Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powiększyć pochwę z kydexu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Jak powiększyć pochwę z kydexu?
Knifejmekery nasze polskie kochane,zacząłem od dupy strony,najpierw kupiłem pochwę z kydexu,a potem nóz.No i zdziwko,rzecz jasna,niby to samo a jednak nie.Powiedzcie jak domowym sposobem ją tyćko rozepchać,nóż wchodzi ale mógłby szybciej z niej wyłazić.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
pytaj pitera, on cos dlubie w kydexie.
ja bym zrobił kopyto z twardego drewna w kształcie tej czesci noza która ma sie chowac w pochwie i na gorąco staral sie go wcisnąc, /zeby nie niszczyc ostrza i ewentualnie okładzin/ w tym samym czasie podgrzewał bym suszarką, nie wiem czy od opalarki kydex sie nie zniszczy wiec bym nie ryzykowal. i tak pomału wciskac nagrzane kopyto i moze jesli róznica jest niewielka uda sie.

ale to tylko teoria. piter powinien pomóc
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
Suszarka wystarczy to koncowego modelowania .Noz trzyma tylko koncowka pochwy , podgrzej i reka w rekawicy lekko przemodeluj , z doswiadczenia wiem ze jezeli noz zle sie wklada , spieprzona jest tylko sam koncowka pochwy.
Jezeli to grubsza niedokladnosc ,bedzie potrzebowa heat gun lub ( jak ja to robie) wsadz pochwe do piekarnika, owin noz gazeta i na scislo tasma , 2 deski z gabka , siadasz na tym i czytasz gazete.Gazeta da ten maly luz potrzebny do spowodznego wkladania noza.
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
Nóż sie w miare dobrze wkłada,gorzej z szybkim wyciągnięciem.A z tym podgrzewaniem suszarką do włosów,to chyba nie wyciągnie sie odpowieniej temperatury dla zmiekczenia kydexu?chyba ze o opalarce mówicie.W piekarciku pochwe trzeba powiesic?Bo chyba kratka na kydexie sie odznaczy.Ale jak to później złapac aby nie było śladu na kudexie.
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
a podgrzanie całości,czyli noża w pochwie?(to jest OPR,nic mu sie zaszkodzi)Cały czas mnie zastananawia,no co,nie robiłem tego nigdy:),podgrzany,w jakimś tam stopniu plastyczny kydex trzeba złapać,wziąc do ręki jakoś aby go dalej udoskonalić,jak to sie robi?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
Jezeli nozowi nie zaszkodzi po podgrzej razem z pochwa , to naprawde niewielka temperaturai mala ilosc czasu, podgrzny kudex nie skleja sie , nie obawaiaj tez sie o "kratki".
Ja uzywam normalnych metalowych szczypiec do salaty do wyciagniecia ( nie jest to az takie gorace ) , sprobuj jednaka suszarka ,jak pisalem duzo mu nie potrzeba ( ok 150 -180 stopni).
Jzezli chcesz zmodifikowac cala pochwe (czyli piekarnik) , musisz przygotowac sobie , 2 deski z naklejona glabka . ktorych urzywach jako prasy. Do modifikacji , uzywaj suszrki , naprawde powinno wystraczyc.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
dokłądnie jak prawi seiken... suszarka (z bliska na max-power) i grube rękawice. Po kilku minutach kydex lekko zmięknie, wtedy wkładasz nóż i dociskasz. I już. Choć nie ukrywam, iż ważną sprawą jest... troszkę praktyki :oops:

Jakbyś miał kłopoty pisz na email do mnie... coś poradzimy.
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
git,profesjonalizm aż tryska z Waszych wypowiedzi.:).Moim marzeniem jest spotkać sie z każdym Was,kiedyć,i rozprawiać trzy noce.Wiadomo o czym :) Serdeczne dzieki.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?

Moim marzeniem jest spotkać sie z każdym Was,kiedyć,i rozprawiać trzy noce.Wiadomo o czym


...pewnie ze wiadomo , o dupach.
  • 0

budo_ld
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Danzig

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
tak, te chinskie noze sa do dupy... :) :) :) :)
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powiększyć pochwę z kydexu?
taaaak,wszelkie rady mistrzów robótek ręcznych :) ,okazały się wprost wykorzystane.Wszystko działa,pochwy poprawione i nawet działaja:).Pochwę D.B. też musiałem poprawić,jednak nie taki on dokładny:),jak o nim piszą.Dziękuję i pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024