Skocz do zawartości


Zdjęcie

SOG Flash II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

SOG Flash II
Witam wszystkich.

Poszukuję informacji i opinii na temat tego folderka. Szukałem przez wyszukiwarkę ale mic nie znalazłem :cry: Może ktoś z użytkowników miał już doczynienia z tym modelem. Będę wdzięczny za wszelkie informacje poklon
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG Flash II
Czyżby nikt nie interesował się Sogami? Pomocne zdjęcie
Dołączona grafika

oraz opis ze strony internetowej:
"Niewielkich rozmiarów noż z nowej serii SOG'a. Seria ta wyróżnia się specjalnym, półsprężynowym mechanizmem, połączonym ze specjalną blokadą. Mechanizm ten wspomaga otwarcie noża, gdy chcemy go otworzyć. Sprowadza się to tego, że gdy otworzymy nóż tylko trochę, to dalej przejmuje działanie mechanizm sprężynowy, który błyskawicznie otwiera nóż całkowicie. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu specjalnej blokady ostrze jest bardzo mocno zablokowane. Dodatkowo nóż wyposażono w blokadę, zabezpieczającą nóż przed przypadkowym otwarciem. " Wprawdzie mnie interesuje wersja plain

Może jednak ktoś zdecyduje się wyrazić swoją opinię
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG Flash II
No dobra :)

Mam SOG Tridenta i sobie chwalę, assisted opening jest fajne, lekki i stosunkowo duży EDC, przez ciekawe rozwiązanie klipsa prawie niewidoczny w kieszeni 8)

Mi się podoba - wiem, że to nie Flash - ale konstrukcja podobna :wink: tylko kształt inny
Pozdrawiam
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG Flash II
A mi jakoś nie odpowiada umiejscowienie blokady, w ręce nie miałem, ale bałbym się przypadkowego zwolnienie przy pełnym i mocnym chwycie... I witamy się lewą ręką, nie mówiąc już o innych czynnościach :wink:
Żwirek - jakie wrażenia w tej kwestii (tj. blokady)?
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG Flash II

A mi jakoś nie odpowiada umiejscowienie blokady, w ręce nie miałem, ale bałbym się przypadkowego zwolnienie przy pełnym i mocnym chwycie... I witamy się lewą ręką, nie mówiąc już o innych czynnościach :wink:
Żwirek - jakie wrażenia w tej kwestii (tj. blokady)?


po pierwsze nie zapominajmy, że rękojeść jest z zytelu - o mocnych pracach raczej nie ma mowy, nie ten typ noża (co innego noże innej firmy, której nie wymienię, bo i po co :wink: )
lekki, z dużym cool-factorem (prawie automat :evil: ) nóż EDC

blokada - wg. mnie trzyma idealnie i nie ma mozliwości przypadkowego zwolnienia 8) , weźmiesz do ręki i sam sie przekonasz :)
poza tym lekki...bardzo lekki
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: SOG Flash II
Dzięki, przy najbliższej okazji pomacam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024