Skocz do zawartości


Zdjęcie

judoka vs zapaśnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Ja tylko o walce Chmielewski kontra Buczer. To wlasnie umiejetnosci zapasnicze Buczera spowodowaly, ze wszytskie proby wejscia i obalenia, ktore stosowal Antek - okazaly sie nieskuteczne i walka zostala rozegrana na zasadzie wymiany ciosow, bo nie bylo innej opcji.

Jesli chodzi koks, to moze ktos go tam nie bierze. Ale zaznaczam - moze.

Sila zapasow i judokow bierze sie stad, ze uprawiajacy ten sport wczesnie zaczynaja i sa wynikowa wieloletniej pracy i procesu selekcji.

(Ja mam 180 cm i 77 kg wagi - moi koledzy zapasnicy i judocy o tej samej masie maja po 170-172 cm wzrostu, a ci co maja po 180 cm to nie rzadko waza po 90-100 kg. Wiec jakby nie patrzec mnie jest zawsze trudniej (pomijajac juz moj "starczy" wiek, bo moja sylwetka predyscynuje mnie raczej do boksu niz grapplingu).

Natomiast np. takie bjj cwicza wszyscy bez wzgledu na konstytucje fizyczna i wiek. Z czasem oczywiscie obnizy sie wiek cwiczacych tak jak sie to stalo np. w karate, ktore kiedys bylo sportem glownie studentow i ujawnia sie talenty.

K_P
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Ja to sobie mogę odpuszczać ... :)
Zawodnicy "niezrzeszeni" z reguły nieodpuszczają i co wtedy zrobić :?:
Ucieczka ratować się czasem niehonorowo i wtedy ... :idea: i o-soto i bioderko i prawy hak i low-kick ...
Wszystkie style ukontentowane :)
  • 0

budo_mad priest
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Uciekac bron Boze.Zrzeszeni to oni moze i sa.Chyba jest taki klub nie wiem czy slyszales PTTK "Pazdziochy".Zaraz nas tu chyba posadza o namawianie do streetfightingu na forum a wtedy pewno chlopaki z vortala pojada nam po rajtach.Ja tam jestem pacyfista :wink: i wole siedziec w domu,odliczajac dni do debiuciku Nastka na Pridziku.Pije za jego zdrowie juz tyle.ze watroba piecze.He He. Mam tylko naadzieje,ze moj pijacki doping nie pojdzie na marne.Siemka lobuzy.
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik

...Ale majac tez powyzsze na wzgledzie nie wolno dac sobie nasrac na glowe.Cwaniakow trzeba punktowac.Pzdr :)


Amen :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
kręciel tak apropo Twojej wypowiedzi nie wie jak to jest na dzień dzisiejszy ale oficjalnie Antek waży tylko 4 kilo mniej (a 4 to nie dziesięć) co do Krzysia Kułaka to nie jest on chyba zapaśnikiem więc pisanie o nim w tym topicu zupełnie bez sensu (no ale zawsze warto napisać cokolwiek aby ukazać wyższośc judo :evil: ) pozatym gdyby np. Antek walczył na nie swoich zasadach (np. w formule czysto uderzanej ) to pewnie też przeciętnej klasy zawodnik by go zlał bez problemu...co do tego że judo trenuje więcej osób niż zapasy to argument nijak mający się do dyskusji... pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024