Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate Goju Ryu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Karate Goju Ryu
Witam! Mam pytanie do ćwiczących Goju Ryu.
Otóż ćwiczę aikido 4 lata i ktoś mi powiedział, że w tymże stylu karate są elementy bardzo podobne do aikido. Jakie to elementy?
Z góry dzięki za odpowiedź :wink:
PoZdRo!
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Nie cwicze goju-ryu, ale moge ci powiedziec, ze w stylu , ktory ja uprawiam jest duzo roznych dzwigni z akido itp. Wszelkie kotegeeshi i inne takie (jakkolwiek sie to by pisalo :wink: )
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
W Goju Ryu jest mnostwo ciekawych i "zakreconych" technik, majacych wspolne cechy z technikami aikido, ktore ze wzgledu na rodowod stylu ciezko znalezc gdzie indziej. Najbardziej podobne sa chyba jednak w Wado Ryu :-) Jego tworca- Hironori Othsuka- trenowal karate jako znawca aiki ju jutsu. Kojarzysz powiazanie? :wink:
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Muszę się kiedyś przejść na trening Goju Ryu. Jestem ciekaw, jak taki trening wygląda. Podajcie jakieś linki do stron Goju Ryu.
PoZdRo!
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Duzo dzwigni i innych rzeczy jest ukrytych w bunkai kata.
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Witam.

My ćwiczymy Okinawa Goju Ryu w wawie. Jezeli chciałbyś sie kiedyś do nas przejśc to serdecznie zapraszam. Te elemwnty o których mówicie to kakie (pchające ręce - ćwiczenia mające na celu wykorzystanie siły przeciwnika podczas zakładanie dzwigni). Jezeli chcesz dowiedzieć sie czegos więcej to zapraszam na gg: 4390824.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

W Goju Ryu jest mnostwo ciekawych i "zakreconych" technik

Sa z tego co wiem 2 odmiany Goju Ryu Okinawska i Japońska. W której jest więcej takich "zakreconych" technik? Czym się różnia obie odmiany pod względem technik i praktyki treningowej??
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Witam...

A więc Okinawa Goju Ryu zostało stworzone przez Chojuna Miyagi i jest to styl tradycyjny (w skład którego wchodza np. kakie czy pracan na przyrządach) natomiast japońska odmiana tego stylu nazywa się Goju Kai i jest nastawiona na zawody sportowe. Ogólnie rzecz biorąc są to dwa odrębne style. Różnia się od siebie prawie wszystkim.
Natomiast Kakie (techniki) wystepuja tylko w Okinawa Goju Ryu.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
czy Kakie moze byc tez wymawiane jako Kake? i w wygladzie mozna to porownac troche do podwojnych blokow? "wejsc" w rece przeciwnika?
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Witam...

... natomiast japońska odmiana tego stylu nazywa się Goju Kai i jest nastawiona na zawody sportowe. Ogólnie rzecz biorąc są to dwa odrębne style. Różnia się od siebie prawie wszystkim.
Pozdrawiam.


Nie zalamuj mnie, prosze.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
No to zaraz się zacznie :-)
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
no co Wesley? Słucham.
Może sie mylę????
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
A nie mówiłem
Ja wiedziałem, że tak będzie :-)
  • 0

budo_bodhidarma
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Zawsze myslalem, ze Okinawa Goju Ryu i Goju Kai to nie dwa rozne style tylko dwie odrebne organizacje, z ktorych kazda naucza oczywiscie stylu Goju. Jednoczesnie jest dla mnie calkowicie jasne, ze te dwie organizacje inaczej rozumieja swoja droge karate, a ich metody treningowe sa podporzadkowane wlasnie tym tendencjom. Niestety nie jestem zorientowany co do tych roznic tak jakbym chcial. Z tego tez powodu nie moge ocenic na ile myli sie ninja65. Np. w Goju Kai tez spotkalem kakie. A moze to nie to?
Mowcie do mnieeee 8O
  • 0

budo_ninja65
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
To moze napiszę inaczej. Żeby nikt nie czuł sie urażony. Nie wiem czy kakie są w Goju Kai (nie pisałem ze ich nie ma) w kazdym bądz razie są znaczne róznice w wykonywaniu kata (dla mnie nie zrozumiałe). Nie bede tego tematu dalej kontynuował zeby nie zaogniać sytuacji. Jezeli ktoś chce to zapraszam na gg.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

no co Wesley? Słucham.
Może sie mylę????

Na wstepie, nie macie sie czego bac. Zadnych "wojen" nie bedzie ;) ... pozwole sie tylko lekko nie zgodzic z Ninja65. :-)

Odniose sie tylko do dwoch Twoich stwierdzen:

japońska odmiana tego stylu nazywa się Goju Kai i jest nastawiona na zawody sportowe.

Skad takie mocne stwierdzenie? Czy to, ze sa organizowane zawody, oznacza, ze styl jest nastawiony na sport???
Z tego co wiem, trenujacy Okinawa Goju Ryu tez organizuja i startuja w zawodach... nie widze w tym nic zlego.

Ogólnie rzecz biorąc są to dwa odrębne style. Różnia się od siebie prawie wszystkim.

Ja majac okazje byc na seminarium z Sensei Andrews, nie dopatrzylem sie, ze cwicze "odrebny styl". Kata te same, cwiczenia te same, sposob pracy z partnerem bardzej stateczny... tak mi sie wydaje.
Rozmawialem tez na ten temat z Shihanem Lipinskim, Colemanem, Fujiwara. Wszyscy twierdza, ze roznice wystepuja, ale tylko nieznaczne. To jest ten sam styl, tylko inaczej nauczany.

Pozdrawiam
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Mam pytanie do zawódników goyu-ryu- czy startujecie w zawodach robione przez inne style karate Japońskiego/ :idea: :?: :?:
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Nie bede tego tematu dalej kontynuował zeby nie zaogniać sytuacji.


Ale dla czego, bardzo ciekawią mnie różnice w tych 2 stylach.
A i tak nie podgrzejecie temperatury dyskusji bardziej niż w rozmowach przedstaiwcieli Oyama i Kiokushin. :)

To jak z tymi różnicami?
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu
Sie mano Wesley.
No moim -skromnym zdaniem- jak najbardziej masz rację. Byłeś na seminarium z Andrewsem? To było to chyba jedno z pierwszych spotkań? Jeśli się nie mylę to w "skład" Goju Kai wchodzi także Jundokan Goju Ryu? A to już bardzo "okinawańska" wersja stylu...
Ninja, sam widziałem że w Goju Kai ćwiczyli z przyrzadami. A że się różnią? To fakt, ale żeby w s z y s t k i m ?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Goju Ryu

Mam pytanie do zawódników goyu-ryu


Poza Polska startuja z powodzeniem w WKF, no ale pewnie Cie to za bardzo nie interesuje :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024