Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate Goju Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Drogi Kamyku78 w pełni się z tobą zgadzam.
B. dobrze to ująłeś :)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

I weslej po jednym seminarium gdzie sen.andrews przykładał wagę i prowadził prawie same podstawy karate to uwierz mi nie mogłeś widzieć różnic znacznych..

Tak jak mowisz, widzialem podstawy... czyli to na czym dany styl sie opiera. I widze, ze podstawy sa prawie identyczne.

Ale OKINAWA GOJU RYU to karate do. Sportowa walka w takim przypadku uczylaby nas zlego nawyku,poniewaz ruchy w rywalizacjach sportowych są ograniczone. Tymczasem rzeczywista walka jest najczesciej walką jednego starcia ,ktora zazwyczaj trwa kilka sekund..I to jest pewnie jeden z glownych powodow,dlaczego sportowi zwyciezcy w realnych starciach szybko przegrywają.

Nie wiem co Wy tak z tym sportem sie uczepiliscie? A co w takim razie powiecie na te turnieje?

Miyagi Chojun Festival San Diego California USA
1984 Coupe Miyagi France
1982 Italia Coppa Internazionale Miyagi Chojun
1991 IOGKF World Championships Okinawa Japan
1992 IOGKF European Championships France

To sa zawody organizowane chyba przez Okinawa Goju Ryu?

Pozdrawiam
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Poprostu nie lubie jak są nieścisłości. Jezeli nie ma znacznych róznic to dlaczego nazywa sie to goju Kai??. Nie chciałbym zeby osoby nieznające sie na rzeczy pomyliły nasz styl z goju kai.
Narra.

Ja tez nie lubie jak sa niescislosci. Goju Kai to nie jest nazwa stylu. Goju Kai to nazwa organizacji, skupiajaca trenujacych Goju Ryu.

Dołączona grafika

"Organizacja JKF Goju Kai skupia siedem szkół Goju Ryu. Są to Seiwa Kai (szkole przewodzi: Shuji Tasaki), Uchiage Kai (Takeshi Uchiage), Seishi Kan (Masao Tada), Jitsuei Kai (Minoru Tanaka), Jundo Kan (Koshi Iha), Kenbu Kan (Eizo Uchita) Eibu Kan (Yoshihiro Hisanaga). Poza JKF Goju Kai funkcjonują również inne szkoły Goju Ryu."

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamyk78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Wesley....Nikt sie nie czepia zawodow sportowych,jak napisalem tylko przedstawilem swoje zdanie na ten temat..A jak tez mowilem i w karate do mozemy spotkac wyjątki,ktore sami do konca nie wiedzą co cwiczą..W taki sposob za kilka lat nawet te stare okinawskie style karate nazywac sie bedą (karate sportowe)...wystarczy tylko sledzic postepy w tym kierunku..Osobiscie dla mnie jest to tragiczne ale to tylko moje zdanie.Jak najbardziej akceptuje Twoje.Poprostu szukasz czegos innego i szanuje. A co do turniejow to jak mowilem są wyjątki....A turniej okinawa goju ryu ,ku czci Ch.Miyagi jest absurdem...Mistrz przekreca sie pewnie w grobie jak to widzi..M Higaonna sen..bardzo ladnie i zwiezle opowiada o zawodach sportowych tak jak wiekszosc mistrzow wiec cos prawdy w tym musi byc.W tym co napisalem wyzej..Ale to bardzo dlugi temat i mysle ,ze powinnysmy go zakonczyc bo kazdy z nas ma swoj swiat i jest mu w nim dobrze ..wiec zajmijmy sie sobą i podązajmy swoją sciezką...Pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Wesley....Nikt sie nie czepia zawodow sportowych...Pozdrawiam serdecznie

Mnie tylko dziwi to, ze Ninja65 i Ty, chcecie pokazac Goju Kai jako karate nastawione na sport. Dlaczego? Dlatego, ze sa rozgrywane zawody? Po to wlasnie zamiescilem liste turniejow powyzej, organizowanych przez Okinawa Goju Ryu. Dla mnie nie jest to nic zlego, dopoki zawody, traktowane sa jako "dodatek" do prawdziwego karate. Takie jest moje zdanie :-)

..M Higaonna sen..bardzo ladnie i zwiezle opowiada o zawodach sportowych tak jak wiekszosc mistrzow wiec cos prawdy w tym musi byc.W tym co napisalem wyzej

Oczywiscie, ze tak. Podobne (krytycznie) wypowiada sie o zawodach nasz nauczyciel Leo Lipinski. A jest on przedstawicielem Goju Kai.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamyk78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
drogi wesleyu..A czy ja cos pisalem o goju kai,ze to karate nastawiona wylącznie na sport...ja porownywalem karate sportowa z karate tradycyjnym jak widzac wyzej. Karateka 1 pytal o zawody ,wiec jemu odpowiedzialem i przedstawilem swoje zdanie na ten wlasnie temat.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

drogi wesleyu..A czy ja cos pisalem o goju kai,ze to karate nastawiona wylącznie na sport...ja porownywalem karate sportowa z karate tradycyjnym jak widzac wyzej. Karateka 1 pytal o zawody ,wiec jemu odpowiedzialem i przedstawilem swoje zdanie na ten wlasnie temat.

