Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 oz - Walka / 12 oz - Trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

10 oz - Walka / 12 oz - Trening
dlaczego tak jest ze rekawice 10siatki sa przeznaczone do walki , a 12 do treningu , chodzi o to z lepsze jest wieksze obciazenie podczas treningu ??
przeciez te 2 uncje to zaledwie 56 gram , czy to robi taka roznice ??
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 oz - Walka / 12 oz - Trening
12stki sa troche wieksze wiec moze trudniej uszkodzic przeciwnika podczas treningu. wieksze obciazenie (mimo ze male) zawsze cos daje... ale co ja tam wiem:) niech sie fachowiec wypowie:D
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 oz - Walka / 12 oz - Trening
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to jesli chodzi o muay thai PZMT

Zawodnicy muszą używać standardowych rękawic bokserskich o minimalnej wadze 10 uncji (284 gramy). Do walk od 63,5 kg wzwyż, konieczne jest używanie rękawic o wadze 12 uncji (351 gram).


  • 0

budo_fmt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 oz - Walka / 12 oz - Trening
ludee na zawodach używa się 10 bezwzględu na to ile ważysz (regulamin to tylko regulamin) 12 są na treningi zasadniczo po to aby nie uszkodzić kolegi 14,16 są na sparingi po to żeby sie nie porozbijać
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 oz - Walka / 12 oz - Trening
Hmm... to mi panowie troszke namieszaliscie :)
A czy ciezar rekawic nie zalezy tez troszke od ich rozmiaru? W sensie ze 12 sa wieksze niz 10 a 14 wieksze niz 12 itd... Wobec tego czy uzywanie 16 po to zeby sie nie rozbijac, przy malej dloni nie bedzie niewygodne?
Do tego mam takie male pytanko przy okazji :)
Jako ze standardowy polak nie grzeszy kasa, to chcialbym sie spytac jakiego ciezaru rekawice kupic do treningow i sparingow zarazem, czy wlasnie kierowac sie rozmiarem i dopasowaniem samej rekawicy czy ciezarem i zastosowaniem?
I na koniec jesio jedno male pytanko: Czy da sie kupic jakies wzgledne rekawice skorzane w cenie oscylujacej w okolicach 150 zl? A jesli tak to jakiej firmy byscie polecali? (na allegro w tych cenach niby cos sie znajdzie, ale wiadomo, czlowiek sie nie zna, to boi sie wydac na cos mimo wszystko spory grosz a pozniej miec nieodpowiedni sprzet).
To tyle
Pozdrawiam
B.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 oz - Walka / 12 oz - Trening

12 są na treningi zasadniczo po to aby nie uszkodzić kolegi 14,16 są na sparingi po to żeby sie nie porozbijać


W 12 czy 10, obojętne, nie można nap.....ć z całej siły - czyli walczyć treningowo. Wtedy krzywdy raczej nie zrobisz. Nigdy nie sparowałem w 14 czy 16. Po co? Mógłbym sparować nawet w piąstówkach - trzeba mieć wyczucie - a nie nawalać na 100%.

Balofy - masters, espada itp. Myślę, że spokojnie kupisz. Nie polecam kupowania zaocznego.
  • 0

budo_fmt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 oz - Walka / 12 oz - Trening
10,12,14 itd jest to waga rękawic podana w uncjach a nie ich rozmiar z tego co sie orientuje to wszystkie te rekawice maja jakby to powiedziec tyle samo "miejsca w srodku" roznia sie wlasnie waga co wynika z wiekszej ilosci wypelniacza który jest w nich uzyty co do zakupu rekawic polecam firme Masters (z allegro raczej zrezygnuj) uzywam 10-tek Mastersa i jestem zadowolony tu poszukaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024