Skocz do zawartości


Zdjęcie

Turnieje Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Turnieje Karate
Mam pytanko do organizatorów turniejów....czy mogą u was startować osoby niezrzeszone w żadnej organizacji karate...ale akceptujące formułę zawodów...albo czy zawodnicy z jednej federacji mogą startować w zawodach organizowanych przez inną organizację...
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
Witam, zawodnicy zrzeszeni w innej federacji mogą strtować w otwartych turniejach Polskiej Federacji Karate Seitedo!!!! Pozdrawiam i zapraszam!!!!
  • 0

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
:twisted: witam :twisted:
Jeżeli wszyscy mogą startować niezależnie od zrzeszenia to dlaczego zawodnicy Pawła Sępka nie mogli wystartować w zeszłym sezonie w ostatnich Otwartych Mistrzostwach Polski? Oczywiście wszystko jest dostepne dla wszystkich, tylko jak przychodzi co do czego to świat przestaje być taki i piękny i otwarty :) [/b]
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
Hmmmm....Dlaczego by nie pozwalać startować zawodnikom z innego stylu w danej formule? Może to być swego rodzaju urozmaicenie. Wydaje mi się , że jakieś 20 lat i tak wszystkie style staną się do siebie podobne. każdy z nich będzie miał elementy parteru, czy jakiś inne innowacje. Znajomy mi wspominał , że nawet w shotokanie zaczynają już się jakieś inne nowe treningi . Z pewnością tu chodzi też o popularność danego klubu, wiadomo trzeba się dostosować do tego czego chcą ludzie. Komercja... ale nie ma na to innej rady :( Wszystkie style dążą do tego samego - do doskonałości, dlatego nie zdziwibym się gdyby za kilkanaście lat wyrósł jakiś styl o nazwie powiedzmy karate Tai-kara-tae-ju-do :D ...ale to tak sobie abstrachuję :) każdy wie o co chodzi.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
Już Bushido ( wczesniej shidokan) kombunuje na tym kase
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate

Już Bushido ( wczesniej shidokan) kombunuje na tym kase

bushido? to jest styl? Czy po prostu mma?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
Co z tego ze sa organizowane otwarte zawody, jak sedziowie nie sa bezstronni.:X ale co tam i tak bede jezdzil :)
  • 0

budo_midian
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
mam pytanie podobne. posiadam pomaranczowy pas i mam 24 lata . . wiem wiem, ze malo. ale czy mam szanse wziasc udzial w turniejach?(nie chodzi mi to o ze chce byc mistrzem swiata czy cos w tym stylu, i oczywiscie wtedy gdy bede mial "lepszy" pas) chodzi mi po prostu by sie sprawdzic, by zobaczyc jak to jest. czy tez moze jestem juz za stary i pom pas powinienem miec juz dawno temu a o zawodach moge w tym wieku pomarzyc(tym bardziej ze musze i tak poczekac na wyzszy stopien)??
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
Eee 24 lata za stary dobre sobie :) startuj ile wlezie :twisted:
  • 0

budo_midian
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
hehe. ok pocieszyliście mnie 8) dzięki za odpowiedzi :wink:
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate

Co z tego ze sa organizowane otwarte zawody, jak sedziowie nie sa bezstronni.:X ale co tam i tak bede jezdzil :)

No właśnie, z tą bezstronnością rónie bywa :? . Wiadomo, że bardzo często się zdarza, że musi odbyć się dogrywka, ale poźniej , dziwnym trafem jeden z sędziów pokazuje na zawodnika gospodarzy .... :? no cóż... , nie ma co, fajnie jakby każdy z sędziów był z innej parafi , to jest każdy z innego miasta. Zbyt często zuważałem już stronniczość sędziów, ktra tylko psuła czasem zawody, bo nawet sama publiczność widziała, że coś jest nie tak. Nie tędy droga :?
  • 0

budo_maraswrona
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
skoro o turniejach mowa.... pytanie kieruję do reprezentantów shotokan:

jak wylądają ogolne zasady i przebieg zawodow? jak wyglada samo kumite? co wolno a czego nie wolno u was robic? (wystarczy mi odpowiedz "jest podobnie jak w kyokushinie :D bo to wiem jak wygląda :) no chyba ze inaczej to prosze o opis szerszy )

i drugie pytanie do pary - moze troche dziwne.
konkretnie chodzi mi o mistrzostwa akademickie - czyli kategorie w granicach mniej wiecej 19-24 lat, studenci jako reprezentacja uczelniana - chodzi o to ze zbierają u mnie na polibudzie chetnych do reprezentacji, a ja trenowalem kyokushin. czy moge mimo to wziac udzial w zawodach? chodzi mi zarowno o kwestię formalną jak i praktyczną, tzn czy mnie dopuszczą? a jesli tak to czy bardzo rozni sie to od zawodow kyokushinu? jesli glupio rozumuje i nie ma to wiekszego sensu to mowcie od razu i nie bylo tematu :D .... szkoda tylko ze nic nie slyszalem o zawodach akademickich w mojej dyscyplinie :(
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate

skoro o turniejach mowa.... pytanie kieruję do reprezentantów shotokan:

jak wylądają ogolne zasady i przebieg zawodow? jak wyglada samo kumite? co wolno a czego nie wolno u was robic? (wystarczy mi odpowiedz "jest podobnie jak w kyokushinie :D bo to wiem jak wygląda :) no chyba ze inaczej to prosze o opis szerszy )

