Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowy nozyk :))))


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

zadziwilo mnie jak latwo nim sie cielo stalowy ksztaltownik o sciankach 2,5 mm Wink


A co miało być trudno? Raczej nie ,krawędź przodem do oglądającego wygląda na odgryzioną ,więc twarda być nie mogła. :wink:

Fajnie ,że masz wersję z ząbkami - przydatne ustrojstwo !
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
hmmm no to zasiałeś zwątpienie w mojej duszy - już prawie zrezygnowałem z Mini Socoma i czaję się na BM Ares, chyba że ktoś mi go wybije z głowy i powie że na miejskie EDC to MT jest lepszy?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
Oba beda pewnie rownie dobre, jesli Ci beda lezac w reku.

Mnie MSE w ogole nie lezalo, MS juz lepiej, ale i tak poszedl w ludzi.

Ares mi bardziej pasuje, chociaz sa lepsze (Griptilian :) ).

Aresa jest "wiecej" ;)
No a jak jeszcze trafisz jakas LE z D2, M2, czy S30V, no to juz w ogole jestes do przodu.

MSE tez chyba jakies ma (S90V), ale o to to juz nie mnie pytac ;)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
hmmh mhm hmnm dzieki za pomoc i refleks chociaz nie ulatwiles mi wyboru. generalnie lubie wieksze/ciezsze noze poza tym axis lock. za mini socomem przemawia stosunek dlugosci ostrza do masy i rozmiarow - nie bedzie przeszkadzal nawet w letnich spodenkach. a jaki BM jest najlepszy na miejskie EDC Twoim zdaniem? mam nadzieje ze nie Griptillian... myslalem jeszcze o 520, 710 i 805 ;-) ew. Pinnacle albo DarkStar ale gdzie to kupic...
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
no lekki to on jest, jak lubisz cos czuc w dloni to moze faktycznie nie lezec Ci, dla mnie jeszcze przemawiala za MS rekojesc bo tez Grip sie wazyl ale wygaje mi sie ze Gripem nie dobije gwozdzia a czesem to sie przydaje. zreszta najlepiej pomacaj bo tak to ciezko, ja bylem zdecydowany od poczatku na MSE albo wlasnie MS i w ciemno bez macania nawet bez ogladania na zywo zakupilem, co do blokady to sie wlasnie zastanawiam bo jak obserwowalem ulozenie noza w rece przy np struganiu kija to akurat palec jakos tak mi lezy na blokadzie ale wydaje mi sie ze nie odblokuje, co bys nie kupil to pochwal sie :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

hmmh mhm hmnm dzieki za pomoc i refleks chociaz nie ulatwiles mi wyboru.

No taki jestem :)

A refleks, nei refleks - akurat bylem na forum ;)

generalnie lubie wieksze/ciezsze noze poza tym axis lock. za mini socomem przemawia stosunek dlugosci ostrza do masy i rozmiarow - nie bedzie przeszkadzal nawet w letnich spodenkach. a jaki BM jest najlepszy na miejskie EDC Twoim zdaniem?

Jasne, ze MSE jest dwa razy lzejszy, ale jak dla mnie to przy porownywalnych "osiagach" klingi, wygoda / dopasowanie rekojesci do dloni jest nr1.

Waga moze byc troche wieksza.

Najlepszy... To jest trudno powiedziec
Taki "kombajn" za rozsadna kaske, to bedzie ... Grippi ;)

Zwlaszcza Cabelasowy z D2.

Oprocz tego z takich wiekszych Ares (choc dopiero czekam, ale sie sporo pobawilem roznymi) jest dosc wszechstronny, 710, TSEK, 94x, 72x (te to mniejsze troche sa), AFCK, Skirmish... :)

Dla kazdego cos milego ;)
Za to lubie Benchmade. Spory wybor dobrych nozy na rozne okazje za rozsadna cene ;)

mam nadzieje ze nie Griptillian... myslalem jeszcze o 520, 710 i 805 ;-) ew. Pinnacle albo DarkStar ale gdzie to kupic...

Czemu "mam nadzieje", Grippi fajny nozyk.

Typy masz jak ja, z tym ze ja juz mam wszystko z tego, co wymieniles ;)
I wszystkie sa OK. Zabieram je z soba zaleznie od humoru ;)

Gdzie kupic?
Pinnacle to juz chyba tylko na ebayu, a Dark Stary sa np. jeszcze jakies w New Graham i w AHS.

Ale Dark Star to juz taki mniej "uzytkowy" noz jest. Nie to, ze jest do niczego, ale nie tnie sie nim tak dobrze, jak chocby Grippim, czy juz w ogole Presidio, albo TSEK (tez sie troche trzeba pospieszyc, jak chcesz go zlapac w jakiejs rozsadnej cenie).

Duzy kat szlifu, szlif niski... Ja go co prawda nei mam, tylko Sentinela, ale geometrie akurat maja taka sama.

Najlepiej, jak sobie noze dokladnie obmacasz, obejrzysz - i stwierdzisz, co Ci lezy, a co nie.

