Skocz do zawartości


Zdjęcie

Surefire Alpha? jak dobre to?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire Alpha? jak dobre to?
btw a co to za nożyk? bo nie widze
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire Alpha? jak dobre to?

Hmmm szybciej może nie ale z flipera za każdym razem tak samo, a jak sie zestresujesz i nie trafisz w kołek... no to mogiła, poza tym fliper jest równocześnie gardą, to też duża zaleta.


Jeśli nie jestem w stanie trafić dłonią na rękojeść co na ogół wystarczy do trafienia w kołek to ogólnie mogą być problemy z dobyciem noża.
Jeśli natomiast w stresie będę musiał walczyć z flipperem, który się zaczepiłbym - tak, wtedy byłbym niezadowolony ;)

noż na przykładzie to SOG PE-14
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire Alpha? jak dobre to?
no co kto lubi, ja lubie flipery, poza tym z flipera każdy otworzy tak szybko, a z kołka nie każdy.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire Alpha? jak dobre to?

no co kto lubi


amen drogi kolego ;-)
nie twierdzę, że flipper jest do bani - po prostu mi nie leży. Opanowałem kołek co mi wystarcza, a ze względu na to, że nóże po kieszeniach cenię sobie konstrukcje kompaktowe, bez farfocli, które mogą przeszkadzać w sprawnym tegoż dobyciu.
Nie mam jednakże zamiaru demonizować samej idei flipka, która na pewno dla wielu osób jest zbawiennym wynalazkiem ;-)
Gdybym musiał wybierać wskazałbym na wave'a i kółeczko jako sposób szybkiego, pewnego otwierania noża w każdej sytuacji, ale to temat do osobnej dyskusji.

tyle OT

Co do noża w temacie - niezły kształt, niezłe materiały, zastrzeżenia podtrzymuję.
Drażni mnie cena, bo imo jest dość wygórowana. Nie dam sobie ręki uciąć (a na pewno nie swojej), ale wydaje mi się, ze widziałem już podobne klasowo urządzenia w nieco rozsądniejszych cenach.
Za 300$ można dostać microtecha, ale to jest marka... a tu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024