Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sono otoko, kyobo ni tsuki - do obejrzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Sono otoko, kyobo ni tsuki - do obejrzenia
angielski tytul "Violent cop" , niby nic ale Takesi Kitano [Brother] za kamera.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sono otoko, kyobo ni tsuki - do obejrzenia
tak wiem ,ze staroc bo 1989 ale :)
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sono otoko, kyobo ni tsuki - do obejrzenia
Violent Cop - myślałem, ze to Hana-bi, ale po obejrzeniu to inny film, kręcony jeszcze przed wypadkiem Kitano na skuterze, w wyniki czego nabawił się charakterystycznego tiku twarzy. Lubię jego póżniejsze filmy, przemawia do mnie ta oszczędność słów, te długie zdjęcia niby nie wnoszące nic do fabuły. W niektórych filmach widać, że Kitano lubi morze, obrazy i anioły. Robi filmy, w których zostawia niedopowiedzenia, widz musi sam się domyślić, co się wydarzyło i jakie relacje łączą poszczególnych bohaterów. Trudno jest się domyślić, jeśli jest taka inna odmienna kultura, niezrozumiałe zachowania Japonczyków.
No i w końcu Beat Takeshi, jego charakterystyczny chód, póżniej tik twarzy, gesty np. zapalenia papierosów i potarcia brwi, stoicki spokój, po którym nie wiadomo czego się spodziewać ;) . To wszystko dopełnia całość i tworzy oryginalny, rozpoznawalny styl filmów Kitano.

Ze wszystkich filmów jakie obejrzałem, najbardziej mi się podobały Lalki, Hana-bi, Na grzywach białych fal.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sono otoko, kyobo ni tsuki - do obejrzenia
hmm a Brother i Zatoichi?
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Sono otoko, kyobo ni tsuki - do obejrzenia
"Brohter", to chyba pierwszy film z rolą główną Beat Takeshi jaki obejrzałem dość dawno na DVD, wtedy skojarzyłem tego Kitano z panem zamku w przezabawnym teleturnieju "Castle Takeshi" emitowanym kiedyś na DSF. "Brother" mi się spodobał, ale nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia jak "Hana-bi". Może dlatego, że to działo się w Ameryce? Z dodatku umieszczonego na DVD dowiedziałem się, że Kitano kręci maksymalnie 2-3 ujęcia danych scen i z tych ujęc wybiera najlepsze. Interpretację i grę aktorską zostawia aktorom, dając tylko ogólne wskazówki.
A "Zatoichi", poczekam jeszcze jak się pojawi w kinach w moim mieście. Z tego co widziałem, nie potrafię dostrzeć przesłania. Zresztą tak z każdym ambitnym filmem mam problem, że nie potrafię określić jasno treści, jakie chce przekazać reżyser.
Z innych filmów ostatnio obejrzanych był "Boiling Point" dość trochę dziwaczny film, gdzie Beat gra jakiegoś podrzędnego yakuzę, który ma skłoności biseksualne, popada w zatarg z innymi yakuzami. A fabuła toczy się wokół młodego fajtłapy, besbolisty, który pracuje w myjni i gdzie tam dochodzi do rękoczynów z członkiem yakuzy. Musi zapłacic odszkodowanie za rzekome złamanie ręki, więc postanawia rozwiązać ten problem w nietypowy sposób.
"Na białych grzywach fal" to film mi najbliśzy, gdyż identyfikuję z tym głuchoniemym bohaterem z pewnych względów. Bardzo mało dialogów, przez co jest to dość wymowny film.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sono otoko, kyobo ni tsuki - do obejrzenia

A "Zatoichi", poczekam jeszcze jak się pojawi w kinach w moim mieście. Z tego co widziałem, nie potrafię dostrzeć przesłania. Zresztą tak z każdym ambitnym filmem mam problem, że nie potrafię określić jasno treści, jakie chce przekazać reżyser

to chyba nie o to chodzi.. Zatoichi to tak jak u nas Janosik , czy na wyspach Robin Hood.. po prostu kitani chcial sie zmierzyc z tym gatunkiem/legendą
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024