Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cold Steel Kukri machete - czy warto ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
kukri to duży nóż i specyficznym kształcie.
Kilka razy na początku rąbnołem nim pod kątem i miałem uczucie że sie złamie.

Kwestia mocnego jebnięcia pod jakimś dziwnym kątem i troche nieszczęścia i pójdzie sie jebać - ale mad dogi też sie łamią.

Ja rąbałem kupe drzewa moim tanim kiepskim kukri i przy odrobinie wprawy po prostu nei wyobrażam sobie złamania tego noża przy rabaniu drzewa - albo totalny pech albo straszna pierdoła rabała.
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Dark - nie widze następnego Twojego posta :/ niewiem co sie dzieje

A co do Kukri to chyba we wtorek zamawiam je :)

Ono i mój BM Ambush na jakiś czas zaspokoją moje potrzeby nożowe :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??

Ewentualnie co innego do 100zł byście mi polecili

Cale zycie trwalem w nieswiadomosci, ze moge miec kukri za taka cene... 8O


Uhh.. jak to możliwe? na stronie cold steela to kukri jest za 155USD ... ??

Adam
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Ja również polecam kukri machete od CS.Mam używam ,katuję i jest to jeden z tych sprzętów co klei się sam do ręki jak trzeba coś zrobić...poprostu do wielu zastosowań w terenie wydaje się być idealne.
Szlif w nowym nabytku to chyba obraz testów uderzeń na krawędzi szyny kolejowej ..sam zobaczysz (natychmiastowa poprawka)ostrze pozawijane i wogóle.
Powłoka jakby nic specjalnego,ale nie rysuje się zbyt szybko i nie złazi zabardzo jest OK
(FISKARS w siekierach ma gorsze powłoki)
Polecam stosować MILITEC 1
Odnośnie porównania powyżej INFI to nie jest tylko 1055 więc :wink:
A żeby połamać to kukri to trzeba mieć talent.
pozdrawiam
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??

Uhh.. jak to możliwe? na stronie cold steela to kukri jest za 155USD ... ??

Adam


są dwa modele ...
różnica stali i chyba rękojeści ...
  • 0

budo_adamluczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poland

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
AAAA no tak, już widzę.

Adam
  • 0

budo_hakas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Całe szczęście - już miałem sobie takiego sprawić. To bolało Stary. Na czym pękło? Coś twardego czy lekkiego załatwiło ten nożyk. Aż sie dziwię 8O bo czytałem wiele o Kukri CS Maczeta i bodajże Ogórek czy też Mitin zachwycał sie tym maleństwm a tu klapa. Pozdrowienia.
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Zachwycali się LTC CS a nie Kukri Maczeta CS, różnica jest zasadnicza. CS wytwarza całą serię ostrzy o kształcie wzorowanym na kukrii oraz "CÓŚ" podobnego do kukrii (LTC):
1. Gurka Kukri (stal CarbonV, grubość coś koło 8-9 mm, rękojeść kreaton)
2. Light Gurka Kukri (stal CarbonV, grubość koło 3 mm, rękojeść kreaton)
3. LTC (kształt zbliżony do Kukrii maczeta, stal CarbonV, grubość koło 3 mm, rękojeść kreaton)
3. Mini Light Gurka Kukrii (stal CarbonV, grubość 3 mm z kawałeczkiem, rękojeść kreaton)
4. Kukri Maczeta (stal 1055, grubość poniże 3 mm, rękojeść polietylen zdaje się)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
No nareszcie Cin uścisłił pojęcia, bo do dyskusji wdarł się chaos. Porównywać CS Gurkha Kukri czy LTC kukri do CS kurki machete, to tak jakby powównywać Fiata Cinquecento do -powiedzmy - niezłej klasy VW.... I jedno i drugie tnie i rąbie, ale taniutka maczetka na pewno gorzej (CS ogólnie robi kiepskie maczety, choć ta jest chyba z ich oferty najlepsza) niż pełnowartościowy nóż, znacznie grubszy, cięższy, z lepszej stali, lepiej naostrzony i odpowiednio droższy. Kwestia na co kogo stać i co komu jest potrzebne, moim skromnym zdaniem w naszej strefie klimatycznej do większości zadań lepiej sprawdzi się zestaw toporek i mały nóż nić maczeta. I nie jest to powielenie opinii p. Mitina np., a niezależny wniosek....
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Ja od samego początku miałem na myśli wyłączne CS Kukri Machete , gdyż jedynie na to mnie stać
W sumie niewiem kto tu wywołał ten chaos :)

raffi - dzięki za opinie
napisałeś że używasz do niego MILTEC 1, ale myśle że zwykłe WD-40 również sie sprawdzi

Mam jeszcze pytanie co do pochwy , gdyż słyszałem o niej różne opinie - naprawde jest aż taka zła ??, ze zdjęć wydaje mi sie że jest całkiem solidna.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
PSYCHO
WD40 nie ma polotu do MILITECA,a na pochewkę do kukri MACHETE nie narzekam.