Mnie np. 94x w ogole nie leza, mimo, ze mi sie bardzo podobaja - a wielu moich znajomych jest nimi zachwyconych.

Mam nadzieje, ze troche pomoglem :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
Takie małe OT .

Rybak to Ty Aresa nie masz ? 8O :shocked!: A mnie się zawsze wydawało ,że to sztandarowy BM-ek . Mało brakowało a byłby mój zamiast Mili . Jednak akurat wtedy nie było go w sklepie i kupiłem pająka . Do teraz nie wiem co by było gdyby? Jak szukałem EDC ,tylko te dwa wchodziły w rachubę. :) :) :)

Zeby tak zupełnie nie było OT , to powiem tak : Ares w wersji z zielonymi żyłkami na okładzinach i combo , jest IMHO jednym z najładniejszych noży jakie widziały moje patrzałki !
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

Takie małe OT .

Rybak to Ty Aresa nie masz ? 8O :shocked!: A mnie się zawsze wydawało ,że to sztandarowy BM-ek .

OT cd.:

Bo jest.

Ale zaczal mi pasowac do reki dopiero jak troche pouzywalem malego Nimravusa, Dark Starow, czy Mini Strykera ;)

Przedtem, mimo, ze mi sie baaardzo podoba, jakos go sobie nie moglem ulozyc.

W sumie nadal do Griptiliana czy 720 mu brakuje, ale juz jest w drodze, powinien byc jutro, a najpozniej w srode :)

OT end.


A gwozdzie to tylko 720ka wbijac - nawet nie Presidio, bo Presidio nie jest taka pancerna konstrukcja, on ma stalowe linersy, aluminiowe okladziny i niestety miekkie podbrzusze, czyli spacer z tworzywa :(

720 to tylko dwa kawalki aluminium i pare srubek, nic wiecej nie wystaje na zewnatrz.
Pollinersy w ktorych siedzi axis, sa wpuszczone w okladziny. MSE to przy nim chudzinka :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
Aha, jeszcze jak o "najladniejsze" Aresy chodzi...

To luknijta se tu o:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oba noze - te konkretnie egzemplarze - mialem okazje dokladnie obejrzec.
Perfekcja.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

Aha, jeszcze jak o "najladniejsze" Aresy chodzi...
..........
Perfekcja.

....no teraz toś Waćpan dowalił ..... 8O śliczne bestyje !
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
no to bardzo poprosze o wrazenia z Aresa jak w koncu dotrze, bo chyba oprocz 720 (ktora jest ciut mala na EDC dla mnie, chyba) to on jednak najbardziej mi sie podoba... za to Gripy i Skirmish jakoś w ogóle :-)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
Cos tam pewnie skrobne, zwlaszcza, ze to LE z S30V ;)

A 720 ma niestety zasadnicza wade - jest pancerny, ale kurdupel. Do mojej dloni pasuje wysmienicie, ale ja to za duzych lap nie mam.

Jak ktos ma wieksze, to moze byc mu po prostu za maly.

Aha - no i to jest noz, po ktorym mam chyba najwiecej sladow na dloniach. Slowo-klucz brzmi "czubek" ;)

Wlasnie srutowalem jakies opakowanie z kartonu pokrytego folia aluminiowa, zeby nie zajmowalo pol smietnika - i mi pomalu plaster przesiaka. Czubek sobie wbilem w palucha i scialem kawalek skory, na tyle gleboko, ze chyba jakas mala zylke trafilo.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
kurcze spodobał mi sie Griptillian sam w to nie wierze. jakby wziac taka wersje drop point, bt i plain, to czemu nie... za taką cenę. jaka wersja Gripa Twoim zdaniem jest the best?
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
no i Rybak zlowil nastepna ofiare :) tylko Gripa ogladnij bo sie skromnie na fotkach prezentuje a w rzeczywistosci to jak dla mnie to dosc opasla bestia jest i na miejskiego EDC za duza
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

no i Rybak zlowil nastepna ofiare :) tylko Gripa ogladnij bo sie skromnie na fotkach prezentuje a w rzeczywistosci to jak dla mnie to dosc opasla bestia jest i na miejskiego EDC za duza


Trafne :rofl: . Ale Lukaszki dał się łatwo złapać i tak krążył blisko sieci (tematu BM). Mnie Rybak schwytał dopiero na wieść o zaprzestaniu produkcji Tethera ! :) :) :)

Lukaszki łap Aresa , Gripa i tak kiedyś kupisz !
Ja od dawna czaję się na wersję z owcząstopą ,ale zawsze jest coś ważniejszego . :(
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

kurcze spodobał mi sie Griptillian sam w to nie wierze. jakby wziac taka wersje drop point, bt i plain, to czemu nie... za taką cenę. jaka wersja Gripa Twoim zdaniem jest the best?

A obmacales sobie?

