Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łuk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Łuk
Chce zrobić łuk prosze o rady.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Narazie nie bende kupywał książki ale dzieki za fatyge.Prosił bym narazie o info na stronach www lub poprostu aby ktoś coś napisał.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
A może najpierw napisz jaki łuk chcesz zrobić? Bo co innego zrobić angielski czy indiański, a co innego reflexa czy bloczkowy.

Mam dwa łuki robione przez znajomego rusznikarza. Ramiona z laminowanego włókna szklanego a majdan z dębu(1) i iroko(2). Po dwóch latach udaje mi się czasem trafić w cel. :)

Kiedyś miałem jeszcze Bisoka ale niestety go pekłem.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Sawior, a procę zrobiłeś?

Daj spokój, nie wiesz jak łuk się robi?

ehhh....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Proca jest w budowie,jak narazie wszystko idzie dobrze,a łuk,łuk to tak z nudów.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Z nudów powiadasz? To moze cos takiego?

Dołączona grafika
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk

Chce zrobić łuk prosze o rady.

Idziesz do lasu, znajdujesz leszczyne, wycinasz odpowiedni pret, robisz naciecie z obu stron na cieciwe, zakladasz cieciwe i uzywasz. To przepis najprostszy.
Jak chcesz cos "more sophisticated" to czeka cie duzo, duzo czytania, zapalu, prob i bledow.
Najlepiej przeszukaj "frehe", tam byl caly dzial poswiecony lucznictwu.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
kurde! doczekalem sie - ludzie z Budo zaczynaja odsylac na frehe, a nie odwrotnie :) :) :)
  • 0

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Dzięki pierwszy raz słysze o tym forum ale wpisałem w goglach frehe no i znalazłem.Dziękuje.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
a koniecznie musi byc drewniany?
moze by tak stalowy?
  • 0

budo_sawior
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie powiem

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Zdecydowanie drewniany chcem
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz cos z obrazkami
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Odnalazłem wreszcie te fotki. Robione na szybko.
Custom Bows by Mister Rogoziński, Podkowa Leśna.

Leworeczny dębowy to mój, praworęczny w irokko Anki. Bez karwasza nie podchodź. ;)
Urywa ręce.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kenzo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ślask

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
A jaki mają naciag/ile kg/-ja strzelam z Samicka 70g-tez musiałem majdan dorabiać bo orginalny z laminatu drewnianego zaczął pekac po roku-dla nieswiadomych-siła naciagu 70kg to tak jakbys chłopa o wadze 70 kg podnosił jedna reka za włosy na głowie do góry ;-) )
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
70 kg? To jakieś 150 funtów naciągu! Naprawdę walisz z czegoś takiego? Samick robi takie łuki?

Nie mam dynamometru więc swoich nie mierzyłem. (zamiast podnosić za włosy lepiej zmierzyć jaki cięzar potrzebny jest do naciągniecia w pionie cięciwy o 28 cali od pozycji wyjściowej). :)

Tak na oko to mi wychodzi, ze jeden ma max 30 drugi max 50-55 funtów. (Porównywałem z bloczkowymi, wiec trudno ocenić).
  • 0

budo_kenzo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ślask

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Trochę zażartowałem;-))-Faktycznie to jak uda mi sie go raz naciagnac to ptem łapy mi sie tak trzęsą że z niczego nie moge strzelaC ,kupiłem go kiedys jako okazje,własnie ze względu na lekko pękniety majdan,był w kawałkach/łuk/jak dorobiłem nowy majdan i sk...syna skreciłem do kupy to sie okazało ze za cholere nie dam rady nałozyc sam cieciwy,zrobiłem więc specjalna ławę zamocowałem w niej łuk i drania naciągnąłem-tzn cięciwe.Zadzwoniłem potem do tego co mi go sprzedał to kwiczał z radosci.Jak sie zapre to naciagam go do brody,do ucha nie da rady-10 milimetrowa aluminiowa strzała ma 85cm długości,jak strzeliłem to przewaliło mi słomianke na wylot/z 25m/i poszło dalej w trawe-dotąd tej strzały nie znalazłem-trzymam go jako ciekawostke i by upokorzyc niektórych gości.Właściciel kupił go w Korei Płd jak mówi u producenta i tez se z niego tak postrzelał jak ja.Na codzień strzelam tez z Samicka -Talona z naciągiem 70 funtów-tzw Huntera-normalny rewersyjny.Mam tez bloczkowy, bo w zasadzie strzela cała rodzinka,damska część rodziny toleruje łuk bo sam nie strzeli i ponoć pozytywnie wpływa na postawę,zreszta jak strzelasz to wiesz o czym mówię,myslałem kiedys o kuszy,ale przy naszych porabanych przepisach ....Zreszta strzelanie z kuszy w niczym sie w zasadzie nie rózni od strzelania z karabinka ,a tego to mam do upojenia.To forum znalazłem szukając materiałów na narzedzia do obróbki drewna i przy okazji pomyslałem co to za westman bez własnorecznie sprokurowanego kozika ;-) ).Forum fajne i widze ze jak na innych tu też borykanie sie z dostepem do materiałów i narzedzi.
  • 0

budo_kenzo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ślask

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Acha-dodam jeszcze jedno-ponoc w Korei ten Samick to tzw Gorilla-robili na zamówienie ponoc tylko kilka sztuk.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Pękanie majdanu to przykra sprawa.
Łuk to piękna i szlachetna broń, ale niestety nie wybacza błedów. Krzywe naciągnięcie, przeciągnięcie czy strzał na pusto szybko uczą szacunku i w najlepszym wypadku zostawiają paskudne ślady na łapach. :)

Druga sprawa to "paradoks łuczniczy":

Dwa lata temu zamówiłem komplet 95 cm strzał z promieniem z buczyny, naturalnymi lotkami i toczonym myśliwskim grotem.
Skończyło sie na paskudnej bliźnie pod okiem bo strzała po przeleceniu metra rozlatywała się w powietrzu na drzagi. Z całej serii oddałem tylko trzy strzały - potem wolałem nie ryzykować trwałego kalectwa i strzały oddałem.

PS: KENZO - oczom nie wierzę - rocznik 1930? W takim razie serdecznie witam weterana na forum! Twoje posty o woskowaniu i oliwieniu to był kawał dobrej roboty.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024