Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..

Jak ktoś chce obejrzeć klimatyczną jatkę w klimatach japońskich, polecam "Lady Snowblood" ( "Shurayukihime" ) z niesamowitą Meiko Kaji w roli głównej :-)


Ale ten swiat aktorski maly. Piosenke w wykonaniu Meiko Kaji wykorzystano w Kill Bill 1 ...
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
Nikt nie wspomniał o filmie "RAN" - moim zdaniem jeden z najlepszych.
  • 0

budo_do hoang viet
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
A wiesz może jeszcze skąd sciągać jakiekolwiek filmy,ale takie fajne.Najlepiej by było o tematyce Samurajów.
  • 0

budo_shd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
do tych wszystkich filmow dodalbym "Ghostdog: the way of the samurai" ze wzgledu na cytowane tam fragmenty "Hagakure"
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..

A wiesz może jeszcze skąd sciągać jakiekolwiek filmy,ale takie fajne.Najlepiej by było o tematyce Samurajów.


DC++. Szukaj hub'ów o tematyce anime i MA tam zawsze znajdą się jacyś pasjonaci samurajszczyzny. Osobiście polecam hub'y KFF.
  • 0

budo_kano1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..

Ktos zadal sobie tyle trudu i wymienil

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


mam cos lepszego :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

p.s. trzeba sie zarejestrowac na forum

pozdr
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..

Jak i według mnie tak samo filmy Kurosawy to arcydzieła i ciężko je porównywać, wspaniała kreacja postaci, zdjęcia, fabuła, klimat i duch to są rzeczy których próżno szukać w większości produkcji o tej tematyce

faktycznie, Kurosawa wybitnym rezyserem był, ale nie przesadzajmy, niedługo będziemy mu stawiać ołtarzyki w naszych domach


Ostatni Samuraj i Kill Bill mozna skomentowac tylko tak, ze... smieszne byly

doprawdy, tom rozwala flagą trzech samurajów, w trzy miesiące nauczył się władać płynnie japońskim oraz rozwalić instruktora szermierki

Fanom "Straży Przybocznej" i "Sanjuro" polecam "Zatoichi meets Yojimbo". Jak sama tytuł mówi, w filmie tym Zatoichi spotyka znanego nam, z wcześniej wymienioncyh filmów Kurosawy, Ronina granego przez niepowtarzalnego Toshiro Mifune. Dużo humoru, sporo sieczki, po prostu lekki i przyjemny. Szczerze polecam

Wg. mnie najlepszym z cyklu jest ostatni odcinek "Zatoichi -Mrok jest jego sprzymierzeńcem" który doprawdy jako podsumowanie kariery Shintaro Katsu jest świetny.

DC++. Szukaj hub'ów o tematyce anime i MA tam zawsze znajdą się jacyś pasjonaci samurajszczyzny. Osobiście polecam hub'y KFF.

a ja [A&AM] :) mają zdecydowanie o wiele lepszy wybór i są bardziej nakierowani na filmy azjatyckie, niz na filmy instrukatorzowe etc. ale najlepiej szukać na obu hubach

a oba podane linki są genialne i chyle czoła :) juz wylądowały w ulubionych
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..

Wg. mnie najlepszym z cyklu jest ostatni odcinek "Zatoichi -Mrok jest jego sprzymierzeńcem" który doprawdy jako podsumowanie kariery Shintaro Katsu jest świetny.