Jak nie, to obmacaj, tak jak koledzy proponuja. Bo moze Ci nie lezec - chociaz bylbys w mniejszosci ;)

Chyba, ze dosc gruba rekojesc bedzie dla Ciebie przeszkoda nie do przejscia.

Najlepszy... To jest dobre pytanie - chyba Ritter. Tylko ze jest dosc drogi, jak na Gripa.
Geometrie do ciecia tez ma najlepsza, wysoki szlif, szeroka klinga, dobrze sie ja prowadzi.

Ale ten z D2 tez nie jest zly. Szkoda tylko, ze sheepsfoota nie robia z tej stali.

Szczerze mowiac, to trudno mi tak jednoznacznie napisac "ten i zaden inny".
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

no i Rybak zlowil nastepna ofiare tylko Gripa ogladnij bo sie skromnie na fotkach prezentuje a w rzeczywistosci to jak dla mnie to dosc opasla bestia


no to wcale nie jest takie pewne czy zlowil bo mi sie koncepcja zmienia mniej wiecej raz na tydzien, moze nie co kupić, ale w jakiej kolejnosci... :roll: ale dla jakiegos BM miejsce sie na pewno znajdzie. "opasłość" Gripa mi raczej nie bedzie przeszkadzac bo lubie jak jest za cos zlapac, chociaz MSE kusi bo jest taki lekki a jednak mocny i niezle lezy w reku...

łap Aresa , Gripa i tak kiedyś kupisz !


chyba tak właśnie zrobie - jeszcze nie wiem czy teraz, ale to będzie chyba mój pierwszy BM (mam nadzieje), chociaż Grip też kusi, a szczególnie Ritter (dzięki Rybak) tylko gdzie go kupić? wyłącznie w aeromedix? czy jest gdzieś jeszcze?

musze sie troche ograniczac bo troche mnie to martwi - juz zamowilem 3 noze :oops: z czego dopiero jeden przyszedł, a kusi żeby wziąć coś jeszcze, a marzy się bardzo dużo. tylko za co kupie chleb i zupki dla dziecka? a tak w ogole dzięki za pomoc
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

chyba tak właśnie zrobie - jeszcze nie wiem czy teraz, ale to będzie chyba mój pierwszy BM (mam nadzieje), chociaż Grip też kusi, a szczególnie Ritter (dzięki Rybak) tylko gdzie go kupić? wyłącznie w aeromedix? czy jest gdzieś jeszcze?

Niestety nie.

aeromedix.com ma wylacznosc - podobnie jak Cabelas na wersje z D2 - i to jest glowna wada tego noza. Nie ma wyboru rodzaju przesylki i jest 100% clo.

Pozostaje z drugiej reki - albo jesli akurat masz kogos w Stanach, kto Ci na miejscu kupi, tak jak mnie sie zdarzyla mila niespodzianka od kolegi.

musze sie troche ograniczac bo troche mnie to martwi - juz zamowilem 3 noze :oops: z czego dopiero jeden przyszedł, a kusi żeby wziąć coś jeszcze, a marzy się bardzo dużo. tylko za co kupie chleb i zupki dla dziecka? a tak w ogole dzięki za pomoc

Czeeeesc lukaszki :)

Ale tak na serio to dziecko ma absolutne pierwszenstwo - jesli ma braknac na co innego przez noze, to sie juz leczyc trzeba.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))

Ale tak na serio to dziecko ma absolutne pierwszenstwo - jesli ma braknac na co innego przez noze, to sie juz leczyc trzeba


eee no mam nadziję że tak źle nie będzie - to był żart poza tym na razie się ograniczam. ;-) btw może to trochę off topic, ale ciekawi mnie strasznie jeszcze jeden nożyk, a jeżeli ko wkróce nie kupię, będę się musiał obejść smakiem, bo przestali go produkować. Chodzi o Spyderco Perrin Street Bowie, który wydaje mi się prawie idealny do przewidzianych zastosowań (backup dla foldera w mieście i na niedalekie wypady poza miasto), a kuchenny wygląd wcale mi nie przeszkadza. Czytałem o nim same dobre rzeczy, ale na budo znalazłem tylko jedną konkretną opinię (zdaje się, że Psawidmo) i ciągle się waham. Może Ty - Rybak albo ktokolwiek inny wyrobił sobie jakąś opinię na jego temat?

a jeżeli chodzi o Grip/Ritter to ceną się niebezpiecznie zbliża do Aresa, więc chyba wolałbym tego drugiego, chociaż nie jestem pewien. z jego wysyłką byłoby trochę lepiej.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nozyk :))))
Spyderco Perrin Street Bowie - nawet nie macalem niestety.

Ritter/Ares - cena sie nie tylko zbliza, ale ten stosunek moze byc wiekszy od 1 ;)
Jesli np. wezmiesz czarnego Aresa z NG i clo go "nie zauwazy", to wyjdziesz duzo nizej, niz duzy Ritter, ktory bez oplat kosztuje 140$.

No ale to "tylko" 154CM. A roznice sie czuje, to juz mam przecwiczone.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024