Skocz do zawartości


Zdjęcie

judoka vs zapaśnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
A tak w ogule nie widziałem 3 edycji.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik

A tak w ogule nie widziałem 3 edycji.

jeżeli chodzi o walkę Chmiel-BUczer to odbyła sie 18 bm.na gali MMA OLIMP, nie na III KSW
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Przepraszam bardzo... Kwazi dobrał dobrze argument, bo o ile pamiętam to Antek w tamtej walce rzucił swojego przeciwnika, chociaż podobno nie miał prawa :) I dokończył dzieła w parterze... A walka Buczera z Antkiem, to nie była konfrontacja zapasy vs judo, tylko techniki bokserskie Buczera vs techniki bokserskie (właściwie ich brak) Antka - więc raczej Ty dobrałeś źle argumenty, a nie Kwazi.
  • 0

budo_kwazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z AZS AWF Wrocław Judo Team :P
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Robaq dobrze gada :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Uprasza sie o nie naruszalnie regulaminu Vortalu Budo, dziekuje.
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik

Uprasza sie o nie naruszalnie regulaminu Vortalu Budo, dziekuje.

A konkretnie... ?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
w zasadzie to chodziło mi o to, że zapaśnik i judoka mają takie same szanse pokonać jeden drugiego. Zapaśnik nie ma gi, i trudniej go zlapac oraz lepiej wchodzi w nogi, ale judoka ma lepiej opanowane techniki kończące. Obydwa style postawiłbym na tym samym poziomie jeżeli chodzi o zastoswanie w MMA czy na ulicy ( bo konfrontacja sportowa z uwagi na odmienność regul jest bez sensu)
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik

w zasadzie to chodziło mi o to, że zapaśnik i judoka mają takie same szanse pokonać jeden drugiego. Zapaśnik nie ma gi, i trudniej go zlapac oraz lepiej wchodzi w nogi, ale judoka ma lepiej opanowane techniki kończące. Obydwa style postawiłbym na tym samym poziomie jeżeli chodzi o zastoswanie w MMA czy na ulicy ( bo konfrontacja sportowa z uwagi na odmienność regul jest bez sensu)

No to teraz mądrze mówisz, zresztą na samym początku dokładnie tak to przedstawiłem... dlatego się oburzyłem jak zacząłeś polemizować z tym zdaniem :P
  • 0

budo_b.luka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
"o ile pamiętam to Antek w tamtej walce rzucił swojego przeciwnika, chociaż podobno nie miał prawa I dokończył dzieła w parterze... " - a o ile ja pamiętam to Świerblewski obalił Antka wejściem w nogi i znalazł się w gardzie Antka skąd ten założył mu balachę
  • 0

budo_drexio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMz

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
A ma ktoś moze linka do tej walki? Bo ja o niej nigdy nie słyszałem.
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
moim zdaniem w parterze nie ma co porównywać tych 2 styli bo mają inne zasady a w stójce powinien wygrać zapaśnik stylu wolnego przecież zapaśnik może na judoce wykonać wszystkie swoje techniki a judoka tylko część co z tego że judoka też zna różne techniki bez gi jeśli zapaśnik ma je lepiej dopracowane bo tylko ich używa
ale jak by było z zapaśnikiem stylu klasycznego to już nie wiem taka walka była by na pewno ciekawa
  • 0

budo_kaamiil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik

Obydwa style postawiłbym na tym samym poziomie jeżeli chodzi o zastoswanie w MMA czy na ulicy ( bo konfrontacja sportowa z uwagi na odmienność regul jest bez sensu)



jednak to zapaśnicy robią większą karierę w MMA
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Swego czasu, nie wiem czy nadal to jest praktykowane, w reprezentacji np. uczelni wyzszej znajdowal sie najmniej jeden wolniak / klasyk przestawiony w krotkim czasie na walke w Gi.
Do pewnego poziomu zapasniczy moga smialo rywalizowac z Judokami. Wszystko do czasu.

A ze walka z nimi, podobnie jak z chlopakami z Bjj czy JJ to zawsze cos nowego. Nic tylko korzystac :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Że dorzuce swoje - przekonanie, ze judoka może miec problem z zapaśnikiem wzięło się chyba stąd, że w judoka jest przyzwyczajony do zaczynania walki chwytem za frak i cięzko odejśc od stereotypu, choc judo oferuje przecież sporo rozwiązań niezaleznych od gi. Kwestia nastawienia, tak mi sie wydaje.
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik

Że dorzuce swoje - przekonanie, ze judoka może miec problem z zapaśnikiem wzięło się chyba stąd, że w judoka jest przyzwyczajony do zaczynania walki chwytem za frak i cięzko odejśc od stereotypu, choc judo oferuje przecież sporo rozwiązań niezaleznych od gi. Kwestia nastawienia, tak mi sie wydaje.


Zgadzam sie...my zazwyczaj zaczynamy od fraków...a zapaśnicy czesto odrazu wchodzą w nogi... i to zazwyczaj wchodzą jak nóż w masło :evil: (takie przynajmniej ja mam doświadczenia :) )
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
I w tym tkwi problem. My też możemy zaczynac od wjazdu w nogi, nic oprócz przyzwyczajeń nie stoi na przeszkodzie.
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik

I w tym tkwi problem. My też możemy zaczynac od wjazdu w nogi, nic oprócz przyzwyczajeń nie stoi na przeszkodzie.


Masz racje !! Ale na treningach znacząca wiekszośc technik poznaje sie trzymając za Gi....Poza tym po wejściu na nogi zazwyczaj reszte walki musisz toczyc w parterze.....czyli i parter musisz mieć opanowany :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
A co, u ciebie go nie uczą? A tak spoza judo - po morote-gari zakładasz np taktarowa i tyle.
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik

A co, u ciebie go nie uczą? A tak spoza judo - po morote-gari zakładasz np taktarowa i tyle.


Ucza...ale nie każdy lubi parter !! A gdyby walka była tak prosta jak mówienie o Niej.... :)
  • 0

budo_krisu18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Re: judoka vs zapaśnik
Jest tu ktoś z Gliwic co trenuje AZS.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024