Skocz do zawartości


Zdjęcie

GPS!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

GPS!
Opowiedzcie mi nieco o GPS. Czy jesli kupie jakas fajna sztuke z wbudowana bardzo dokladna mapa (jak sie reklamuja) USA to oprocz lokalizacji na tamtym terenie nada sie na warunki europejskie takze..? tzn czy da sie zuploadowac soft na polske o rownie wysokiej precyzji?
Czy system WAAS tez bedzie dzialal w PL? Oplaca sie wogle? Nie znam sie na tym wiec w miare szczegolowe wyjasnienie mi nie zaszkodzi...Po prostu napiszcie czym to sie je.
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: GPS!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ja wlasnie zakupilem tego najtanszego garmaina i aktualnie testuje,
zdecydowalem, ze do turystyki i tych dwoch tygodni na mazurach co roku,
to w zupelnosci wystarczy i chyba tak jest.
Na tej stronce jest opisany kazdy model garmaina, a to chyba najpopularniejszy producent GPS, moze znajdziesz cos dla siebie.. :D

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GPS!
a jak z uploadem szczegolowej mapy europy czy rosji - i jak waas?
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: GPS!
z tego co mi wiadomo to waas w Polsce nie dziala.
jesli chodzi o zaladowanie mapy to zalezy od modelu,
zwroc uwage ile ma pamieci ten GPS i jakie protokoly przesylu danych obsluguje, nie powinno byc problemu.
pamietaj, ze mapa Polski ma gdzies okolo 60mega, wiec jesli masz mniej pamieci, to musisz wgrywac na raty, a mapy drogie jak h.., polska okolo 700PLN, europa tansza znacznie. Ciezko piracki soft zdobyc, nawet nie wiem czy sa takie mozliwosci..
to cala moja wiedza na ten temat, mam nadzieje, ze pomoglem i nie walnalem babola. :)

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GPS!
dzieki za pomoc gac
  • 0

GośćGuest_budo_Gacor_*

Guest_budo_Gacor_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: GPS!
luz, wujek DAREK pyta, ja odpowiadam :)

fajna zabawka ten GPS, zwlaszcza do zastosowan turystycznych, sprawdza sie wysmienicie.
Jak dla mnie, ze szczegolowa mapa, do nawigacji samochodowej i nie tylko, robi sie
drogim bajerem, a ja wole dobra mape i bystre oko, a wlasciwie jak masz dobra papierowa
mape z siatka GPS, to dokladnie spelnia ta funkcje za naprawde male pieniadze.
(wlasnie zakupilem komplet map topograficznych 1:50000, z siatka GPS i jest doskonale)
chyba niedlugo wystawie swoj kompas na bazar, bo sie marnuje, technika Panie idzie.. :idea:

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: GPS!
lepiej poszukaj na forach związanych ściśle z GPS

jest takie coś jak UMP - Uzupełniająca Mapa Polski - tworzona przez ludzi za darmo - nie wiem jak się rozwinęła, sa ponoć mapy gór, są mapy Garmina samochodowe [tu liczy się pamięć i sprawność procesora w GPSie], można też ponoć rysować samemu [żmudne ale czasami konieczne]
nie siedzę w temacie bo mam odbiornik bez map i palmtopa z mapami

co do wersji US - ma mapę bazową US i mniej szczegółową Świata i podobno wyszukiwanie miejscowości następowało z mapy bazowej (US + Swiat) czyli w Polsce mniej dokładnej i pomimo wgrania dodatkowych map nie znajdowało wszystkich miejscowości ... ale chyba juz sobie z tym poradzili


WAAS czy też EGNOS można czasami chwycić w Polsce [z tego co pamiętam]
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: GPS!
gpsu nie używam, ale emule'a czasem tak :twisted:

ed2k://|file|Emapa.GPmapa.v1.v2.Mapsource.LeDreactor.iso|686970880|BFFC1B20C9301FDB4C57A927689A99CD|/

ed2k://|file|Garmin.Mapsource.Poland.Gpmapa.Ver.2.LeDreactor.zip|35349732|76C8760B42F2457E5B0BBD366ABA063A|/
jako, że nie udostępniam pliku, ani to nie mój release, tylko sumę kontrolną podałem, to chyba mnie nie ścigną... :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024