Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powstaje CRK Shadow III


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Adam, nie omieszkam, bądź pewien. Puszczę mu emaila... i zobaczymy co on na to.
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Kurcze, tu zawsze tak nerwowo jest?


Wyczuwam tu jakąś niezdrową atmosferę nieomylności i nipodważalności autorytetów...

W dodatku wątki rozwijają się w dziwnych kierunkach

DZIWNE I NIEPOKOJĄCE, to jesteście w końcu przyjaciółmi i zapaleńcami czy się sobie na wzajem rzucacie do oczu, bo ja nadal nie rozumiem jak można miec tak nerwowy stosunek i podchodzić bez dystansu do tego co mówi ZNANA I ZNAJOMA osoba.

PiotrM, czy uważasz, że melonmelon chciał urazić Ciebie, Twoje uczucia albo Pana Chrisa?

Bo ja inaczej odebrałem jego wypowiedź i nawet jak by tak opowiediał o moim ukochanym wujku to i tak bym to wziął z dystansem.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Dobra juz sie wyluzowalo! I garsc informacji mozna tu znalezc! Juz nie drazmy kto jak zareagowal bo to tez niezdrowe sie robi...
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
kurna podgrzała się atmosfera

gość opiewany i tu i tam
nóż opiewany i tu i tam
cena noża - odpowiednia do producenta
fakt dla mnie nie ma swiętych, a jak mi coś reklamują choćby najlepszy towar to patrzę gdzie się mnie puka w rogi
ale od początku
1. stal się leje
2. zakrzepła stal wygląda tak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
3. stal krzepnie (wszystkie metale tyż) od zewnatrz do wewnątrz
4. nie ma czystej stali (chyba że ktoś czyści strefowo) są tylko stale czystsze
5. stal to stop kilkunastu pierwiastków tworzących mnóstwo związków, faz międzymetalicznych, eutektyk itd
6. najniższe temp. topnienia mają zanieczyszczenia (syfy wg melona) tak więc podczas krzepnięcia są spychane do środka
7. tak więc najbrudniejsza stal jest w środku wlewka
8. wlewek moze być przekuty (zgrubnie), przewalcowany, ciągniony ale jak otrzymamy pręt ZANIECZYSZCENIA BĘDĄ DALEJ W SRODKU PRĘTA czyli tam jest nasłabsze miejsce w pręcie (taki cieniutki pręcik zanieczyszczeń)
9. w skrajnych przypadkach kończy się to tym