Nie oglądałem jeszcze tej części więc nie mogę się wypowiedzieć.
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
Dodam jeszcze słów kilka o trylogii(?) filmów o Musashi (Toshiro Mifune) - mozna ukraść z emule. Mi się udało, trzeciej jeszcze nie widziałem (może jutro? czekałem na dociągnięcie pierwszej). Filmy są nieco melodramatyczne, na filmy instruktażowe siłą rzeczy się nie nadają. Mają jednak swój klimat i warto poświęcić parę godzin na ich obejrzenie. Jakosć jest nie najlepsza - filmy kręcone w połowie lat 50 ubiegłego wieku (jak to brzmi :) ). Miałem ubaw oglądając drugę część, której akcja sporymi fragmentami dzieje się w nocy - słychać tylko okrzyki i czasem błysk stali (trzeba przyznać , że to trochę podnosi napięcie). Dla mnie ciekawostką były relacje damsko - męskie, przedstawione dość bezpruderyjnie (porównując z europejskim kinem tamtych lat), choć, jak już wspomniałem, melodramatycznie.
Krótko (bo wychodzę): warto obejrzeć.
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
Niedawno telewizja NHK emitowała serial Musashi - 49 odcinkowy, niektóre fragmenty usunięto, a niektóre poszerzono od filmu Inagakiego. Warto także wspomnieć, ze na emule [wspomniamym powyzej] mozna "ukraść" pięcioodcinkowy film także o tytule Musashi. W ogóle bardzo popularna postać ;)
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
Serial o Musashi emitowano kiedyś w TVP, ale było to tak dawno (20 lat?), że pozostały mi raczej mgliste wspomnienia, na dodatek w czerni i bieli. Jest na emule, ale zciąganie 49 odcinków po 700MB przekracza możliwości mojej neostrady128 :)

Ten pięcioodcinkowy cykl, jest chyba fabularyzowanym dokumentem.
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..

Serial o Musashi emitowano kiedyś w TVP, ale było to tak dawno (20 lat?), że pozostały mi raczej mgliste wspomnienia, na dodatek w czerni i bieli. Jest na emule, ale zciąganie 49 odcinków po 700MB przekracza możliwości mojej neostrady128 :)

Ten pięcioodcinkowy cykl, jest chyba fabularyzowanym dokumentem.

Mówię o serialu z 2004 roku. Raczej 20 lat temu go nie nadawano:) Innego na emule nie dostaniesz :) Był serial z roku 84-85 ale jest chyba tylko w japońskich wypozyczalniach filmów :) [no, być moze dostępny przez Winnie, ale za duzo zachodu]
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
Doczytałem gdzieś, że ten nowy serial, to remake. Ciekawe może zciągnę jakiś odcinek...
  • 0

budo_musashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
Tutaj za bardzo chyba nie mozna podawać adresów stron, itp. Poszukaj przez google d-addicts :) Oni mają Musashiego
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
W "Naj" małe wydanie specjalne, sierpień, 9,90 zł - DVD "Kickbokser" z J.C. Van Damme. Wczoraj kupiłem w kiosku.
  • 0

budo_duckbill
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..

To może ktos wymieni jakby mógł wszystkie filmy dotyczące Samurajów(dowolny reżyser,aktor itd.) :?:

Jeszcze trochę linków z tytułami tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - The Samurai Film Handbook
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - CHAMBARA A SITE DEDICATED TO JAPANESE SWORD SWINGING FILMS AND MARTIAL ARTS MOVIES FROM AROUND THE WORLD
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Sengoku Filmography & Suggested Viewing List
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Samurai Film Suggestions
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Few film descriptions
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
a na jedynce leci shogun w soboty i w niedziele... :D
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
Też oglądam. :D W końcu to klasyka, trzeba kiedyś obejrzeć wszystkie odcinki.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
a ja to zasysam powoli na DC++ tlko kurde cos z kodekami nie tak...
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Ame agaru, 7 samurajow... i inne filmy..
"Dostałem" przez emule 8 część remake'u serialu o Musashi . Rzecz jest zrobiona nieco teatralnie (wielkiego budżetu serial nie miał, a może tam się tak robi filmy?). Musashi, jeszcze jako Takezo jest nieuczesanym brudasem, który chce się pojedynkować z Yagyu Sekishusai. Spotkanie ze starym mistrzem jest najciekawszą częścią filmu.

S: When you were in your fighting stance, did you hear the birds chirp?
M: No
S: I heard it. Listen to the sound of the wind during match, that's what I was taught.

W filmie są zaimplementowane angielskie napisy. Jak macie duży dysk i nie macie limitu transferu - można obejrzeć.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024