Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pika kontra Bird


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Skopałbym niespodziankę. Tu trza delikatnie postępować, bowiem kobiety intuicję jak wiadomo mają :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Aaaa... No to bida, Panie...
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Cassini mamy, jak widzę podobny problem.
Ja szukam nożyka dla swojego Szcżęścia (lat niespełna 20)
Zażyczyła sobie nożyk na urodziny.
Miał być Opinel, ale jak wzięła do ręki Monochrome'a, to Jej się przestał podobać. :)
Zabrałem Ją na spacer do Świata Noży, gdzie miła i fachowa obsługa :D pokazała nam dużo fajnych zabawek. Najbardziej podobały się CUDA EDC i Kershaw Sapphire. Stanie chyba na CUDzie, bo nie mam kasy za dużo...
Ze swojej strony mogę polecić Monochrome'a, chodzi rewelacyjnie, można go spokojnie otwierać z prędkością automatu. Chętnym wyślę filmik na maila.
Małym minusem jest dość twarda, jak na delikatną kobiecą dłoń blokada. (ale jeszcze w granicach tolerancji). Raczej nie polecałbym nic większego. (ale moje Szczęście ma bardzo małe dłonie, rękawiczki XS na niej wiszą)
IMHO najbardziej Jej było do twarzy z kukri Cold steela :twisted:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Zainspirowany tekstami kolegow dalem przy sniadaniu swojej zonie - raczej nieduza, dlonie tez niewielkie - Pike i Monochroma z prosba "pootwieraj, pozamykaj".

Werdykt - e-em.

Za twarde oba - zwlaszcza zamykanie sprawialo problemy. Monochroma nie tak, jak Piki (bo ona ma naprawde mocna ta sprezyne w porownaniu do innych znanych mi nozy tego typu, jak Endura, Delica, czy Ascenty), ale tez zdyskwalifikowany.

Moze przy odrobinei treningu by sie to poprawilo, ale nie miala ochoty na razie ;)
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Widze że wiele osób ma ten sam problem - nóż dla swojej drugiej połowy... Ja mam dokładnie tak samo , tyle że udało mi sie go już prawie rozwiązać

Rozwiązanie to Benchmade Mini Pika :) jego zalety
- niezbyt drogi
- mały
- podoba sie mojej dziewczynie(zwłaszcza ten motylek na ostrzu) - a to było główne kryterium :)


co do otwierania i zamykania - i tak nie będzie go otwierać i zamykać jedną ręką( bo jak sie przyznała nie umie za bardzo) a dwoma sobie radzi bez problemów:)

Pozdrawiam
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
No wiecie, ja swoją córkę nie poto w 6-tej klasie podstawówki na treningi KK wysłałem, coby teraz siły w paluchach nie miała :)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
czytam sobie ten temat i z zazdrości aż zgrzytam zębami, moja 'konkubina' to by się popłakała gdybym jej zrobił taki prezent i to bynajmniej nie ze szczęścia...
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

czytam sobie ten temat i z zazdrości aż zgrzytam zębami, moja 'konkubina' to by się popłakała gdybym jej zrobił taki prezent i to bynajmniej nie ze szczęścia...


ale za to wszystkie zabawki masz dla siebie :wink:
ja tam nie narzekam na taki obrot sprawy :) moja narzeczona nie kuma co ja widze w nozach, ale kase na realizacje marzen pozyczyla :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

czytam sobie ten temat i z zazdrości aż zgrzytam zębami, moja 'konkubina' to by się popłakała gdybym jej zrobił taki prezent i to bynajmniej nie ze szczęścia...

A ja się raczej zastanawiam co żona powie jak u córki nożyk zobaczy. Zimnym potem zlany się w nocy budze na myśl o tym przestraszony przestraszony przestraszony
  • 0

budo_czez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wojakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Witam tak sobie czytam i sie zastanawiam czy nie spodobałby sie twojej córce (mojej dziewczynie sie podoba :D )Benchmade Mini-Griptilian własnie na alegro widziałem. Z Gripem napewno nie bedzie problemu z otwieraniem. Tyko nie wiem czy twoim zdaniem bedzie robił odpowiednie wrazenie.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Napewno robi wrażenie. Fajny nożyk, tak jak mówiłem coraz durniejszy jestem :( Ale już mam plana, pozbieram dobre rady, zrobię przegląd noży na necie i zacznę dyskutować z pociechą na temat ich zalet. Myślę, że się nie połapie :wink:
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

Zimnym potem zlany się w nocy budze na myśl o tym


trochę mnie pocieszyłeś... :)
  • 0

budo_prot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
przepraszam ze sie wtrące, ale moze potraktuj swoją córke jak kobiete i nie kupuj jej noza. wydaje mi sie że lepszym pomysłyem byłoby coś w sam raz dla kobiety. mam wiele koleżanek i sądze ze one płakałyby z powodu takiego, jak powiedział kolega nie ze szczęścia :) no chyba że twoja córka lubi noże to co innego. pozdrawiam
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
może Kerambit? :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
No i zostałem co nieco zaskoczony wyborem, wygrała Pika. Bo "porządne ostrze", "lekka", "ładna", "czarna" i "......".
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird
Le no nie badz taki, rozwin te kropeczki prosze ;)

A do rzeczy - coz, ma kobieta dobry gust ;)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pika kontra Bird

Le no nie badz taki, rozwin te kropeczki prosze ;)

Zgrabny, pasuje do rączki i jeczcze wiele innych zalet + moja sugestia z niniejszego wątku (nie wiem po jaką cholerę ją zrobiłem), że w kieszeni wygląda jak długopis :)
Chyb psiakrew jednak coś wyczuła :(
Ja kłamać jednak nie umiem :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024