Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wytrzymałośc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Wytrzymałośc
Potrzebuje rady,co do treningu wytrzymałości rąk,poniewaz po dwoch minutach bicia w worek ręce mam jak z gumy i ani szybkości ani siły w nich niema.Muczy bym chyba nawet nie zabił.Co byście radzili jakie cwiczenia?
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałośc
chłopaku... to co najprostsze jest zwykke najskuteczniejsze - czyli bieg bokserski ze zmianą tempa i ewentualnie walka z cieniem. czasem możesz próbować dorzucać obciążenia, ale bez przesady.
:) :) :) Ale tak naprawdę jak dajesz rade przez pełne 2 minuty tłuc w worek z pełną siłą i dynamiką to wcale nie jest tak źle... to nie jet takie proste!!!
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałośc
hi.

mój trener stosuje rozwiązanie takie, które mnie począktowo kiedyś tam zabijało kondycyjnie, ale zrobiło swoje. nie dawaliśmy rady przez 2 minuty na worku robiliśmy 3x2minuty z przerwami na bieg bokserski +3x2minuty z przerwami na hantelki, prace nad błednikiem itp. Początkowo poprostu zbiera sie na wymioty, kręci sie w głowie, nogi i ręce są jak z waty, ale jak wielu innych dziedzinach - trening czyni mistrza. Niemniej jednak najważniejsze to zrozumieć setno tego katingu (nie mówie ze to przyjemne było, grunt by po czasie stało sie przyjemne), a setno to to by się nie poddawać i przy każdej serii dawać z siebie wszystko.
Dla mnie w tym wszystkim najważniejsze jest to, że oprócz ciała (opadających łapek jak słusznie zauważyłeś) pracujesz przede wszystkim nad psyhą - nie sztuką jest uderzyć mocno, prawidłowo technicznie, kiedy rozpoczynasz runde, ale kiedy ją kończysz i jesteś u kresu wytrzymałości, na skraju wyczerpania, nie ważne, masz już dosyć i chcesz już usłyszeć gong, sygnał końca.

wnioski nasuwają sie same i potwierdzają pewną regółe która sprawdza sie w całej masie pytań i zagadnień podbnych do tego, które zapodałeś - trening, solidny trening, regularny wysiłek i dawanie z siebie max - tylko to przynosie zamierzony efekt, czasami nawet więcej niż sobie założysz na pewien okres czasu.

pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałośc
U mnie na treningach raz na jakis czas jest taki patent, ze pod koniec treningu po cwiczeniach w rekawicach zaczynamy biegac na poczatku rece w gorze wyprostowane i krecimy(cos jak odkrecanie zaroweczki :) ) , pozniej rece z przodu - rownież krecimy no i tak kilkanascie kolek i nie czuc w ogole lapek.
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałośc
mlyneczek ponad glowa , w dwie strony, truchcik bokserski z prostymi , potem z haczykami
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałośc
Bieg bokserski + pompki + podciąganie na drążku + ciosy z niewielkimi hantelkami.

Ja zaczynałem treningi po dosyć systematycznym treningu na siłowni, i pomimo tego że wyciskałem na klatke i barki coraz więcej, byłem nieżle zdziwiony gdy po 2-3 rundach walenia w worek nie miałem siły nawet utrzymać gardy:)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałośc
No to piłka pod daszkiem pomaga :-)
  • 0

budo_devan
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wytrzymałośc
Skakanka. Po paru minutach bedziesz myslal o jednym "Powieeeeeeeeeeeeeeetrza! Powieeeeeeeeetrza!" ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024