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pękniecie powstało w srodku szyny (produkowanej tyż z wlewka)
sorki ale nie potrafię teraz znaleść pręta z uwidocznionymi zanieczyszczeniami w osi
10. obróbka skrawaniem (było już o tym w postach) jest gorsza (jakieś tam przecinanie włókien jak w desce) od kucia "na wymiar" matrycowego dlaczego dla lotnictwa się kuje odpowiedzialne rzeczy, lufy tyz się kuje na zimno akurat (zły przykład nie, dobry) te kute na zimno na trzpieniu mają dłuższą żywotność od tych z srodkiem obrabianym skrawaniem
11. po obróbce skrawaniem (z linka podanego nie wynika nic o kuciu) ten nasz pręcik zanieczyszczeń zostaje w ostrzu, a jest wybierany z rękojeści
tak więc dostajemy osłabione ostrze (mniej czy więcej ale to fakt)
12. kucie matrycowe (kopromed dlatego podaje jako przykład bo tam se można popatrzeć na fazy kolejne) lub swobodne pręta (tlim) powoduje NIE zmniejszenie nasilenia wad (są one spłaszczane)
13. wyliczenie jeśli przyjąć że wady to 0,01% przekroju czynnego pręta
to sami se policzta ile wadliwego przekroju mamy w kopromed/tlim (byz zmian chyba), a ile mamy w przekroju pomniejszonym o ponad 80%, na łoko nie liczyłech(ubył zdrowy materiał) w klindze jak temacie topicu
14. kucie przez kopromed trza mieć wiele samozaparcia, wiedzy i cierpliwości by uruchomić kucie na gorąco bo podczas kucia jest największe prawdopodobieństwo zjebania materiału (tera się ktoś powinien zburzyć że w jednym zdaniu nazwa firmy i słowo niecenzuralne)
15. po kuciu trza se jeszcze przygotować materiał (tlim to wie, przerabiał na wałsnej skórze) BY SIĘ NADAWAŁ DO HARTOWANIA
16. pręt wyjściowy wygląda jak po walcowaniu na gorąco (podany link)
17. przy produkcji masowej nikt nie będzie usuwał tyle materiału mając wsad z proszków
18. nigdy nie wypowiadam się na temat noży (oki skłamałem, raz w pw w walentynki) i producentów
19. stal można sobie zamówić pod konkretny wyrob, ale zdjęć powyzej nie da się zmienić, można tylko produkować stal czystszą
20. w czystszej stali prawdopodobieństwo wystąpienia wady jest niższe, nie wynosi zero
21. mam przykład w polsce, nie wiem jak na świecie jest: jak zaczynam wchodzić w szczegóły OBJĘTE POLSKĄ NORMĄ PN OBOWIĄZUJĄCĄ to ludzie zaczynają się jąkać i przestają odpowiadać na zapytania ofertowe i telefony
22. kciałem sprowadzić trochę stali z niemiec dla was, wsio było oki cena termin dostawy, ale jak kontrachent dostał wymagania (te wymagania sformułowano przed mym poczęciem) to się wycofał podając jakiś idiotyczny powód (termin), inne kraje daleko są a wy kcecie za mało
23. najlepsza stal, najlepiej odlana, najlepiej przekuta, najlepiej walcowana, podczs ostatniej obróbki cieplnej (czy przedostatniej) moze zostać tak zjebana że nadaje się tylko do ponownego przetopienia
24. najlepsza najczystsza ile firm się reklamuje że stosuje przetop elektrożużlowy czy próżniowy do każdego wsadu nie tylko do wybranych, pieją o tym pod niebiosa a cena z nóg zwala (technologia tyż stosowana przed mym poczęciem)
25. KAŻDA STAL POWINNA BYC KUTA im lepsza tym bardziej, im bardziej stopowa tym bardziej, im bardziej węglowa tym bardziej (poza prochami) by zmniejszyć wady jakie w nich występują (ZAWSZE)
26. nie piszę złego słowa na tema gościa, noza, wspominam tylko technologię
27. każdy wlewek nie ciągły powinien być homogenizowany,
28. to na rękojeści nazywa się moletowanie
29. użyte słowo niecenzuralne, cytuję melona: KURWA służy w języku polskim do podkleślenia czegoś tam, zostało użyte specjalnie, jak widać spełniło swe zadanie

ufffffffff bedzie

a co do skarpetek TO SIĘ SKUTECZNIE WIETRZĘ :)

pozdro
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Z tego co ja wiem to takie smieci faktycznie pojawiają sie w stali. I dlatego Chris drązy rekojesci coby sie pozbyć tych smieci. Ale moze sie myle :D
  • 0

budo_bigbang
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Melon, chciałbym wyrazić szacunek dla Twojej wiedzy i zagłębienia tematu, w dodatku jak widać popartego praktyką.
Jak teraz ktoś chce podyskutować, to niech pokaże co najmniej TAKIEJ SAMEJ JAKOŚCI ARGUMENTY, inaczej to bedzie rozmowa pastucha z kosmonautą o podróżach międzygwiezdnych.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Ja myślę, że drąży rękojeść, żeby niepotrzebnie nie nosić niepotrzebnego balastu w rękojeści. Przecież te noże byłyby cięższe o połowę chyba ... ?
Wyważenie wtedy do kitu a i taki mały 4" Mountainer w góry byłby nieporozumieniem przy swoich małych nawet rozmiarach ;)
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III

3. stal krzepnie (wszystkie metale tyż) od zewnatrz do wewnątrz

Przeciez ten walec z pierwszej fotki nie jest odlewem, musial byc obrabiany plastycznie, ewentualnie wykrawany z wiekszego bloku wiec nie koniecznie srodek pierwotnego odlewu znajduje sie w srodku tego walca- pozniej noza.

17. przy produkcji masowej nikt nie będzie usuwał tyle materiału mając wsad z proszków

Fakt, w dodatku z tego co wyczytalem A2 nie powstaje z proszkow.