i drugie pytanie do pary - moze troche dziwne.
konkretnie chodzi mi o mistrzostwa akademickie - czyli kategorie w granicach mniej wiecej 19-24 lat, studenci jako reprezentacja uczelniana - chodzi o to ze zbierają u mnie na polibudzie chetnych do reprezentacji, a ja trenowalem kyokushin. czy moge mimo to wziac udzial w zawodach? chodzi mi zarowno o kwestię formalną jak i praktyczną, tzn czy mnie dopuszczą? a jesli tak to czy bardzo rozni sie to od zawodow kyokushinu? jesli glupio rozumuje i nie ma to wiekszego sensu to mowcie od razu i nie bylo tematu :D .... szkoda tylko ze nic nie slyszalem o zawodach akademickich w mojej dyscyplinie :(


Pierwsze pytanie wymaga szerszej odpowiedzi i z przyczyn czasowych na razie nie odpowiem, moze ktos mnie wyreczy.

A jesli chodzi o drugie pytanie. Nalezy rozroznic Mistrzostwa Szkol Wyzszych i Akademickie Mistrzostwa Polski.

Nie wiem jak to jest dzis ale jeszcze klika lat temu jedne jak i drugie byly rozgrywane wg przepisow karate WKF.

Co do wieku startujacych 19-24 to nie tak do konca zdarzaja sie i czterdziestolatkowie wielokrotni mistrzowie swiata :)

I znow nie gwarantuje ze sie nie pomyle, ale w MP Szkol Wyzszych moga brac studenci szkol wyzszych (sprawdzany jest indeks i legitymacja) lub pracownicy etatowi.
Natomiast w Akademickich MP moga brac udzial zawodnicy AZS z oplaconymi skladkami (co nie musi isc w parze z studiowaniem czy praca na uczelni i czest tak wlasnie jest).
  • 0

budo_maraswrona
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
hmm.... no rozumiem. w moim przypadku chodzi raczej o Akademickie MP, takie zreszta znalazlem tez w planie imprez shotokanu gdzies w necie - chyba na oficjalnej stronie

domyslam sie ze dopuszczą mnie jako studenta, lub czlonka AZS.. nie w tym problem. mi chodzi raczej o styl. chcialbym wziac udzial w zawodach - ale gdyby byl to kyokushin w ogole nie bylo by sprawy, poszedlbym i juz. a tak mam dylemat, czy w kwestii stylu wolno mi w ogole wziac w tym udzial? co ze stopniem? (czesto na zawodach jest wymagany a przeciez mam tylko w KK, shotokanu nie cwiczylem) co z karategi? (domyslam ze ze do KK naszywki i pasek mogą nie byc akceptowane) itd....

dzieki z gory za odpowiedzi :) nie przejmujcie sie zanadto moim drobiazgiem, i tak wątpie ze dam rade wystartowac, ale ciekawi mnie sama kwestia od strony formalnej i regulaminowej. moze oswieci mnie jakis rozeznany sensei lub sędzia :D bylbym wdzięczny
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
Jezeli nalezysz do PZK, a skoro trenowales KK i miales jakis stopien to nalezysz, to mozesz bez przeszkod startowac. Problem jednie lezy w zasadach zawodów. Lecz jesli dostosujesz sie do zasad WKF nie ma zadnego problemu bys startowal.

Co do zasad to nie chce mi sie rozpisywac, zreszta wszystkiego chyba i tak bym nie zdolal, wiec poczytaj sobie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate
Nie słuchaj głupot KK ma się tak do WKF jak krowa do ogiera :(
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate

Nie słuchaj głupot KK ma się tak do WKF jak krowa do ogiera :(


Zgadza sie, ale nie ma zadnych przeszkod by mogl startowac.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate

Nie słuchaj głupot KK ma się tak do WKF jak krowa do ogiera :(


Zgadza sie, ale nie ma zadnych przeszkod by mogl startowac.


Po co ? bliżej mu do kicboxingu a nie tańca :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate

domyslam sie ze dopuszczą mnie jako studenta, lub czlonka AZS.. nie w tym problem. mi chodzi raczej o styl. chcialbym wziac udzial w zawodach - ale gdyby byl to kyokushin w ogole nie bylo by sprawy, poszedlbym i juz. a tak mam dylemat, czy w kwestii stylu wolno mi w ogole wziac w tym udzial?


W tej kwestji karty rozdaje AZS a nie PZK, kilka lat temu startowali ludzie (i znow nie pamietam czy na akademickich czy szkol wyzszych) z taekwondo itf. Proponuje skontaktowac sie z Andrzejem Zarzyckim (AZS AR Wroclaw) on szefuje karate akademiskiemu.
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Turnieje Karate

Nie słuchaj głupot KK ma się tak do WKF jak krowa do ogiera :(


Zgadza sie, ale nie ma zadnych przeszkod by mogl startowac.


Po co ? bliżej mu do kicboxingu a nie tańca :wink:


Z tym kick boxingiem to troche chyba sie zagalopowales... Jest drobny szkopul, w KB moga go rabnac w leb... reka. I walczy sie tam nie tylko w krotkim dystansie. Poza tym jak chlopak chce sie sprawdzic w WKF to czemu mu bronic? :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024