Skocz do zawartości


Zdjęcie

12 LED za 30. Czy warto??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

12 LED za 30. Czy warto??
Nie znam się specjalnie na "świecidełkach" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Chodzi mi o latarkę by sobie drogę oświetlic, mapę, pomiesczenie gdy zgaśnie światło i takie tam. Co byście mi doradzili??
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
fajne ujecie z opona :) tez sie zastanawialem na czyms tanim ale doszedlem do wniosku ze lepiej kupic cos drozszego bo i tak wyjdzie taniej :) . mam Inove X1 ( jest jeszcze jedna na bazarze ) fajnie to to swieci tylko bardzo skupione swiatlo, moze geberka ultra infinity (tez jest na bazarze) pomysl bo to na fotkach to tak do kieszeni ciezko upchac bo grube, na EDC cos cienkiego zeby nie przeszkadzalo
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
Wiesz, to zależy do czego on sprzęt potrzebuje. Coś jednak nie mam specjalnego przekonania do "supermocy w pancerzu" za 30zł. Trzeba wziąść pod uwagę fakt, że we wskazanym sprzęcie jest 12 ledów, na pewno nie będzie to świecić na jednym paluszku tak długo jak inova x1 czy gerberek. Nie wiem jakiej jakości ma toto ledy. Może się okazać żę są całkiem całkiem, może być tak, że do d... . Jeżeli na 12 led to jakkolwiek nie znam sprzętu to wolałbym chyba tą latarkę ze względu na wbudowane w nią lustro i chyba dłuższy czas świecenia.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jenak osobiście wolałbym poskłać kasę na coś markowego. Mnie zależy na mocnym świetle przy małym wymiarze więc wybrałbym Led-Lensera v2, którego można kupić w sklepie internetowym Togo oraz często pojawia się taniej na allegro lub inovę t1 która jest droższa w eksploatacji i czasami pojawia się na allegro lub nabycia w Military za większą kasę. Jeżeli na wymiary i koszt baterii nie są krytyczne to warto powalczyć o to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :) :)
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
No tak też się zastanawiałem jak ona moze długo świecić na 1 paluszku :roll: . No i fakt pewnie grube to to jest :roll: Dzieki za sugestie chłopaki poklon :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
Felipe
przedewszystkim
nie kupuj innovy X1
panowie pisze że chce oświetlić droge pod nogami, wnętrze namiotu itp
więc sorry ale czy próbowaliście keidyś iśc po lesie świecąc sobie pod nogi X1 ??
ona ma tak skupione światło że gówno da bo pod nogami będzie oświetlone tylko małe kółko i nic pozanim
próbowałem przy niej chodzić w nocy i można ją o kant dupy potłuc.
Świetny szperacz bo ma skupione światło ale ani wnętrza nie oświetli ani nie poświeci pod nogi tak skupionym światłem

troche u kumpla w sklepie sie bawie tymi latarkami bo przewija sie ich sporo
kilka moich uwag
olej 12 diod
w tych latarkach czy masz 6 czy 19 diod swiecą tak samo a szybciej ciągną baterie
lepiej mniej diod a lustro
wyłączniki najlepsze są przez zwykłe kliknięcie
te które po naciśnięciu migają a świecą po dokreceniu wyrabiają sie i psują dużo szybciej
i wystrzegaj sie latarek na baterie typu CR123
to dobre baterie ale do firmowej latarki
bo może sie okazać że baterie bedą droższe niż latarka z allegro a to już paranoja
no i tych baterii nie dostaneisz na wakacjach
są w skepach ze sprzętem fotograficznym czy w dużych marketach
są drogie (najtaniej koło 15 pln za sztuke)
więc w lecie jak gdzieś wyjedziesz na zadupie to zapomnij że takie kupisz
zostań przy zwykłych paluszkach

zaraz coś poszukam
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
ta nawet daje rade
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a to mój typ wśród tych tanich allegrowych latarek
na paluszki, dobry włącznik, lustro i 9 diod
bawiłęm sie tym i byłem o krok od kupienia sobie
zresztą pewnei kupie na wakacje bo jest niezła jak za tę cene a w razie zgubienia nie szkoda
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ta też od bidy, chociaż włącznik ma już mneij trwały ale daje rade
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ta ma niezły włącznik, niedużo diod, lustro i na małe paluszki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ta ma kretyńską reklame ale też daje rade
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


nie chce mi sie dalej szukać ale nic ciekawszego już tam nie ma

oczywiście nie ma to żadnego porównania pod względem wykonania i trwałości do orginalnych latarek gerbera innovy czy streemlighta

ale zakłądając że chcesz tanią latarke to z tej ceny więcej nie wyciśniesz
jak masz kase dołóż i kup lepszą
jak nie masz weź moim zdaniem tę zieloną
nie spodziewaj sie cudów - moim zdaniem to latarka na jeden sezon, dwa zakładając okazyjne użytkowanie.
Nie żal wywalić czy zgobić.
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
Wielkie dzięki Blacha poklon poklon poklon . Już mi się rozjaśniło. Nie chcę wywalać kupy kasy bo to właśnie na takie wakacyjne wypady ma być ewentualnie cos tam poświecić i tyle
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
no więc do tych zadań przyda Ci sie światło rozproszone
tak żeby oświetlić sobie spory kawałek ziemi pod nogami czy np. pomieszczenie, namiot itp
X1 ma światło skupione
widać niewielkie okrąg a pozanim ciemno
typowy szperacz
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
rajt Blacha - mam X1- to prawda ze mozna poswiecic w lesie - na polanie - z 20 metrow na namiot - czy tam jest ............
pod nogi - no tez - jak swieci 3 osoba liczac od przodu idaca w szeregu i to na wyciAGNIETEJ DO TYLU RECE .......dlatego qpilem photona microlight 2 - pod nogi do kompletu do tego "szperacza"

mnie za to przekonuje jedem argument :)

"........i dałem do zabawy dzieciom ( mają dwa lata)

latarka nadal jest sprawna!!!! .........."
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
No faktycznie to jest jakiś argument :) :) :) :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
W przypadku tego co podał Blacha moge powiedzieć tyko tyle, że moja żona ma właśnie wolfa i jakoś on wytrzymuje. Światełko z tego specjalne nie jest ale jej wystarcza. Widziałem jaśniejsze chinole, ale jego niewątpliwą zaletą jest wykonanie mechaniczne i rodzaj wyłącznika oraz to, że jest szczelny. Jak gdzieś już wcześniej pisałem to w tanich chinolach potrafią być nieszczególne gwinty, ponadto stop aluminium, z którego je robią jest nieszczególny. Kolesie kupili sobie chińskie "waltherki" i stosunkowo szybko gwinty przy włącznikach ch... strzelił, tak, że trzeba było je podwijać teflonową taśmą by jakoś działały.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: 12 LED za 30. Czy warto??
Inove X1 trzymajac na wysokosci glowy ( 160 - 180 cm ) i swiecac pionowo w dol otrszymujemy swiatlo o promieniu stopy rozmiar 46 w skarpetkach ( cienkich :) ) w glanach juz sie nie mieszcze w kuleczku
a tek jeszcze spytam przy okazji topiku czy ktos slyszal o COSMOSach cos sprowadzamy z niemiec i robimy wycene i sadaz rynku :) zrobie fotki i zaloze osobny temat ale jak ktos cos wie to kliknijcie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024