Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tuning, modyfikacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Tuning, modyfikacje
Kilka tematów luźno rzuconych już było. Pomyślałem, że możnaby poszerzyć jeden. Kto dokonywał na swoich ulubieńcach jakichś modyfikacji, ulepszeń, tuningu. Ja na ten przykład długo nosiłem się z zamiarem zmodyfikowania swojego MILI. Trochę bałem się, ze spieprzę coś. W końcu zdecydowałem się. Dość często używam go jest poreczny(leży dobrze w łapie), ale przy cięciu brakowało mi czegoś poza nacieciami na klindze pod kciuk. Kombinowałem, aż zdecydowałem się na to:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Myślę, że najgorzej nie wygląda, ale za to udało się osiągnąć to co chciałem. Oparcie dla kciuka poprawiło się bez porównania.
Jeśli dokonaliście podobnych modyfikacji pochwalcie się cennymi wskazówkami :roll:
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Całkiem niezłe ! Do teraz nie zauważałem ,że grzbiet Mili jest trochę za gładki :roll: . Zabiłeś mi ćwieka . Kurcze blade -płaska jest !:wink: Czas jej dodać trochę kształtów . Jeśli to nie problem ,opisz narzędzia i sposób wykonania karbów .

Mnie natomiast nurtował brak możliwości szybkiego przypięcia Mili do karabińczyków wszelkiej maści . Łatwo to rozwiązać za pomocą kawałka rurki plastikowej i zaczepu z psiej obroży .
Rurkę na siłę wpychamy w lineyard hole ,poczym zaciskamy w nim ucho z obroży . Nic nie dzwoni, zaczep nie lata luźno ,a wygoda użytkowania wzrasta.
Warto też na pętli założyć kulkę samozaciskową ,pozwala ona na zaciśniecie petli na nadgarstku w czasie pracy i nic się nam nie dynda ,a noża nie zgubimy !
Noszę Mili w kydexie na teklocku ,rękojeścią w dół. W zimie zwykle musiałem rozpinać kurtke ,by dobrać się do noża . Teraz z pod kurtki wystaje linka z kuleczką (wygląda jak ściągacz od bluzy) ,a wydobycie Mili trwa ułamek sekundy .

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Foty tradycyjnie paskudne.
  • 0

budo_sith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Cześć
Prośba do kangoo owner mógłbyś zapodać jakieś fotki Mili z teklockiem? Strasznie mnie to zciekawiło i może sie też przesiądę na taki sposób noszenia.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
KO powiem ci w zaufaniu ze nic totalnie nie widac na fotach 8)
moja jedyna modyfikacja to byla prosba do pitera zeby pozaginal inaczej klips w Nativie III coby glebiej siedzial i nie wystawal zaden kawalek noza :wink:
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje

Cześć
Prośba do kangoo owner mógłbyś zapodać jakieś fotki Mili z teklockiem? Strasznie mnie to zciekawiło i może sie też przesiądę na taki sposób noszenia.


A MASZ !

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wiem że mało widać . Cwiczcie wyobrażnię ! :wink:
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Jawor a czy w para-mili dało by radę? bo wiesz, w para-mili jest commpresion lock i blaszka od tej blokady jest na wysokości kciuka w chwycie ?floretowym? , jakby robić takie coś jak Ty, myślisz że by się dało?
  • 0

budo_sith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Dzięki K.O.!
Spodobało mi się :-)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
KO fajny patent ale wg mnie teklok zbyteczny jest, gabarytow toto nabiera od tego - ja bym to na krzyz paracordem ladnie przywiazal. Wiadomo - zdjac potem trudno ale tak po prawdzie - po co zdejmowac? ;) Ja tam pochwy od Shadowa nigdy nie odwiazuje z IWB.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Cynik - ja to noszę na zmianę ze shrapnelciem i tak mi wygodniej ściągam jeden zakładam drugi - LENISTWO TO POTĘGA!
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
KO, podobuje mi się to :) Masz rację, lenistwo stało się przyczynkiem wielu wynalazków w historii :) KO do modyfikacji mojego MILI użyłem poprostu piłki do metalu(takiej do wyrzynarek) potem iglaki, tradycyjne i diamentowe. Na koniec papier ścierny 2000.
PANOWIE czyżby nikt nie kombinował niczego ze swoimi pupilami :?: Nie wierzę :twisted: . Chwalcie się. Dzięki KO. Ten kydex domyślam się od Pitera.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Kydex od Pitera , Mili miała być neckiem (i jakiś czas była , ale za niski jestem :) )
Domyślam się ,że okładziny wycinałeś razem ,po zamocowaniu w imadle ?
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Dokładnie, tylko owinąłem go szmatką i robiłem to bardzo ostrożnie i dłuuugo. To tak coby nie spieprzyć :)
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Widzę, że temat nie leży wam choć nie bardzo chce mi się wierzyć że nikt nie kombinował niczego ze swoimi pupilami :) Te nieudane próby też warto pokazać, by ustrzec innych przed zakusami :) Pozatym nie muszą to być przeróbki noży, ale i inne innowacje i pomysły. Ja jeszcze kilka mam, ale chyba temat nie chwytliwy :(
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
właśnie w sobotę zabawiłem sie z pewnym nożem z dziurką :wink: ( :) :) :) - ta perwersja nazywa się "ostra erotyka")

- APEL do ziomali z Katowic i okolic - jak ktoś z cyfrzakiem znajdzie 2 godzinki w tygodniu - to zrobiłbym sesyjkę - tuning estetyczny wyszedł na plus fabryczniak nabrał wyglądu może nie customa, ale prawie... - nie zdradzam marki ani modelu, coby nie pomniejszać efektu...
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Tuning, modyfikacje
Qlfi, szczerze - nie wiem. Nie trzymałem go w łapie. To kryterium jest najważniejsze, czyli musisz być przekonany,że taka modyfikacja cos udoskonali. Drugie kryterium to czy jest to do wykonania, czyli to o co pytasz. Sorry, nie wiem :roll:
Jeszcze jedno, KO Noża nie rozkręcałem do roboty :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024