Masz racje. Zapedzilem sie :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamyk78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
A biedny Gusiek chcial dobrze otwierając temat..Goju Ryu....Zaczelo sie tak niewinnie i spokojnie hahaha A teraz mamy prawdziwe kumite na budo (slowne) haha..Ja dziekuje ale nie walcze :) ,bo jak wiecie nie przepadam za rywalizacją sportową haha :P ..Pozdrawiam was wszystkich i napiszmy wreszcie cos ciekawego ,godnego przeczytania...
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Zaczelo sie tak niewinnie i spokojnie


A moglibyście napisac ludziom spoza Goju-ryu w prostych słowach napisać czym różnią się te style (na świecie i w Polsce) pod względem

- stosunku do tradycji
- etyki
- umocowaniu w organizacjach światowych
- zawodach (przepisach sportowych)
- używanych tradycyjnych broniach
- technikach
- metodyce nauki

Różnice między Kiokushin i Oyama jakoś potrafię sobie wyobrazić, jak to jest z Goju-ryu?
  • 0

budo_kamyk78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
A.. -- jak moge to krotko odpowiem na twoje pytanie....Dokladnie nie wiem czy pytasz o roznice miedzy karate tradycyjnym a karate sportowym,czy tez miedzy okinawa goju ryu a goju kai..wiec tak..jak chodzi o to pierwsze to obie drogi karate ,na pierwszy rzut oka ale to z kilkuset metrow wydaja sie podobne..Chodzi mi o karate-do i karate sportowe...Wiec są podobne ale musielibysmy stac naprawde daleko i najlepiej tak ,zeby nic nie slyszec..hahah to w formie zartu ,wiec roznia sie prawie wszystkimi wyroznionymi przez ciebie czynnikami.. a co do roznicy miedzy okinawa goju ryu a goju kai....Napewno sklamalbym jakbym powiedzial ze roznic nie ma..Jak juz wczesniej bylo napisane ,mozna sie dopatrzec zmian metodyki prowadzenia tren,ale to tez zalezy kto i jak uczy,napewno roznią sie malymi elementami kata ,jak to Ninja napisal dla innych malymi dla innych znaczne wiekszymi..To naprawde zalezy tylko od czlowieka..Od nas..To my poszukujemy swojej drogi czyz nie..wiec Ja znalazlem ją w okinawa goju ryu ,Wesley prawdopodobnie w goju kai
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Racja. Dla nowicjusza Goju Ryu w kazdej odmianie bedzie sporym przezyciem i wielka nowoscia, niezaleznie od tego, co wczesniej trenowal. Natomiast ewentualne roznice sa zauwazalne tylko dla cwiczacych, ktorzy maja juz mocny punkt odniesienia.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
A..
Chcialbym zrobic male sprostowanie. Mimo iz wielu mistrzow karate-do znalo metody walki tradycyjna bronia, to nie jest to karate tylko kobudo (sztuka walki tradycyjna bronia Okinawy). Nie ulega watpliwosci ze te dwie sztuki sa ze soba bardzo zwiazane, a wiele technik z bronia i bez wykazuje duze podobienstwa, ale to jest kobudo. Wiele szkol karate naucza rowniez kobudo, zeby zyskac na atrakcyjnosci, ale zapomina zaznaczac odrebnosc tych dwu rzeczy.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kamyk78
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Dokladnie Bodhidarma
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Mimo iz wielu mistrzow karate-do znalo metody walki tradycyjna bronia, to nie jest to karate tylko kobudo


Wiem, niemniej z tego co się orientuję Shorin-ryu jest związane z kobudo, tak samo jak Ojama karate. Natomiast Kiokushin sam w sobie nie zawiera elementow kobudo. Ktoś wspomniał, że odmiana japońska goju-ryu zawiera kata z bo.
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
A..
Okinawskie goju naucza stylu goju bez kobudo. Japonskie cwiczylem i tez sie nie spotkalem z kobudo. Nie wiem tez jak Oyama moze byc "zwiazane" z kobudo skoro jego zalozyciel Shigeru Oyama byl synem! i uczniem Masutatsu Oyamy, zalozyciela kyokushin. No i wreszcie kyokushin wywodzi sie z Goju Ryu. Mam nadzieje, ze widzisz teraz co i jak jest "powiazane" z kobudo. Co do Shorin to nie cwiczylem ale rzeczywiscie. W tym stylu karate naucza sie rowniez kobudo.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
A - z tego co ja wiem, w japonskim Goju Ryu nie ma broni. Nie wiem tez, czy jest jakies kata z bo.

Bodhidarma - z tym Shigeru Oyama to lekko pomieszales ;) . Co do reszty- zgadzam sie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Gwoli ścisłości:

(...)skoro jego zalozyciel Shigeru Oyama byl synem! i uczniem Masutatsu Oyamy

Shigeru Oyama był takim synem Sosai Mas Oyamy, jak ja córką :)
Nie było między nimi pokrewieństwa.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Nie wiem tez jak Oyama moze byc "zwiazane" z kobudo skoro

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

...
Zaawansowani karateka praktykują także ćwiczenia i kata z bronią (Bo, Tonfa, Sai).
...


  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
A..
pewnie, ze praktykuja ale sa to rzeczy wymyslone przez zalozyciela i roznia sie od tradycyjnych kata kobudo. Idz na trening kobudo w Oyama karate i w Shorin a wnioski nasuna ci sie same. Ja tylko mowie na ile ten styl jest "zwiazany" z kobudo. Nauke karate zaczynalem wlasnie tam i kata skladalo sie z bloku na gedan, tsuki i zenkutsu dachi. Kobudo w tym raczej nie bylo.
O Shigeru Oyamie powiedzial nam instruktor (powiem mu przy okazji :? ) Dziekuje za sprostowanie.
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Skoro już o broniach mowa, to może zna ktoś z was jakiegoś insyruktora, w okolicach Łodzi, który naucza sztuki posługiwania się mieczem lub kijem. Będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki. Nie ważne jaki styl będzie reprezentował, byle wiedział co robi i potrafił nauczyć. PS. Byłemu instruktora kendo, ale jakoś mi nie przyasował.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024