Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate Goju Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Gaweł i wesley.
Ja tylko pytam...po co te zmiany. Jaki mają one cel. Dla mnie jest to raczej niewiedza niż wiedza :) Bez urazy. A zmiany jak dla mnie są znaczne. Ale to moje zdanie.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Drogi karateko 1.

Juz ci odpowiadam. Nie wiem jak moi koledzy ale ja nie mam 15 lat zeby jezdzic na zawody i zdobywac lizaki. Bez urazy
Pozdrawiam.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Po co zmiany?
Zmiany to ewolucja... Tak ogólnie. Chojun Miyagi też wiele spraw w tym czego nauczył się od K.Higashionna pozmieniał. Dlaczego?
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Gaweł porównujesz Miyagiego do Yamaguchiego??
Jeżeli tak to chyba cos z tobą nie tak :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Drogi karateko 1.

Juz ci odpowiadam. Nie wiem jak moi koledzy ale ja nie mam 15 lat zeby jezdzic na zawody i zdobywac lizaki. Bez urazy
Pozdrawiam.


Można prosić o inną wersję odpowiedzi , gdyż nadal nie uzyskałem odpowiedzi :(
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Poza tym jezeli chcesz ewolucji to proponuje odrazu sobie karabin kupić. Można szybko strzelać. Nie trzeba tak długo ćwiczyć :) No i karabiny są teraz na topie.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Już ci odpowiedziałem jezeli nie zrozumiałeś to nie moja wina.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Już ci odpowiedziałem jezeli nie zrozumiałeś to nie moja wina.
Pozdrawiam.

No cóż tylko ty wiesz co myślisz w swojej głowie ! :wink: , ale ok :!: ja nie potrafisz odpowiedzieć nie musisz ,może ktos się znajdzie :wink:
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Gaweł i wesley.
Ja tylko pytam...po co te zmiany. Jaki mają one cel. Dla mnie jest to raczej niewiedza niż wiedza :) Bez urazy. A zmiany jak dla mnie są znaczne. Ale to moje zdanie.
Pozdrawiam.


Ninjo65... bo troche sie pogubilem. Podaj jakies konkretne, wielkie roznice miedzy Goju Kai a Okinawa. Ja mialem doczynienie "troche" z wersja Okinawska, i NIE WIDZE "znacznych roznic".

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Sie mano Wesley.
... Byłeś na seminarium z Andrewsem? To było to chyba jedno z pierwszych spotkań?


To bylo Seminarium w Bydgoszczy.
Zreszta, tak na marginesie, to my sie znamy z kursu instruktorskiego Goju Ryu :-)

Pozdrawiam
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Dla jednego małe zmiany w kata ,w prowadzeniu treningu ,dodaniu czy odjęciu czegoś, inna praca z przyrządami, dodanie kata bo w goju jest ponoć za mało haha, w przyłożeniu większego nacisku na zawody sportowe itd. Dla innych mogą to być mało znaczące zmiany. Dla innych będą to wielkie zmiany. Wiec jak mowie każdy szuka czegoś innego. Ja znalazlem. Widziałem kilka treningach goju kai. Po samym junbi undo widziałem ,ze to już nie to techniki podstawowe inaczej uczone, nie wiem dlaczego. Już nie mówiąc nic o kata lub pracy z przyrządami. Ja wole korzenie wiec studiuje okinawa goju ryu. I prosiłbym naprawdę o nie mieszanie goju kai i okinawa goju ryu w jednym koszyku. Bo osoba która się na tym nie zna może dojsc do wniosku ze są to identyczne style.
I weslej po jednym seminarium gdzie sen.andrews przykładał wagę i prowadził prawie same podstawy karate to uwierz mi nie mogłeś widzieć różnic znacznych..
w sumie ścieżkę ognia lub wiatru można by było zmienić w odwrotną stronę. To tez byłaby taka mała zmiana..
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Karateko 1
Być może są tacy ludzie którzy startuja ale ja ich nie znam...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Karateko 1
Być może są tacy ludzie którzy startuja ale ja ich nie znam...

ok :!:
  • 0

budo_best
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Karateko 1. Mam pytanko
czy startujesz w zawodach ? Czy wGojiu -ryu też byś wystartował?
pozdro
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Karateko 1. Mam pytanko
czy startujesz w zawodach ? Czy wGojiu -ryu też byś wystartował?
pozdro


