Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dedicated to the memory of Petty Officer First Class....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Dedicated to the memory of Petty Officer First Class....
No i o to chodzi Cynik, jak piszesz, że lubisz to ja to rozumiem.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Dedicated to the memory of Petty Officer First Class....

Obecnie czekam na demontaz starego okapu. Po co? Zeby go ZMASAKROWAC hrhrhr.


Cynik, zrób zdjecia koniecznie i podziel sie wrazeniami :!: Uwielbiam takie historie :)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Dedicated to the memory of Petty Officer First Class....
No co Ty Cynik, kogo mógłbyś urazić :?: Jak rozumiem dla Ciebie ważniejsze jest czym szalejesz, a nie naczym sie wyżywasz :roll: , (bo to samo można zrobić także nawet nie koniecznie nożem) :) :) :) Rozumiem to taka radocha, że masz kosmiczną stal :!: :twisted:
Swoją drogą zazdroszczę Ci nożyka :) , tak samo jak Kamilowi :!:
No, ale jeszcze nie teraz :(
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dedicated to the memory of Petty Officer First Class....
Wysz - za ten tekst poklon Dawno sie tak nie uśmiałem :lol:
Kamil - nóz jest po prostu PIĘKNY. Po ostrzałce w kolejce czeka jakix fixed do kupienia...i ten wskoczył własnie bardz bardzo wysoko na liscie...
  • 0

budo_m.o.d.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dedicated to the memory of Petty Officer First Class....
Dzięki Panowie za tak "gorące" przedstawienie tematu stali. Pomogło mi to w określeniu moich preferencji, ( małe doświadczenie) - Green beret 5.5".

Kamil, dzięki za zdjęcia i rozbudzenie pożądania.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dedicated to the memory of Petty Officer First Class....
KKamiLL - piękna maszyna, GRATULUJĘ! Podoba mi się bardziej od GB niemal pod każdym względem, jedyny minus (jak dla mnie) to profil , wolę płynnie ciągnięty łuk a przynajmniej brak wklęsłości (które właściwie powinno się ostrzyć tylko na okrągłych prętach).

Co do stali - o CPM S30V pisano już wiele, nie tylko na tym forum. Przypomnę tylko, że jest to po prostu stal o najlepszych parametrach technicznych (czy raczej najlepszym możliwym zbalansowaniu takich parametrów jak wytrzymałość, ścieralność, agresja cięcia, nierdzewność) z pośród stali nierdzewnych obecnych na nożowym rynku i z takimi należy ją porówywać. Oczywiście za rok czy dwa może wymyslą coś lepszego...i dobrze! :wink:
Porównanie z "hardcorowymi" narzędziówkami jest średno sensowne, choć warto zauważyć, iż CPM S30V jest np. pod każdym względem lepsza (także jeśli chodzi o wytrzymałość) od rdzewnej D2.

BTW1 - warto pamiętać, że "stare" Stridery ( w tym te powyżej 6cali ) były robione z "raczej kruchej" (przy S30V będzie to kruchość "jak szkło" :wink: ) ATS34 a chyba nie było zbyt wielu doniesień, o tym że te noże rozlatywały się na kawałki podczas prac polowych.
Co do kruchości jeszcze: pamiętacie test Ravena Simonicha? S30V, hartowanie wyższe niż u Reeve'a, facet przerąbał nim łom z miękiej stali. Moja potrzeba "hardocoru" nie wykracza wiele dalej hehe.

BTW2 - jeśli miałbym wydać 300-400 USD na nóż to możliwość rąbania betonu raczej nie byłaby zasadniczym kryterium :wink: Od tego mam kilof za 20zł, który leży w piwnicy od 5lat i się kurzy. Ważniejsza jest dla mnie ergonomia, wyważenie, trzymanie ostrości, agresja cięcia...i nierdzewność, która pozwala właśnie na "hardcore" pod względem terenowego stosowania noża bez bólu głowy o rdzę która łapie zwykle najpierw krawędź tnącą...
(oczywiście jeśli z naszym hardcorowym nożem nie wychodzimy z domu tylko niszczymy nim gliniane garnki, wówczas nierdzewność nie ma najmniejszego znaczenia :wink: )

pzdr
Heimdall
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024