEITEDO
Dobrze Emil. Nazywam sie Leszek Bubka ,trnuje 8 lat Shin-ai-do karate ,3kyu powoluje sie na siebie :) organizacja zawodow bardzo dobra z malymi wyjatkami (wazenie na oko sam widziales na Miedzy narodowym turnieju w Bilesku). Natomiast sedziowanie pozostawia wiele do zyczenia. Bo jak mozna wskazac ze zawodnik wygrywa potem nagle zmieniac zdanie ze jednak nie i tlumaczyc to tym ze za dlugo odpoczywali, to akurat bylo przy mojej walce:(. Droga rzecz to to ze jak sie ustala regulamin to wypadalo by sie go trzymac. Do naszego klubu pan Czapla wyslal wyraznie ze nie ma kolana na glowe wiec chlopaki od nas nie kopaly, jednak z Seitego kopali a nasze protesty zostale skwitowane, uspokujcie sie bo was wyrzucimy , jest to nie w porzadku. Teraz w przypadku jakiego kolwiek turnieju bedziemy miec ze soba wydrukowany regulamin. Rowniez dziwi mnie to ze sedzia liniowy pokazuje faul ,poczym widzi ze jako jedyn to nagle zmienia decyzje na taka jak reszta.
Konczac moja wypowiedz to zdziwilo mnie to ze po mojej walce kazdy z instruktorow i sedziow mowil ze bylem leszpy ,ze to ja wygralem jednak nikt nie protestowal hmm wydaje mi sie ze boja sie sedziego glownego pana Kacperka ktory bardzo nas nie lubi (przynajmniej my tak to odbiermy od 94 roku). Pozdrawiam Emil i do zobaczenia na zawodach:)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: WYPOWIEDZI NA TEMAT SEITEDO
Cześć Leszek. Witam Cię serdecznie i dziękuję za opinie. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią, nie wiem natomiast nic na temat regulaminu(jaki dostaliście). Są niedociągnięcia, ale staramy się je niwelować. Proszę Cię jeszcze o komentarz dotyczący poziomu zawodników.
P.s. Będziesz na turnieju w Kalwarii (15 maja)?
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: WYPOWIEDZI NA TEMAT SEITEDO
Jeszcze jedno-jeżeli chodzi o sędziego i protesty to tylko on rozsądza spory(bez względu na to jak inni to postrzegają) Dodam, że powinienneś wygrać!
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WYPOWIEDZI NA TEMAT SEITEDO
Hm zawodnicy jak zawodnicy jedni lepsi inni gorsi nie oceniam. Niestety na turnieju w Kalwari nie bede, poniewaz przygotowuje sie do startu u Pawala Sempka w Cobra-Kai i nie chce kontuzji zlapac ale jak bedzie cos we wrzesniu lub pozniej to Shihan Czapla zobowiazal sie dac znac zobaczymy.Napewno bedziemy startowac w Miedzynarodowych Mistrzostwach w Bielsku i Pucharze polski:) napewno sie spotkamy i pogadamy, wysle Ci zaproszenie do nas na szkolenie choc pewnie nie dasz rady bo to tylko 1 dzien w kraku a bedzie od was Krzysiek Frączek pozdrawiam Leszek
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYPOWIEDZI NA TEMAT SEITEDO
Ja moge mowic tylko za siebie,a co do tego co inni mowia,lub przytaczaja kogos wypowiedzi (byc moze zle zrozumiane) trzeba byłoby sie ich zapytac co maja na mysli i na jakiejpodstawie tak mowią. Ale mysle, ze nikt nie mowil ,ze poziom Seitedo jest minimalny, moze zroznicowany, ale nie minimalny, bo mimowszystko trzeba sie nameczyc i wlozyc duzy wysilek zeby wygrac walki.( na osttanich zawodach sprawiliscie naszym niemały problem :) )

Miałem okazje byc na 2 turniejach firmowanych przez Seitedo Karate. Moje spostrzezenia dotycza głownie sedizowania o czym wpsominał Zapas - zgadzam sie znim na całej długosci. Mysle, ze ilosc startow na zawodach Seitedo jest w moim przypadku za mała ,zeby sie wypowiadac konkretnie o tych turniejach, bo nie bedzie to mogło byc generalizowane na wszystkie imprezy Seitedo.

Jedynie to moge napisac kilka ogolnych spostrzezen odnosnie turniejow w ogole...
Co do poziomu zawodow to mysle, ze jest on bardzo zroznicowany - tak jak na kazdych krajowych zawodach . Wiadomo przeciez , ze sa osoby doswiadczone z jednej strony ,ktore pokazuja juz jakis poziom swoich umiejetnosci a z drugiej osoby poczatkujące , stawiajace pierwsze kroki na macie , ktore jescze do konca nie potrafia odnalezc sie w nowej dla nich sytuacji ( duza role na ich sposob walki a przez to na odbior ich w oczach osob postronnych ma stres, obecnosc duzej liczby widzow, trenerow, rywali itd)Ocena poziomu zaowodow jest bardzo subiektywna ,poniewaz wiekszosc z nas odnosi umiejetnosci rywali doswoich lub do naszych wzorcow (zawodnikow, na ktorych sie wzrozujemy).

Rowniez na ocene danej imprezy moze miec fakt porownania jej z inna , organizowana przez kogos innego. I tutaj powstaje rowniez błedny obraz danej imprezy - bo wiadomo, ze na kazdych zawodach startuja inni ludzie, inne sa warunki, "kilmat" i wiele innych czynnkikow , ktore moga miec wpływ na obraz całej imprezy.

Tak po krotce mi sie to widzi.
poczatkujący w Kyokushin
pzdr.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: WYPOWIEDZI NA TEMAT SEITEDO
Witam MANIAK! Właśnie to chciałem przeczytać, dziękuję za wszystko co napisałeś, jesteś swojego rodzaju autorytetem na forum, gdyż Twoje wypowiedzi są konkretne i nikogo nie obrażają. Czekam także na wypowiedzi zawodników z Seitedo. W Polsce mamy wiele zawodów, a co za tym idzie wiele różnych werdyktów sędziowskich. Wiadomo wszem i wobec,że nie będziemy tylko chwaleni(tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów). Pozdrawiam!!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024