Własnie dla tego sie pytam 8) bo mam szacunek do tej odmiany karate :!:
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Karateko 1. Mam pytanko
czy startujesz w zawodach ? Czy wGojiu -ryu też byś wystartował?
pozdro


Własnie dla tego sie pytam 8) bo mam szacunek do tej odmiany karate :!:


Z tego co widać po twoich postach, karateka 1, to raczej brak ci szacunku do wielu rzeczy i soób nieuważasz?
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Ninja...
Nie wiedziałem że mam do czynienia z takim mądralą. Myślę, że umiejętność słuchania i rozumienia innych ludzi to wielka sztuka... Mistrzowie tradycyjnych sztuk walk zwykle dażą szacunkiem innych praktyków, nawet tych inaczej myślących. Niestety ich uczniowie czy naśladowcy mają z tym problemy, ale co u niektórych przechodzi to z wiekiem.
Co do mojego postu to nie porównuję tylko daję przykład. Różnica? Nie dla Ciebie, tym bardziej, że i tak wszystko postrzegaż ze swojego jedynie właściwego punktu widzenia.
Na tym kończę z Tobą dyskusję. Dla mnie nie ma to sensu...
Ale żeby nie było, że mam wrogie zamiary...
Pozdrawiam
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Co to kurna za mentorski ton?? Nie jestes ani moim nauczycielem ani żednym autorytetem w Okinawa Goju ryu. Ja mam swojego nauczyciela.
Pozatym ja nie mam nic do goju kai. Poprostu nie lubie jak są nieścisłości. Jezeli nie ma znacznych róznic to dlaczego nazywa sie to goju Kai??. Nie chciałbym zeby osoby nieznające sie na rzeczy pomyliły nasz styl z goju kai. Goju ryu to nie goju kai a goju kai to nie kyokushin kai. Koniec rozmowy.

Narra.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
I drogi Gawle. szacunek do wielkich mistrzów to ja mam i miąłem. Niektórym osobom w Polsce tego szacunku zabrakło ponieważ sam widziałem jak kopali swego mistrza ,tego który im przekazał wiedze więc nie pouczaj mnie. Nie ty. Wygląda na to ze tobie nawet wiek nie pomógł. Jedyne co ci przeszło z wiekiem to brak szacunek właśnie do mistrza.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_kamyk78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Karateka1--Chetnie Ci odpisze na Twoje Pytania o zawodach sportowych..
We wspolczesnym Budo praktycznie odpadł element walki potocznie zwanej na smierc i zycie. To przykre moim zdaniem dzisiejsi (wojownicy) rywalizują ze sobą dla kolorowych odblaskow. Roznica miedzy klasyczną a wspolczesną sztuką karate to zawody sportowe..Dla dawnego wojownika zawodami bylo Buai shinken shobu...A to walka jedynie na smierc i zycie.Roznego rodzaju szkoly karate kladą duzy nacisk na zawody sportowe ,mniej na wewnetrzny aspekt karate..To jest szokujące,poniewaz w taki sposob powoli podumiera karate do,poniewaz caly czas ponoc ewoluuje. Pytanie dlaczego cwiczymy krate i po co..Mysle ,ze kazdy z nas wie jak sobie na to pytanie odpowiedziec i dlatego jedni z nas cwiczą karate sportowe inni prawdziwe karate do..Choc i ci drudzy nie zawsze pasują do stylu jaki mają zaszczyt studiowac..wiec i zdazają sie wyjątki.Wtedy zaczyna brakowac ducha karate .Ale szanowac trzeba wszystkich ,wiec nie krytykuje tylko przedstawiam swoje zdanie na temat zawodow sportowych w karate do..jak sama nazwa mowi karate sportowe--czyli owszem niech rywalizują bo tez sama nazwa pozwala na to ..Ale OKINAWA GOJU RYU to karate do. Sportowa walka w takim przypadku uczylaby nas zlego nawyku,poniewaz ruchy w rywalizacjach sportowych są ograniczone. Tymczasem rzeczywista walka jest najczesciej walką jednego starcia ,ktora zazwyczaj trwa kilka sekund..I to jest pewnie jeden z glownych powodow,dlaczego sportowi zwyciezcy w realnych starciach szybko przegrywają......Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024