A co do stref klimatycznych to się nie zgadzam że jakikolwiek toporek może konkurować z KUKRI MACHETE. Dlaczego? Toporek lub mała siekiera służy raczej do zcinania drzew lub rozłupywania pinków a w terenie ani jednego ani drugiego raczej się nie robi.Zazwyczaj na opał wybiera się gałęzie które należy tylko poprzecinać poprzecznie na mniejsze kawałki. Zrobiłem kiedyś test w terenie mojego FISKARSA 600 i KUKRI MACHETE porównania nie ma Kukri wygrało i to pod każdym względem.Długie ostrze!A to że w nazwie ma machete nie przesądza jego zastosowania do roślinności zielonej (właśnie w tym zastosowaniu kukri machete wypadło by baaardzo kiepsko)
pozdrawiam
  • 0

budo_psycho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Może i to WD 40 jest gorsze od Milteca, ale póki co mnie nie stac na zakup tego drugiego

Maczeta Vs toporek - heh odwieczny spór ja jestem raczej za maczetą - do tej pory użytkowałem maczete własnej produkcji i nie narzekałem na nią wcale , a CS Kukri machete kupuje , bo chce posłac ją na emeryture (zasłużoną). Maczeta ma moim zdaniem przewage nad toporkiem ze względu na to iż można jej użyc także do cięcia , a nie tylko do rąbania. ponadto awaryjnie mozna jej użyć jako łopatki , czego z toporkiem raczej zrobic sie nie da . Maczeta jest więc moim zdaniem bardziej wszechstronna.

Pozdrawiam
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??

A co do stref klimatycznych to się nie zgadzam że jakikolwiek toporek może konkurować z KUKRI MACHETE. Dlaczego? Toporek lub mała siekiera służy raczej do zcinania drzew lub rozłupywania pinków a w terenie ani jednego ani drugiego raczej się nie robi.Zazwyczaj na opał wybiera się gałęzie które należy tylko poprzecinać poprzecznie na mniejsze kawałki.


hmm a takie mniejsze gałązki to nie lepiej połamać? bo co jak co ale suche drewno kiepsko się przecina [łatwiej rozłupuje] ale łatwo się łamie, a świeże drewno słabo się pali

a poza tym nie tylko ogniska się robi w terenie jeśli już mówimy o wykorzystaniu

mam wrażenie, że gdyby nasi przodkowie potrzebowali maczety albo kukri to by się pojawiły - nawet w ograniczonym zakresie , a tu nic tylko sierpy,kosy,siekiery i cepy :wink:

zeby nie było wątpliwości - mam także maczetę i podoba mi się w niektórych zastosowaniach [chociaż badziewna - CS Bolo]
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
WD-40 wystarczy.
Pochwa :oops: , będzie się wycierać na załamaniach materiału, ale również wystarczy.
Macheta z założenia jest "cienka" coby liany kosić, oraz cukrową trzcinę.
W naszym klimacie, to ciężko z tą cukrową, ale......
Toporek, trochę ciężkawy.
Fajne te machetki, od CS, dylemat jest w tym, że CS je tylko firmuje. Wykonanie, made in RPA. Stal wystarczająca i nawet to nie jest źle zrobione, jeno, że jak CS, to chciało by się czegoś więcej.
Cena nie straszy i to jest argument by zakupić.
Generalnie, spory nożyk do ciężkiej roboty. Wiele jest takich "tanich" nożyków. Jak ktoś ma potrzebę, to czemu nie. Jak się połamie, to zawsze można kupić następny.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Gkozi, polecam: scramasax, dirk. Dla człowieczka z zacięciem militarnym, to są właśnie odpowiedniki machety. Dla kogoś nastawionego bardziej pokojowo, siekiera wystarczy.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
ależ ja jestem nastawiony bardzo pokojowo - mam fiskarsa 1100 ,

a jak trzeba wyrąbać drogę w pokrzywach w dodatku zahaczając czasami o betonowy murek to CS bolo jest najlepsze [myślę czy nie naostrzyć drugiej strony żeby mieć zapasowe ostre ostrze , może combo :wink: ale to dużo roboty],

kukri to jakby połączenie maczety [długość ostrza] z siekierą [rozłożenie ciężaru]
hmm - teraz to już sam nie wiem

może kiedyś dostanę w ręce kukri i wtedy sam zobaczę


[ale do rąbania drewna, zawłaszcza suchego, najlepsza jest siekiera]
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Widzieliśta ten tekst ? [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Całkiem fajna przeróbka kurki za 15 dolców, gość który to wszystko napisał wydawał się być zadowolony z jakości stali użytej do tego modelu. Czyli może zamiast CS'a lepiej sprowadzić zza granicy ? 8mm stali resorowej tak łatwo się już nie złamie. A ponoć ostrze trzyma przyzwoicie, tak jak jest w linku powyżej napisane lepiej od nierdzewek.
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
TOPOREK - troszkę waży i nadaje się tylko do rąbania, MACZTA - można nią rąbać sosnowe gałęzie i co nie co nawet pokroić, ale wydaje mi się że do tego rąbania to jednak troszkę zbyt wiotka, a do krojenia... no cóż 40 cm ostrza to jakoś tak niewygodnie :twisted:
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
Oba wybory są dobre, pytanie tylko do czego będziemy używać tych narzędzi... ale na to pytanie odpowie tylko własne doświadczenie. Tak więc "CS Maczeta czy warto?" WARTO DO OKREŚLONYCH ZADAŃ :idea:
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steel Kukri machete - czy warto ??
może jakies opinie o tym wojskowym kukri, do którego link podałem 2 posty wyżej ? Przymierzam się do kupna, niewiem teraz tylko które tanie kukri wybrać...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024