Z tego co ja wiem to takie smieci faktycznie pojawiają sie w stali. I dlatego Chris drązy rekojesci coby sie pozbyć tych smieci. Ale moze sie myle :D

Nie zabardzo by to pasowalo, pozbywa sie z rekojesci a zostawia w ostrzu...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Bardzo ciekawy post Melon ( ten ostani ) ,
.... ale w takim razie wszystko moze byc zjebane i plaskownik i blacha , bo to wszystko ma jakis tak "srodek" , i "syf " w tym srodku.To tu mi teraz mowisz ze te wszystkie ATS , CPM , RWL , trzeba do pieca i mlotkim napierniczac , bo noza z "syfem" wyszlifuje ? Nie strasz mnie.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III

PiotrM, czy uważasz, że melonmelon chciał urazić Ciebie, Twoje uczucia albo Pana Chrisa?

melonmelon jest tu już od daaawna i podziwiam jego zasoby wiedzy (całkiep poważnie to mówię!) więc czasem mogę coś dopalić i mam nadzieję, że nie odbierze tego aż tak mocno. Co, melonmelon? Choć głównie czytuję jego posty na Masters Of Steel a nie tu. No a ja też cholera miewam gorsze dni jak coś mnie wkurzy (jak dziś, choć to bez związku z nożami) więc wybaczyć i mnie czasem trzeba... bo normalnie, to ja jestem tutaj oazą spokoju :oops:

Jezu, czy ja na prawdę jestem taki diabeł wcielony? Ej?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
A w kwestii merytorycznej... poszukam coś o tym na pewno :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III

Bardzo ciekawy post Melon ( ten ostani ) ,
.... ale w takim razie wszystko moze byc zjebane i plaskownik i blacha , bo to wszystko ma jakis tak "srodek" , i "syf " w tym srodku.To tu mi teraz mowisz ze te wszystkie ATS , CPM , RWL , trzeba do pieca i mlotkim napierniczac , bo noza z "syfem" wyszlifuje ? Nie strasz mnie.


teoretycznie masz racje. Ale mimo ze to wszystko co napisal melon to swieta prawda to ja mam nadzieje ze stale ktorych uzywaja szanujace sie firmy sa selekcjonowane. Ze nie sa to pierwsze lepsze kawalki stali uzywane na pługi rolnicze.
Zreszta noze to nie jedyna branza gdzie potrzeba dobrej (starannie produkowanej) stali, dlatego ja bym tutaj stawial na to ze jednak knifemakerzy dbaja o to zeby dostawac dobra stal.

A najwazniejsze jest (mimo racji melona) to co powiedzial Seiken - stal a stal to nie to samo. Inna huta - inna stal.
A czy moje (nasze) przypuszczenia - ze firmy produkuja noze z dorbych stali - sa prawdziwe, wiedza tylko sami producenci nozy.
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Melon napial ze proszkow sie nie kuje a cpm to chyba proszki wlasnie... nie wiem jak reszta. :)
  • 0

budo_alx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
na zakończenie (od siebie) tego jakże ciekawego (w końcu) wątku
mówi Shadow III :
"tak to ja ...
i powiem wam, że lepszy Killer jest wam niepotrzebny"
:-)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
no właśnie Piter zawsze jesteś na czilałcie dlatego to zdziwiło
ale wiadomo - różnei z nastrojem bywa

luzik więc pany.



(a shadow i tak mi nie leży :wink: )
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III

Są makerzy, rozmowa o których bez rzucenia kurwą czy jakimś tak fuck'iem lub ass'em to pitolenie a nie rozmowa (świetny przykład to Mick Strider).


K**wa, wyjebane te Stridery.

[beat this! :) ]

cynik - swiezo po obcowaniu zlyzszym ze Striderem SMF 2nd gen.

cynik nie klnij, man - V :)
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III

Z tego co ja wiem to takie smieci faktycznie pojawiają sie w stali. I dlatego Chris drązy rekojesci coby sie pozbyć tych smieci. Ale moze sie myle :D

Nie zabardzo by to pasowalo, pozbywa sie z rekojesci a zostawia w ostrzu...


Jaja sobie robilem. Przejzales mnie ty podstepny :D
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III

Jaja sobie robilem. Przejzales mnie ty podstepny :D

[krytykuj wszystko co przeczytasz - mode off]
:)
[kwcp - mode on]
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III
Heh.... sie narobilo :roll:
A chcialem tylko pokazac jakie to pancerniki Chris robi z pretow A2...

Mowcie co chcecie... dla mnie OPR'y RULEZ! Gdzie tam Striderom do nich... :twisted:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak powstaje CRK Shadow III

Mowcie co chcecie... dla mnie OPR'y RULEZ!


Yeah... 8)

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024