Skocz do zawartości


Zdjęcie

zwichnięcie kostki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_nukibo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zwichnięcie kostki
Skręciłem kostkę chyba w styczniu. Dostałem gips na dwa tygodnie (akurat miałem ferie z głowy :? ). Kilka dni po zdjęciu cieszyłem się, jak mogłem w miarę normalnie chodzić po schodach. Moja kostka nadal nie wydaje się w pełni sprawna, ale trudno. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że ważne jest rozruszanie stawu i rozciągnięcie ścięgien, które nie ruszały sie z powodu gipsu. Tylko nie przesadzaj. Do wszystkich sportów (a jak trzeba to i do normalnego chodzenia) usztywniaj mocno kostkę. Ja używałem bandaża elastycznego i wystarczyło. Jeśli chodzi o wzmacnianie mięśni, to nie ma żadnych cudów, po prostu stopniowo przyzwyczajaj staw do ruchu i obciążeń (spacerki, raczej nie biegaj!). Glukozamina na pewno może wspomóc regenerację. Jeśli chodzi o dietę, to nie ma większego znaczenia. Odżywiaj się prawidłowo, żeby organizmowi niczego nie brakowało i to wszystko. Czego nie zjesz, to i tak rozejdzie się po organizmie. Tkanki regenerują się w swoim czasie i trzeba cierpliwości.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia i formy

P.S. Nie wiem, co ćwiczysz, ale zapewniam Cię, że podcięcia na judo przy jeszcze opuchniętej po tym wszystkim kostce to nic przyjemnego :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: zwichnięcie kostki
Proponuje wrócić na treningi i wykonywać wszystko z głową, tzn. po uzgodnieniu z trenerem robić tylko te ćwiczenia, które nie obciążają nogi. Nawet jeśli miałbyś tylko patrzeć chwilami, to i tak zyskasz. "Jak jesteś na słońcu, to ono cię opala, czy chcesz, czy nie". Proponuję chodzić, kilka razy dziennie robić seryjkę kilkunastu stanięć na palcach, pochodzić na piętach, etc. Musisz zaufać sobie i myśleć. Reszta sama wyjdzie.
  • 0

budo_la sombra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zwichnięcie kostki
hmmm a czy glukozamina nie spowoduje jakiegos przerostu chrzastki...ponad normalny rozmiar
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: zwichnięcie kostki
Owszem. Rosną zwłaszcza uszy i nos :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024