Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mocna latara - jak zrobić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_matterhorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mocna latara - jak zrobić?
Jak w temacie.
Interesuje mnie stworzenie mocnej latarki podwodnej.
Za bazę posłużyłby case od jakiegoś używanego modelu z allegro a resztę.... no właśnie co z resztą?

Co do żarówki, to myślałem o 3 lub 5 wattowej, lub żarówka xsenonowa.

Co do żarówy xenonowej to jeszcze powinno być jakieś mocne żródło pradu... tak mi sie zdaję.
Macie jakieś zdanie lub wójka dobra rada?

Pozdrawiam i z góry dziękować.

Matter.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Mocna latara - jak zrobić?
Z latarkami nurkowymi co prawda kompletnie niemam doświadczenia. Ale jeśli ma być mocna i dawać ładne światło to ja bym poszedł po najmniejszej linii oporu i wziął np. coś takiego:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bo na baterie R14 czyli sporej pojemności, albo starał się znaleźć coś na 4xR20

Po wybebeszeniu spróbował bym wsadzić do tego SF P60 czy P61 w zależności jak długo ma świecić. Żarnik zintegrowany z odbłyśnikiem daje 100% pewnośc, że beam będzie idealny. Ew coś na 6 baterii i P90 albo P91 (to już hadcore 200 lumenów).

Jeśli ma być LED to może:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Mocna latara - jak zrobić?
hmmm a co to znaczy mocna?

imo nie ma sensu babrac sie w kupowanie latareczki z allegro a potem jej przerabianie.
pelno jest latarek po sklepach nurkowych.juz za 100plz mozna miec spoko latarke. oczywiscie jesli mowimy o prawdziwych potworach-porzadne reflektory- ceny powyzej 1000plz.

5-6W zarowka pod woda to jest nic. w pozadnych reflektorach stosuje sie zarowki 50W i wiecej. baterie starczaja wtedy tylko na 30-40min. ale w nocy na glebokosci 20m mozna przy tym czytac gazete.

a LED sa jeszcze za slabe. pod woda sie raczej niesprawdzaja.

jak chcesz sie bawic w budowe to najlepiej kupic NAJTANSZA latarke z duzym reflektorem. dopasoweac do tego obudowe aluminiowa na podwojnych oringach. obowiazkowo akumulatory i jakis pozadny zarnik. zarowki ksenonowe nie sa zbyt dobre pod wode.
  • 0

budo_matterhorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mocna latara - jak zrobić?
wystarczy ekwiwalent 25 w w halogenie.

Moses a co powiesz na latarki firmy M&M technology?
Zastosowano żarówkę xenonową która daje światło ponad 6000K i odpowiada 1600 lumenom - czyli 50 watom.

Bardzo mnie interesik gdzie mogę dostać tego typu żarówkę i zestaw akumulatorów podobny do tego z modelu Magnum T2 lub T1.

link do latarek:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_matterhorn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mocna latara - jak zrobić?
Moses nurasz?
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: Mocna latara - jak zrobić?

Moses nurasz?


nuram, ale od dluzszego czasu tylko freediving. scuba okazjonalnie.

o latarkach podwodnych bylo pare artykulow w nurkowaniu. a najlepiej zapytaj sie na liscie dyskusyjnej pl.recc.nurkowanie, lub na deeperblue.net

co do m&m: ostatnio po zakupie malej latarki led tek-lite z przeznaczeniem na montowanie na masce, zachwalanej jako niezwykle jasna, srednio wierze w zapewnienia w reklamach.

co do zarowki: zastosowali w tej latarce zarnik HID (High Intensity Discharge). mnie chodzilo o zwykle zarowki ksenonowe. to niebo a ziemia.

moje rozwazania co do zarowek ksenonowych dotyczyly tych najprostrzych. dlugosc swiatla ksenonowego to jakies 180nm-2000nm(najlepsze zarniki). czysta woda obicina fale ponizej 300nm. czyli pakujac sie w prosta zarowke ksenonowa moze sie okzac za wyciete mamy nawet 30% pasma.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024